Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biopellet pro 18 kw - termostat i zawor 3D


Dejf

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyłka.post do kasacji

Edytowane przez g69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, adikila napisał:

Z tego co przedstwiles pompa znajdujaca sie w kotle wydaje mi sie ze nie moze byc podlaczona do UMSa poniewaz kociol nia steruje bezposternio, wedle ustaw na sterowniku kotla. 

A dlaczego miałaby być podłączona pod UMS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maniek3008 napisał:

Praca super .Mam z dwiema pompami c.o i c.w.u kupując piec dokupiłem odrazy termostat pokojowy ale po podłączeniu po zacisków piec go widzi to znaczy jak temperatura ta termostacie pokojowym osiągnie żądaną temperaturę to na sterowniku kotła pojawia się lampka D11 ( termostat pokojowy osiągnął temperaturę) ale pompa c.o dalej grzeje. Robiony był reset ustawień i nic . Po czytaniu instrukcji zagranicznych instrukcji podobnych kotłów z takimi sterownikami coś trzeba zmienić w ustawieniach systemowych jakiś parometr. A co najgorsze serwisant nie wie jaki to jest parometr a w internecie informacje są mega ubigie. A trochę szkoda bo z termostatem piec mógł by mniej spalać 

Maniek, a jak wyglada twoj sterownik pokojowy, mozesz wkleic zdjecie? 

Najlepsze jest to, ze na stronie Ferroli pl sterownik FER9 wyglada tak jak na pierwszym zdjeciu czyli z malym wyswietlaczem. Z kolei na stronach zagranicznych FER9 wyglada jak na zdjeciu nr 2 ( a ten z pierwszego jest okreslany jako FER8). Zwykly blad w katalogu?

Capture+_2019-11-03-10-38-59.png

Capture+_2019-11-03-10-39-18.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, g69 napisał:

A dlaczego miałaby być podłączona pod UMS?

Wybacz moze zle zrozumialem. Napisales, ze od strony instalacyjnej kotla czyli z lewej strony tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, g69 napisał:

A dlaczego miałaby być podłączona pod UMS?

Nie do UMSa. Pompa w kotle pracuje jako pompa sprzęgłowa/kotłowa i podłączana jest do zacisków kotła, bo musi jeszcze obsłużyć ładowanie CWU przez zawór 2-strefowy.

Ja akurat pisałem o stronie instalacyjnej SPRZĘGŁA, czyli na prawo od niego wg schematu.który zamieściłem w moim poprzednim poście

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @adikila ciekawą z tym sterownikiem wychwyciłeś sprawę. Sam przymierzam się do BiopelletaPro i ten sterownik co by nie mówić za tą cenę na tle konkurencji wyglądał tak trochę siermiężnie.

Swoją drogą jaki sterownik byłby najoptymalniejszym wyborem cena v możliwości według was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy jest dobry w którym pasuje Ci histereza i harmonogram zadanej temperatury. Przecież to zwykły regulator dwustanowy, czy kupisz Ferroli, Techa, Auratona czy Eurostera to jeden pies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elikso widzisz i wyłazi brak doświadczenia w automatyce (i nie tylko) nowoczesnego ogrzewania ale ja na "czarnym złocie" wychowany hehe trzeba się dokształcić 

@maniek3008 kupowałeś regulator jako Fer9? jeśli tak  to wychodzi że to czeski błąd tylko że występuje na polskojęzycznych stronach i w katalogu Ferroli już np. na stronach rumuńskich jest ok  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natrafilem na kolejny problem...kociol sie nie rozpala. Nie widac iskierki ani dymu przez szybke drzwi. Probuje juz czwarty raz i nic. Wyczyscilem komore spalania, koszyk itp. Er12-nieudany zaplon. Trace juz cierpliwosc do tego cuda. Jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytasz instrukcję?

Er12
Zablokowany
Nieudany Zapłon
Sprawdzić czujnik spalin, podajnik, elektrodę zapłonową

Nie odpali również przy zbyt niskim ciśnieniu wody w układzie -.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze czytam. Teraz udalo sie odpalic. Dleczego sie udalo - nie wiem. Czeka mnie dluga nauka tego kotla. Do przed wczoraj mialem smieciucha i tez trzeba bylo go poznac. 

Maniek, rozbraja mnie to, ze byl u Ciebie serwisant i nie wie jak ustawic termostat pokojowy. To kto to ma wiedziec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problemów z kotłem to nie ma tylko z instalatorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam doświadczenie z włoskimi konstrukcjami. Ciężko porównać mi te 2 kotły. Zasadniczo różnią się sterowaniem. Ferroli to gotowy do montażu "uzbrojony" kocioł, bez wodotrysków, ma grzać i tyle. Prosty i niewymagający szczególnej obsługi. Trzeba jednak pamiętać że wymaga dobrego peletu i zamkniętej instalacji. Jest również dużo tańszy od Lazara bo tutaj 12KW możesz kupić za 7200brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, eliks napisał:

Problemów z kotłem to nie ma tylko z instalatorami.

To sie okaze po jakims czasie uzytkowania, ale jak na razie odpukac:)

Kociol mial problemy z bujnieciem sie powyzej 51st. Problemem okazal sie pellet. Nie sadzilem, ze moze miec az taki wplyw takze przestrzegam zainteresowanych przed kupowaniem pelletu bez nadrukow na opakowaniu.

Mam juz podlaczony ums-42s jak tu mi zaproponowano. Myslalem ze podpiety do wejscia termostatu kotla bedzie odczytywal temperature ale tego nie robi i musze wspomagac sie dolaczonym czujnikiem doczepianym gdzies na rurze na wyjsciu zasilania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu (Ferroli) Ci spali "gorszy" pellet ale nie wydmucha Ci syfu jeśli będzie. Tak na prawdę każdy pelet który jest z drzewa będzie bezproblemowy, to całe gadanie o gorszym pelecie to do reklamy palników się nadaje. W zależności od rejonu Polski, dobry pellet możesz kupić już od 700zl. 

@adikila w tych konstrukcjach właśnie dobrze widać kaloryczność pelletu, mam podobnie. Jak mam nastawione na 70* to na mocnym dobija mi do 68,5-69* a na słabym do 66,5*.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzialem do pyska popiol z pelletu, ktory wyrzucilem pozniej z zasobnika. Piasek miedzy zebami chrupal az milo. Cwaniakow nie brakuje,a pellet 820 lub 860zl za tone kosztowal. Takze najtanszy nie byl. Po trzech godzinach spalania, koszyczek byl pelny. Po zmianie pelletu jak spada do koszyczka to dzwoni i nie wazne jedna czy dziesiec godzin pracy kotla.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, adikila napisał:

Wzialem do pyska popiol z pelletu, ktory wyrzucilem pozniej z zasobnika. Piasek miedzy zebami chrupal az milo.

Hahaha, tekst roku !!! Mój Mistrz!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.