Skocz do zawartości

g69

Stały forumowicz
 • Postów

  543
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  http://cieplowlasciwie.pl/wynik/3gcb
 • Instalacja
  mieszana.OP zawór termostatyczny ESBE z ręczną nastawą.Na grzejnikach głowice.
 • Kocioł
  Leciwy kocioł,dołożony palnik Kipi 16KW

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Łòdzkie (Sulejów)

Ostatnie wizyty

1526 wyświetleń profilu

g69 Osiągnięcia

Kompetentny

Kompetentny (10/14)

 • Reacting Well Unikat
 • Dedicated Unikat
 • Pierwszy post
 • Współtwórca
 • Maszyna do postowania Unikat

Najnowsze odznaki

61

Reputacja

 1. @szumik83 te spieki to domieszka kory,w której naturaranie są drobiny piasku.Jak nie będzie ich dużo to palnik powinien sobie poradzić.
 2. Myślę więc wątpię. Słyszeliście,że była interwencja poselska w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych,Wyrobów Medycznych? Tak była interwencja posła Brauna w kwestii badań i szczepień dzieci. Informacji nie uzyskał,bo w RP w hierarchii władzy nad urzędnikami jest firma od szczepionek na literę P. W telewizji oczywiście o tym nawet nie wspomniano.
 3. @kaz bardzo dobry materiał.Słyszałem o nim,że był zdjęty z anteny. Komentarz w tym programie ministra zdrowia Niedzielskiego mówi wszystko o obecnym rządzie.Wszelkie apele profesorów praktyków są określane przez ministra mianem kołtuństwa.Żenada.
 4. Nie dawno się dowiedziałem,że grupa naukowców i lekarzy wystosowała trzy listy otwarte do Prezydenta i Rządu w sprawie szczepień i otwartych debat w tv.Debat nie było i nie ma a sygnatariuszom tych apeli grozi wylanie z roboty. http://apelnaukowcowilekarzy.pl/ Jednak media to potężna władza.Jeśli ciągle się słyszy jednogłos ekspertów to się nie dziwię.
 5. Z mojego kręgu znajomych: K60 szczepionka P dwie dawki bez większych problemów. K50 szczepionka A pierwsza dawka zawroty głowy,złe samopoczucie. K30 szczepionka M Pierwsza dawka.Kilkanaście minut po szczepieniu reakcja alergiczna.Został podany steryd,stan stabilny. Osobiście jestem za poszanowaniem praw do wyboru metod leczenia.Niestety obawiam się,że za swój wybór będę człowiekiem gorszej kategorii.Możliwe,że oznaczony opaską i tatuażem? W kwestii faktów kilka absurdów na temat C19
 6. Ciekawa informacja.Ogólnie to jest taka opinia,że te palniki nie nadają się do pracy ciągłej na małych mocach. Napisz coś więcej o ustawieniach. Jak były duże mrozy to u siebie zmniejszyłem moc min do 3KW i palnik bujał się między 3-6-12 KW przez 24h.Ale teraz jest już cieplej to palnik pracuje od termostatu pokojowego. Rozumiem,że u Ciebie palnik pracuje non stop nawet w okresach przejściowych?
 7. No niczego sobie sumka za kotłownie."Jak tu żyć panie premierze" ? Do czego potrzebne dwa sterowniki? A robiłeś wycenę kotłowni z PC?
 8. Ja mam Kipi i słyszę szczególnie podawanie pelettu na poszczególnych mocach i okresowe czyszczenie.Ale mnie to aż tak nie przeszkadza. Dzisiaj do modernizacji brałbym też pod uwagę palnik Skiepko.Pojawa się więcej wpisów na jego temat.
 9. Moim zdaniem ok.Ważne,żeby koszty inwestycji były akceptowalne. W jakich kosztach ma się zamknąć kotłownia?
 10. U mnie termostat wyłącza kocioł a pompy pracują do określonej temperatury na kotle.Nie ma sensu żeby kocioł bezproduktywnie stygł w kotłowni.Dobrze w pracy od termostatu sprawdzą się kotły o małej pojemności wodnej.Nie trzeba będzie długo czekać do załączenia pompy CO. A reszta to zabawa histerezą termostatu pokojowego ,mocami kotła i parametrami h1 i h2.Nie potrzeba sterowania pogodowego kotła,czy zawyżania kaloryczności pellet.
 11. Przecież masz bufor z grzałką 6KW.Wystarczy przez jakiś czas zrobić test.Zakręcasz kocioł i grzejesz bufor tylko prądem z watomirzem by się przekonać ile KWh pochłania dom. Jeśli dobrze zrozumiałem to nie masz jeszcze G12W.Ale w tym teście to nieistotne .
 12. Czy na podstawie tych danych da się wyliczyć ile kWh można wycisnąć z jednego kg pellet? Kiedyś chyba o tym pisałeś,że wychodziło 4kwh.
 13. @adamte na jakiej mocy maksymalnej pracuje palnik? Może trzeba ją zmniejszyć np.do 14KW
 14. Widocznie dom ma większe zapotrzebowanie na energię niż moc minimalna palnika. Zrobi się cieplej na zewnątrz to się będzie wygaszał.Chyba,że kotłem będzie sterował termostat pokojowy. Ile pelletu spala na ciągłej pracy?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.