Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biopellet pro 18 kw - termostat i zawor 3D


Dejf

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od jakiegoś czasu  problem z podawaniem pelletu.

Raz była sytuacja, że nie czyściłem koszyczka przez dluższy czas, zapomniałem. Zrobił się spiek, pumeks. Kocioł podał pellet, zrobiła się górka i jakby zablokowała zsyp ze ślimaka. Wyczyściłem, pomogło.

Kilka razy miałem już sytuację, że słychać że silnik przy podajniku ślimakowym pracuje, ale pellet się nie sypie. Próbowałem dawać nowe rozpalanie, ale to trwa, bo musi przejść procedurę wygaszania. Próbowałem też jakby przepchać podajnik od strony komory spalania jakimś elastycznym drutem. Pomaga, ale upierdliwe.

Co może być przyczyną? Pellet sprawdzony,  bo Lava. W tamtym sezonie nie miałem z tym problemów. W tym już chyba z 5 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużyj cały pellet ze zbiornika, odkręć rewizje z tyłu kotła i zajrzyj czy coś tam nie blokuje

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.11.2020 o 18:58, KarolBl napisał:

biopellet pro sam nie potrafi obsłużyć nagrzewania bufora, jego sterownik tez nie obsłuży zaworu mieszającego, trzeba się posiłkować techem

ten sterownik kotła umie tylko załączyć pompę CO/CWU na podstawie wartości zadanej i histerezy, nic więcej

 

a temu co zaprojektował te dotykowe przyciski na szklanym froncie to powinni co najmniej pod kilem przeciągnąć

Witam, KarolBI.  U mnie są 2 mieszkania chce to zrobić tak ze w każdym bedzie sterownik pokojowy z Alexa który zalacza tylko pompy osobne  dla każdego mieszkania. Tak ze ten tech st21 nie bedzie zalaczal pomp tylko piec jak spadnie temp w buforze. Odpuściłem temat sterowania wifi zrobię tylko jakiś podgląd na temp w buforze. Myślisz że taki układ zadziała bedzie ok?

Jak myślicie jest ses nabijać bufor tym piecem powiedzmy do 80-85 * czy wystarczy te 70-75 . Chodzi mi o dobor naczynia z kalkulatora  reflex wychodzi strasznie duże-80l. Kotlownia mala i tak będzie ukrop. Ten zawor bezpieczeństwa w piecu jest wbudowany czy trzeba dokupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, powinno to zadziałać

Ale raz bufor duży, a dwa że musisz zainwestować w pompy z autoadaptem bo one dużo wolniej rozładowują bufor

Inaczej będzie się piec często rozpalał i gasił

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Tak w sumie to nie lepiej wziąć ci tech i2 - obsłuży dwa obiegi ogrzewania i ma w sobie funkcjonalność st 21
Ja mam go u siebie i jest ok

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajny ten i2. Obsługuje sporo. Pompy kupione, zawory termostatyczne tez. Przewody tez położone do sterowników trzeba by zmieniać na te do tech termostatów. Dziala to u ciebie tak ze czujniki bufora masz podpięte do t8 i t9? I jak spadnie temp. Na czujniku gora Tech zalacza piec przez wyjscie beznapieciowe tak?  Termostaty pokojowe podłączone do i2 załączają pompy powiedzmy 1 lub 2 obiegow. Nie jest w żaden sposób powiązane? Chodzi mi o to czy przy załączeniu pomp 2 obiegow zalaczy piec i dogrzewanie bufora bez względu na temp na czujniku Dolnym? 

Z tymi przewodami chodzi mi o to ze jakby chcieć te termostaty RS. Widzę że można też zwykle. Na 1 zdjęciu w instrukcji są 3 wejścia na termostaty dokładnie na str.15. Jak to jest obsługuje 2 czy 3 regulatory pokojowe?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie piecem odpalanie/wygaszanie tylko na sygnał z temp bufora góra/dół identycznie jak w st21
Termostat pokojowy zwykły dwustanowy. - ja mam na nim ustawione nie wyłączanie pompy ale obniżenie zadanej na zaworze o 7 stopni - mi to daje lepszy komfort cieplny
Nie musisz mieć termostatu rs, może być zwykły widziałem nawet takie sterowane przez wifi na tuya, tylko je trzeba kablem połączyć z piecem
Ja chciałem bezprzewodowy więc wziąłem st292v2 i jestem zadowolony, nie da się sterować przez net ale możesz ustawiać różne godziny grzania dla różnych dni tygodnia co dla mnie było ważne. Mimo że to tech działa jak zwykły dwustanowy i tak musi zostać ustawiony w i2

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,

Panowie mam pewien problem - mianowicie:  posiadam kocioł Ferroli Biopellet Pro i dokupiłem do niego sterownik Connect Smart od Ferroli i coś nie działa. Próbowałem już wszystkiego z tego wątku i dalej coś jest nie tak - jakby sterownik w ogóle nie podawał sygnału na kocioł. 

Kocioł ustawiony na zdalne sterowanie - jak zamontuję zworkę w miejscu podłączenia termostatu to kocioł się odpala, a jak ją usunę to kocioł się wygasza. Wygląda, że wszystko jest prawidłowo. 

Teraz jak podłączę termostat to cały czas jest sygnał jakby osiągnął zadaną temperaturę, a to nieprawda bo ustawiam na sterowniku temperaturę przynajmniej o 5 stopni wyższą od rzeczywistej. Nie wiem co może być grane - parowanie nadajnika z odbiornikiem przeprowadziłem zgodnie z instrukcją, Niby wszystko jest okej ale dalej nie podaje sygnału na kocioł żeby się odpalił. 

Jakieś pomysły? Może ktoś lepiej zna ten sterownik Connect Smart ? 

Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czy do kotła Ferolli Pro mogę kupić termostat ten w linku 269,41 zł  25%OFF | AVATTO WiFi inteligentny termostat temperatura podgrzewania kontroler z ekranem dotykowym celsjusza/fahrenheita praca z Alexa Google Home
https://a.aliexpress.com/_mrqBqdE

 

Z oznaczeniem 3A Gas / bojler ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2021 o 11:44, GBara napisał:

Witam,

Panowie mam pewien problem - mianowicie:  posiadam kocioł Ferroli Biopellet Pro i dokupiłem do niego sterownik Connect Smart od Ferroli i coś nie działa. Próbowałem już wszystkiego z tego wątku i dalej coś jest nie tak - jakby sterownik w ogóle nie podawał sygnału na kocioł. 

Kocioł ustawiony na zdalne sterowanie - jak zamontuję zworkę w miejscu podłączenia termostatu to kocioł się odpala, a jak ją usunę to kocioł się wygasza. Wygląda, że wszystko jest prawidłowo. 

Teraz jak podłączę termostat to cały czas jest sygnał jakby osiągnął zadaną temperaturę, a to nieprawda bo ustawiam na sterowniku temperaturę przynajmniej o 5 stopni wyższą od rzeczywistej. Nie wiem co może być grane - parowanie nadajnika z odbiornikiem przeprowadziłem zgodnie z instrukcją, Niby wszystko jest okej ale dalej nie podaje sygnału na kocioł żeby się odpalił. 

Jakieś pomysły? Może ktoś lepiej zna ten sterownik Connect Smart ? 

Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Problem może wynikać z rodzaju przekaźnika zastosowanego w programatorze pokojowym . Z Twojego opisu wynika że kocioł reaguje na zwarcie styków programatora ( styk NR ) czyli normalnie rozwarty. W chwili kiedy programator pokojowy podaje komendę " grzać " styki programatora powinny sie zewrzeć ( tak jak zworka która stosowałeś ) .

Potrzebujesz programatora który przy spadku temperatury poniżej ustawionej będzie zwierał te styki beznapięciowo .

Drugi wariant który może być wykorzystany jeśli jest taka opcja w termostacie pokojowym to zmiana wariantu z grzania na chłodzenie jeśli styki programatora są NZ czyli zwarte a rozwierają sie dopiero po osiągnięciu określonej temperatury (chłodzenie ) w pomieszczeniu .

W obu przypadkach na wyjściu z termostatu nie może być napięcia ( styki beznapięciowe  on -off ) .

Jak masz miernik to zmierz czy ze styków termostatu nie jest podawane napięcie i w jakim sa stanie , zwarte czy rozwarte przy jakiej temperaturze otoczenia . Jeśli wyjście z termostatu jest wyjściem napięciowym trzeba zastosować przekaźnik ( napięcie zgodne z napięciem zasilania z termostatu pokojowego ) i wtedy styki ze sterownika kotła podłączyć pod przekaźnik zgodnie z wymogami sterownika .

Dla Twoich potrzeb instrukcja podłączenia str 175 opcja B rys 1. - bez podłączania OT bus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.