Skocz do zawartości

g69

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  493
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

48 Bardzo wysoki

O g69

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Łòdzkie (Sulejów)

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  http://cieplowlasciwie.pl/wynik/3gcb
 • Instalacja
  mieszana.OP zawór termostatyczny ESBE z ręczną nastawą.Na grzejnikach głowice.
 • Kocioł
  Leciwy kocioł,dołożony palnik Kipi 16KW

Ostatnie wizyty

1062 wyświetleń profilu
 1. Moim zdaniem nie.45 kg pelletu to bardzo dużo energii.Pytanie co tą energię konsumuje.Może masz włączoną ochronę powrotu i przez to dużo energii idzie na kotłownie zamiast na grzejniki.
 2. Możliwe,że jest za duże ciśnienie po stronie gazowej w naczyniu. Ciśnienie wody przy napełnianiu instalacji powinno być większe o 0,3 bara od ciśnienia po stronie gazowej.
 3. Trzeba jeszcze się poczytać jak długo według ustaw będzie można palić w kotłach poniżej 5 klasy.Więc taki wydatek w Twoim przypadku tym bardziej do przemyślenia.
 4. @Kordjano jeśli chodzi o wymiennik to zastanowiła mnie wypowiedź kolegi,który rozważa wstawienie Kipiego do śmieciucha.. @Łukasz85 napisał: Myślałem,że ja katuje swój kocioł ale są lepsi.Jeśli chodzi o palnik to też wstawiałem sam.W instrukcji nie doczytałem,że musi spełniać jakieś warunki temperaturowe.Chociaż u mnie płomień z palnika uderza w ściankę z szamotu.A gorące spaliny pod palnikiem lecąc w dół muszą ominąć daszek ceramiczny. Chyba kolega @sambor pisał,że jego palnik jest jakby w wiaderku ceramicznym.Może tutaj jest sens do stworzenia jak najbardziej optymalnych warunków do spalania pelletu
 5. Dlaczego? Takie pytanie do rozważenia.Czy palnik wyjęty z kotła będzie prawidłowo spalał pellet w temperaturze otoczenia? Np. -10 stopni?
 6. @majdan1986 między kotłem a odbiornikami wstawiłbym zbiornik 60-100 litrowy który by robił za sprzęgło. Między sprzęgłem a PC dałbym zawór 3D rozdzielający wodę na sprzęgło i bojler.Woda w bojlerze grzana by była bezpośrednio z PC.Jak by się odpalił kocioł to by mogła się odpalić pompka CWU zamontowana między sprzęgłem a bojlerem. Układ robiłbym zamknięty.
 7. Chyba masz niewłaściwe wyobrażenie o ogrzewaniu podłogowym.W dobrze zrobionym ogrzewaniu podłogowym podłoga pod względem termicznym jest praktycznie nie wyczuwalna a mimo to w domu jest ciepło. Ale jeśli chcesz,żeby pompa ogrzewania podłogowego dłużej pchała ciepłą wodę w podłogę,to przenieś termostat,tak by grzejnik nie zakłócał jego odczytu. Wiele tak naprawdę zależy czego oczekujesz od ogrzewania.
 8. To zawór 4D steruje podłogą i grzejnikami? Przecież masz przy rozdzielaczu ogrzewania podłogowego pompę i i zawór którym sterujesz temperaturą. Termostat wisi w pomieszczeniu z ogrzewaniem podłogowym czy grzejnikowym? Przy jakiej temperaturze jest załączenie a przy jakiej wyłączenie?
 9. Wszystko zależy jak elastyczny jest gwarant.Czy np.wpinając bojler przed zaworem VTC nie będziesz miał problemów w razie jakieś usterki.Wtedy może być czepianie się wszystkiego,byle by nie naprawić usterki.Chyba,że rezygnujesz z gwarancji.
 10. Moim zdaniem ok.Może jedynie bym podpjął czujnik temperatury z UMS do sprzęgła.
 11. W takim razie wprowadzono Cię w błąd.W Twoim układzie praca kotła i pomp jest na zasadzie włącz jak chłodno,wyłącz jak dogrzane. Kupując termostat pokojowy zwróć uwagę na możliwości ustawienia histerezy.Sugeruję,żeby miał możliwość ustawienia nawet 0,1 stopnia.Przyda się przy ogrzewaniu podłogowym.
 12. Rozważałem też u siebie bufor.Ale po testach grzania kotła od termostatu który wisi w części domu z ogrzewaniem podłogowym sobie odpuściłem. Moim zdaniem za pieniądze które miałbyś wydać na bufor lepiej kupić małej mocy klimatyzator.Zapewniam,że szybko docenisz jego zalety zarówno teraz do szybkiego grzania jak i latem do chłodzenia.
 13. Dla legalisty nie będzie to miało znaczenia.Kocioł nie ma ładnych blach,kolorowych naklejek więc sorry.Mam nadzieję,że jako naród okażemy się rozsądni.
 14. A to ciekawostka tym bardziej,że przy obecnych temperaturach zapotrzebowanie domu na moc grzewczą raczej jest poniżej minimalnej mocy palnika. U siebie też widzę,że ogrzewanie podłogowe(60m2) to spory bufor,ale aż tak to się nie spodziewałem. Przydałaby się relacja osoby z ogrzewaniem podłogowym w pracy od termostatu ale na kotle pelletowym z prawdziwego zdarzenia.Bo My to raczej mamy przeszczepy do śmieciucha gdzie sprawność niekoniecznie musi być wysokich lotów.
 15. Dlatego porównywanie się z innymi jest bez sensu.Punktem odniesienia jest zapotrzebowanie na moc grzewczą naszego budynku a nie kolegów z forum. Jak spalanie jest za duże w stosunku do zapotrzebowania to szukamy powodów ucieczki ciepła. Jak spalanie jest za małe w stosunku do zapotrzebowania to chyba chyba kocioł pelletowy ewoluował do kondensata.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.