Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

 @1mps tłumacząc powyższy post kolegi   @HarryH  chodzi o to, że na świadectwie powinny znajdować się informacje, iż dany węgiel spełnia normy. W praktyce sprzedawcy umieszczają na świadectwie  wartości minimalne, które przewidują normy. Czyli jakbyś chciał wojować w sądzie z danym sprzedawcą to "wystarczy" wykazać że dany węgiel nie spełnia parametrów podanych w ofercie. W przypadku zakupu przez internet wystarczy print screen oferty. Dodatkowo jeśli parametry z certyfikatu różnią się od  tych w ofercie to też jest podstawa prawna. 

Świadectwo to trzyma się w przypadku kontroli np. straży miejskiej w Twojej kotłowni i do tego zasadniczo jest ono potrzebne. No chyba że węgiel, który kupiłeś ma gorsze parametry od tych na świadectwie.... 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku miałem standarda i golda z KGM , Gold był znakomity , zakupiony w tym roku Gold pod zmienioną nazwą na 29 to jakieś nieporozumienie, w ogóle nie przesiany, dużo miału i podziarna, zawiesza się w zasobniku, a spalanie o 20% wieksze niż w zeszłym roku, do tego spieki  

 nie mogą sprzedawać miału to nie przesiewają grochu 

20201202_093705.jpg

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z KGMu zrezygnowałem. Miałem Golda i Silvera w zeszłym roku. Silver to już wtedy była pomyłka. Gold był całkiem ok. Za dużo popiołu jednak było. Nie to że wagowo, ale objętościowo. Ale to co masz na zdjęciu, to ewidentny dowód na to że nie płukali węgla. Pewnie pokruszyli i wrzucili wszystko co im z maszyny wyszło.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przyłącze sie do tematu podobno sytuacje miałem w tamtym roku z ekogroszkiem energo podobnie wygladał w tym roku mam ekogroszek nailepszyekogroszek eko premium plus 29 kj i jest super prawdopodobnie dobro partie trafiłem

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prawdopodobnie, podobnie jak @mkwapisz po tym sezonie zrezygnuję z KGM. W zeszłym roku węgiel był dość OK. Teraz mocno wilgotny, wydaje mi się że ma dużo miału (widzę jak wsypuję, poza tym z palnika ciągle idą iskry, praktycznie cały czas...) no i przede wszystkim to co na stronie internetowej, na workach i w świadectwie to są 3 zupełnie różne wartości... Na przyszły sezon będę szukał coś nowego, mam nadzieję że tutaj znajdę podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kolego z energo  w jednym prawie miał w drugim grubsze a następny pomieszany i też zmieniłem na eko premium plus narazie jestem zadowolony ładnie się spała i popiołu mało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jolo747 napisał:

 nie mogą sprzedawać miału to nie przesiewają grochu 

Takiej ilosci miału to nie ma nawet w wydobywanym urobku idacym prosto ze sciany wydobywczej do zakładu przerobczego kopalni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co brać sobianek lew czy sambudrol ecodesign?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambudrol kiedyś paliłem był dobry ale jak kolega się wypowiedział niewiadomo jak w tym roku różne partie można trafic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak niestety jest i raczej będzie. Nigdy nie wiesz co dostaniesz w workach. Były tu już opisywane historie że na jednej palecie węgiel się różnił między sobą. Taka loteria i co roku trzeba w niej uczestniczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambudrol kupiony w tym sezonie 3t frakcja super praktycznie zero miału jak zawsze suchy kaloryczność też dobra i to koniec pozytywów niestety koksuje bardzo jak tylko trzeba większej mocy kotła ,wali sadzą na niskich mocach , kamieni też jest dużo, porównując do POWERMAX z zeszłego sezonu to porażka totalna 

Edytowane przez slawekry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na groch z sambudrol'u nie narzekam. Kupiłem w lipcu 6t. ecodesign po 970 zł. i jestem happy. Poniżej jest tabelka która obrazuje zużycie grochu przy średniej mocy kotła 5KW przez 180 dni.

spalanie.png.f57a6748162d0d4e8a51454c2c6a2b21.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku testowałem Ecodesign i Power Max. Ecodesign bardzo mocny i czysty, żadnych spieków ani kamieni, żadnej sadzy. Power Max jednak troche się na retorcie pospiekał, byc może wokół kamieni. Zbytnio sie nad tym nie rozdrabniałem, bo cena identyczna, a Ecodesign pod każdym względem lepszy. Ale - to był zeszły sezon, za ten nie ręczę. No i te szyte worki są ekstra, zrzucałem z 3 m na ceglaną posadzke w piwnicy i nie pękło nic. Po takich próbach z Lwem i Karlikiem - pęka 100/100. I dobrze, przynajmniej się podsuszyły :-)

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, każdy sobotni załadunek zasobnika zmusza mnie do użycia odkurzacza :) Ale zawsze cieszę się na tą sobotnią robotę, kocioł, kąpiel, jakaś krótka 0,7 partia w szachy ze szwagrem, czasem dłużej gramy. Nawet nie chcę myśleć co będzie jak syn zadecyduje że gazem grzejemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Oldek napisał:

(...)jakaś krótka 0,7 partia w szachy ze szwagrem, czasem dłużej gramy(...)

Genialny tekst :)

A do tematu: z PowerMAXa z zeszłego sezonu byłem zadowolony, jeszcze mi zostało 200kg. Na początku roku będę zmuszony dokupić węgla i wybór może też padnie na Sambudrol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na groch z sambudrol'u nie narzekam. Kupiłem w lipcu 6t. ecodesign po 970 zł. i jestem happy. Poniżej jest tabelka która obrazuje zużycie grochu przy średniej mocy kotła 5KW przez 180 dni.
spalanie.png.f57a6748162d0d4e8a51454c2c6a2b21.png
no tak fajnie by było gdyby sezon trwał 3 miesiące hehe, ogolnie fajnie mi się spala na popiół chodź wyciągam kamole, przed przymrozkami to miałem po 9kg ale niestety teraz dochodzi do 13-14kg i nie mam pojęcia jak zejść niżej.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam dziś dostałem na maila info o nowym rodzaju węgla Sobianka "Ekogroszek LEW PLUS 29-27 MJ/kg". Ktoś wie czym się różni od normalnego groszku lwa?

worek-lew-plus_430x430_NOWOSC.png

I powielam pytanie o ekogroszek Szarlej z węglokoksu które zadał kolega Deafnezz . Czy to też ktoś próbował. Paliłem wcześniej przez 3 lata Skarbkiem z Piekar. W tym sezonie mam Lwa z Sobianka.

Edytowane przez Michalx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.