Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwoniłem do gościa z tego ogłoszenia. Towar idzie z ich magazynów z Wrocławia( Schenker) i tego podziarna / czytaj miału/ jest 20% i nie ma możliwości kupna na próbę.

Do Atexu też dzwoniłem i panienka udzieliła mi informacji, że nie wie na 100% jaki polski węgiel jest mieszany z tym czechem, ale prawdopodobnie jest to "Janina", czyli teoretycznie niska spiekalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam uważasz, ja bym nie kupił, dla mnie podejrzane ogłoszenie.

 

Co to za węgiel to inna sprawa.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się skuszę na 1 tonę tego jowisza. W sumie cena bardzo podobna do rządowej, a firma sprawdzona, a to co będzie oferowane w gminach po 2 koła to będzie loteria. Mam z ubiegłego sezonu około 1,5 t ecodesigna z Sambudrola i w najgorszym razie będę mieszał jeden z drugim. 

Co do tego ogłoszenia z litewskim grochem, to wiem gdzie gość ma w Opolu swoją firmę i skład opału, więc firma krzak to to nie jest, natomiast co do  jego rzetelności i jakości towaru to się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie i firma to te same "osoby"? Dane firmy  mogą być ukradzione z sieci.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak dociekliwy to nie jestem, ale gość w rozmowie wydawał się konkretny. Ja wiem, że teraz jest demokracja i wszyscy wszystko kradną, ale nie dajmy się zwariować, bo niedługo będziemy jak nasi jaśnie oświeceni nierządnicy podejrzewać wszystkich o wszystko, tylko nie siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, JISKRA59 napisał(a):

gość w rozmowie wydawał się konkretny.

Mieszankę z czechem mieli jeszcze nie tak dawno w Jan Trans w Kaletach. Śląskie - opolskie w sumie niedaleko. Rzucają to do innych składów. Powinni dać kilka worków. Nie znam ceny.

Ja już w tym sezonie przerabiałem kilka węgli. Takiego czegoś jeszcze nie było u mnie. Do tej pory spaliłem 700kg Karlika z Juliusza, 100kg żółtka z Tauronu, pomarańczową iskierkę 20kg, jakiś miał zwany arbitralnie ekogroszkiem od THMH z Kazachstanu, jakieś cudo podobno z Ukrainy pakowane w worki jutowe zielone. Wniosłem do kotłowni 2t, kazałem wynieść, bo się nie paliło.

Edytowane przez digi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, JISKRA59 napisał(a):

Aż tak dociekliwy to nie jestem, ale gość w rozmowie wydawał się konkretny. Ja wiem, że teraz jest demokracja i wszyscy wszystko kradną, ale nie dajmy się zwariować, bo niedługo będziemy jak nasi jaśnie oświeceni nierządnicy podejrzewać wszystkich o wszystko, tylko nie siebie.

Lepiej podjedź na ten skład osobiście jak nie masz daleko i zapytaj, czy to jego ogłoszenia na olx`ie.

Edytowane przez o6483256
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, aby wyjaśnić podejrzenia co do ewentualnego walka z tego ogłoszenia, zadałem sobie trud doprowadzenia sprawy do końca. Takie są rezultaty- firma nazywa się TopDek Producent akcesorii dachowych
45-073 Opole ul. Torowa 4
kom.: 519 105 590, tel./fax: 77 551 49 27

Duża firma i między innymi handlują też opałem. Mają swoją stronę internetową, więc wszystko można sprawdzić. Dzwoniłem, potwierdzili to ogłoszenie z OLX.

Tak jak pisałem wcześniej, ostrożność wskazana jak najbardziej, ale nie dajmy się zwariować.

 

Edytowane przez JISKRA59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszystko się zgadza, nie pozostaje Ci nic innego jak zrobić zakupy 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź tam. Ta mieszanka z Czechem mi schodziła bardzo szybko, frakcja była miałowa ziarno raczej do 10mm. W tej chwili mamy taką sytuację, na rynku, że na worku jest ekogroszek, a w worku frakcja z przewagą miału.

W tej chwili mam u siebie żółtka z Tauronu, resztkę Juliusza z PGG, Bartex silver, iskierkę pomarańczową i Bobrek z Piekar(podobno). 3 inne na próbę wywaliłem z kotłowni, bo były o kant d.. potłuc. Ja potrzebuję ok. 5-6 ton, a palę od 2006 na retorcie. Bartex daleki od frakcji jaką możesz zobaczyć na filmach z YT.

Edytowane przez digi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie po raz pierwszy mam styczność z Karlikiem i powiem Wam... chyba mnie wykończy ten ekogroszek. Piec po tygodniu palenia jest tak czarny w środku, jak po paleniu eko ze wschodu miałem po ok. 2 miesiącach. Sadza, sadza i jeszcze raz sadza. Popiołu ogrom. Kilka razy zdarzyło się, że kocioł wygasł. To też ogromny problem z tym gaśnięciem. Czy to możliwe by Karlik dawał takie niespodzianki?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj trochę powietrza i ustaw kocioł, żeby dmuchał częściej i trochę mocniej w podtrzymaniu. Też mi gasł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma do rzeczy? Karlik, retopal czy każdy inny - jak za mało powietrza to będzie kopcił. 

To, że w tamtym roku było dobrze przy jakichś tam nastawach nie oznacza od razu, że w tym roku też tak musi być. 

Ja palę aktualnie miałem (niesortem) z Piasta i kocioł u mnie jest jasno-szary, a nie czarny. 

Screenshot_20221204-230047.thumb.png.63b1e5c108d48f8af8707e26544eab7f.png

Edytowane przez Dozy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dozy jak ustawiłeś powietrze? Pytam, bo jak ustawiałem u siebie to musiałem pójść na kompromis. Mam kruszonego Ziemowita z dużą ilością miału. Za duży nadmuch wywalał mnóstwo iskier i niedopalony czarny pył lądował w popielniku. Komora na dole trochę się okapca, nic strasznego, dosłownie czarna cienka powłoka. Żadnych kożuchów z sadzy itp. Półki wymienników na górnych poziomach szare/ciemnoszare. U Ciebie jest bardzo ładnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Ustawiałem to trochę w inny sposob nie wyłączając korekty bragera. Ale może zacznę od początku.

Najpierw zrobiłem próbę z potencjałem - zasypalem odważone 20kg i poczekałem aż ten miał się shajcuje. Widząc sporą różnicę między liczydłem a stanem faktycznym zmieniłem potencjał na pi-razy-drzwi 16kg/h. Zanotowałem sobie stan paliwa całkowitego, wsypałem odważone 120kg i poczekałem kilka dni aż się shajcuje. Potem bazując na różnicy w paliwie całkowitym wyliczyłem potencjał wg. wzoru Jockeya. Wyszło ~16.2kg/h. 

Wraz z nowym zasypem ustawiłem korektę paliwa tak aby kaloryczność się zgadzała z opałem, żeby chociaż teoretycznie móc osiągnąć moc nominalną kotła. Ustawiłem max deklarowaną kaloryczność wg. Piasta czyli 24MJ/kg, zredukowałem max modulacje do wartości poniżej średniej z ostatnich godzin (tak aby modulacja była stała, ale też żeby kocioł za szybko się nie wychładzał) i co jakiś czas obserwowałem tlen i korektę. 

Zaczęło mi wypychać żar, a korekta bragera prawie cały czas w okolicach -50% (tyle mam ustawione), więc nieco podirytowany tym miałem (że w mrozy piec na nim nie wydoli) skorygowałem paliwo na -8% 27MJ/kg czyli tak jak dla taurona. 

Nadmuchu nie przestawiałem. 

U mnie palnik w środku jest cały czas szary, nie ma nawet odrobiny czarnego nalotu, jedynie ten pył się gromadzi na ściankach tego "domku". I ku mojemu zdziwieniu z miału mniej się zbiera niż z różowego taurona. 

 

PS. 

Wczoraj zasypałem trochę Sośnicy, tak z ciekawości jak to się będzie hajcować na wyższej mocy. I ogólnie rzecz biorąc różnica jest taka jakby to był opał z innej planety. 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy takich cyrków z żadnym ekogroszkiem nie miałem jak właśnie z Karlikiem. Po tygodniu kożuch z sadzy na ściankach ma ponad 1 cm. Z tego co mi wiadomo nie każdy sterownik ma możliwość ustawień precyzyjnych jeśli chodzi o nadmuch, u mnie ustawia się tylko widełki w jakich ma chodzić wentylator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2022 o 21:08, Dozy napisał(a):

Tauron się skleja? No nie gadaj.
Po uporaniu się z karolinką, tauron dla mnie to prawie rarytas - nie śmierdzi jakimś palonym rozcieńczalnikiem, nie zlepia się, popiół fajnie wychodzi, jest sypki, z małą ilością większych uformowań, które łatwo dają się skruszyć w dłoni.

Od tygodnia palę Karolinką. Z Tauronem się męczyłem, a tutaj pali się elegancko i w kotle dużo czyściej. Jak widać na retorcie chyba lepiej się pali niż na SVce.

Do tej pory spaliłem jedną paletę Taurona, czyli 800kg. Całkiem nieźle porównując do poprzednich lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do tej pory opalałem ,,najlepszym ekogroszkiem" w tym roku postanowili się dorobić i nie dość że cenę wyżyłowali na maksa 3300PLN to groszek jest z kamieniem, szkoda bo na rynku są od wielu  lat, zdobyli zaufanie kliętów, a tu taka lipa. Nie polecam, bo mozna sobie narobić biedy, gdyż kamień może zablokować podajnik. 

kamień i węgiel.jpg

kamień.jpg

Palenisko.jpg

Premium plus.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ekogroszek węgiel brunatno- kamienny, wydajność 22-24 kj. "

Czyli pewnie czeski. Kupowałbym tylko w ostateczności. A poza tym wszelkie umowy ratalne bez umowy, to temat bardzo śliski jest. Ciekawe czy przy dostawie pytają czy rachunek jest potrzebny.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.