Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biopellet pro 18 kw - termostat i zawor 3D


Dejf

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, adikila napisał:

Ty siedzisz w kotlowni, a ja nie. Wiec gdzie tu logika;p

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka
 

Nie siedze? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, arturwin87 napisał:

A wrzucisz tu swoją? 

Nie ma co pokazywać, najprostsza z możliwych i uważam, że to jest klucz do bezproblemowego korzystania z takich urządzeń.

Zawór termostatyczny Esbe 45* jako ochrona i 20 szt grzejniów, podłączenie w inatalację zasilanie/powrót osprzętylko ten co w kotle, nic więcej.  Ponad 300m2 ogrzewane trzy poziomy. Zasada działania na początku była taka, że na kotle 70* i grzanie jak w gazowym kotle wł/wył, teraz pracuje na niższej temp. ale dłużej co w moim wypadku jest bardziej komfortowe i mniej mi spala. 

Moja kotłownia

 

attachment.php?attachmentid=418000&d=153

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego do tego zmierzalem żeby nie wychladzać całego zładu. Żeby kocioł się wygaszał w momencie ewidentnego przegrzania pomieszczeń i nie miał zbyt dużej ilości rozpaleń. Moim zdaniem jest to też bardziej ekonomiczna praca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Puławiak napisał:

UMS-4S2 i 2 termostaty. 

Czyli mówisz że ten schemat da radę? Do Ferroli biopellet pro 12 kw. UMS i 2x termostat. A jest możliwość bezprzewodowo termostaty z takim UMS? 

To pytanie jeszcze, co z zalecanym przez Ferroli VTC? Nikt się z serwisu nie dopiep...? 

 

Edytowane przez arturwin87
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że na tym schemacie nie ma pompy obiegu kocioł-sprzęgło, ponieważ jest zintegrowana z kotłem wraz z zaworem stałotemperaturowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy przepływ na pompie kotłowej musiałby być większy niż suma przepływów pomp za sprzęgłem, żeby myśleć o ochronie powrotu.

Tu faktycznie, jak zauważył @Puławiak, ludzie mają różne "pomysły". A zawór stałotemperaturowy część z nich skutecznie uniemożliwia ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie powiedzieć, że jednak do kotła o którym wspomniałem nie jest idealny? 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2019 o 12:24, pastor napisał:

Można. Czytałeś instrukcje tego Ums a?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja czytałem i nic nie wyczytałem o bezprzewodowym połączeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba jakiegoś dodatkowego przekaźnika czy jakiegoś odbiornika do tego umsa? 

Polecisz jakiś fajny zestaw? 

A miał Pan doczynienia z systemem Ferroli Ecosmart lub Julia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki.  Jak zmienić w ustawieniach FERROLI BIOPELLET PRO aby uruchomił się na grzanie CWU na przykład jak jest wyłączony a zaistnieje taka konieczność. W instrukcji jest ikona o zapotrzebowaniu na CWU 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki.  Jak zmienić w ustawieniach FERROLI BIOPELLET PRO aby uruchomił się na grzanie CWU na przykład jak jest wyłączony a zaistnieje taka konieczność. W instrukcji jest ikona o zapotrzebowaniu na CWU 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na następny sezon (grzewczy) planuję montaż Darwin'a a o tym nawet nie słyszałem? Muszę sie zagłębić w temat, może być ciekawie...

Edytowane przez RadoRado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę nad systemem Julia. Monitoring kotła itd. ale może najpierw tańszy Ecosmart ale nie wiem który będzie odpowiedni bo mam dwa oddzielne obiegi więc muszę przez moduł (Ums4s2). Może @Puławiak pomoże, podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam najprostszy 1 obieg i chciałbym tylko mieć możliwość zmian takich jak na kotle,  temp. wody, zmienić moc kotła i ewentualnie powiadomienia o braku pelletu, alarmie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś opis? Możesz co najwyżej sterować temperaturą nic więcej. Tak więc żadne sterowanie mocą, alarmy, brak paliwa nie wchodzą w grę. Takie coś to ja mam w Lidii zrobione za 100zl która oficjalnie nie ma żadnego sterowania online.

 

FUNKCJE:

- Odczyt temperatury pokoju.1
- Odczyt nastawionej temperatury pokoju.1
- Ustawianie temperatury pokoju.2
- Odczyt temperatury zewnętrznej.3
- Odczyt temperatury ciepłej wody.
- Ustawianie temperatury ciepłej wody.
- Odczyt ciśnienia wody.
- Odczyt temperatury powrotu.3
- Odczyt przepływu ciepłej wody.3
- Odczyt nastawionej temp. w drugim obiegu grzewczym.3
- Odczyt temperatury kolektorów słonecznych oraz temp.
  zbiornika kolektorów słonecznych.4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.