Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biopellet pro 18 kw - termostat i zawor 3D


Dejf

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, RadoRado napisał:

Mam ferroli i może w dużej mierze przyczyniłem się do tego, że wybrałeś ten kocioł, ale ewidentnie gość który Ci tam grzebie pojęcia nie ma. Zrób zdj menu a ja zaraz gdzieś znajdę instrukcję od Twojego kotła i zobaczę jak się ustawia tam termostat zewnętrzny. 
Możesz mieć inne menu jak u mnie, bo mam wersję biopellet i pracuje drugi sezon a ja cieszę się jak dziecko nadal...

Nie wiń kotła, bo kocioł pracuje a reszta to kwestia instalacji i tego Pana który chybalbo w ogóle na nim nie był.

Nie moge usunac tego cytowania powyzej. Nie wiem wtf.

W kazdym razie, tak, piec sie wtedy wygasza. Zdjecie menu dorzucam.

Doszlismy do jeszcze jednej rzeczy: zdjelismy zawor 3d, zostalo samo co i dziala. Jak na pokojowym ustawimy temp. Taka jak aktualnie jest, piec sie wygasza. Jak podniesiemy, to wznawia rozpalanie - czyli ok.

Sprobujemy podlaczyc jeszcze raz zawor 3d, moze reset podzialal.

20191008_220817.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli winny jest zawór przełączający, ew. jego podłączenie. To już jesteście blisko :-)

Pamiętaj żeby na kotle ustawić 70*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam tego forum, serio dramat...

Ale do rzeczy, skoro po wyciągnięciu zworki wygasza, to wina leży w termostacie a ściślej w odbiorniku. Sprawdźcie miernikiem, czy robi "zworkę" po odebraniu sygnału? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, eliks napisał:

Czyli winny jest zawór przełączający, ew. jego podłączenie. To już jesteście blisko :-)

Pamiętaj żeby na kotle ustawić 70*.

70*? Jest max 80 ustawione. I jak osiąga tę temp. To jest modułowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się. Temat rozbił się o przywrócenie ustawień fabrycznych pieca. Na początku zawór nie chciał przełączać przy żadnym ustawieniu/wpięciu przewodów, po resecie udało się i przełącza między cwu i co.

Dzięki za zaangażowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pastor, na tyle na ile dało radę go sprawdzić - tak
- jak w pomieszczeniu jest zadana temp. to piec przechodzi w tryb oczekiwania, lub przełącza na grzanie wody, choć ta ma priorytet, więc jak spadnie temp. bufora, to niezależnie od termostatu zawór przełącza na grzanie cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Ale mam jeszcze jedna zagwostke. Wydarzyło się dzisiaj rano, że w domu nie było prądu (i mnie też). Po przywroceniu piec wyrzucił Error15 - brak ponownego zapłonu. Alarm/info o bledzie pojawialo sie na przemian z informacją "wygaszanie".

Postepujac zgodnie z instrukcja trzeba przytrzymac odpowiedni przycisk aby wylaczyc blad, a pozniej kolejny aby rozpalic piec.

Pytanie brzmi: co jak nie bedzie mnie s domu a prad mignie. Piec sie wygasi z błędem i będzie czekał na skasowanie, czy zresetuje i urichomi, czy jak?

Noestety na wsi u nas bywa, ze tego prądu nie ma, albo miga... Cos zaradzic mozna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pastor napisał:

To nie kupuj ups’a. Ja mam i się przydaje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hahaha... Ja to odebrałem jako "ojej" a nie UPS :D

dobra, tylko teraz pytanie magiczne, jaki? Takie jakie znam,.komputerowe, dźwigną max 10 min pracy, a dzisian pradu nie bylo 2h. :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj czegoś dedykowanego do kotłów. Jest tu wątek o tym to raz. Dwa to musisz policzyć ile twoj kocioł i instalacja maja mocy. Na tej podstawie będziesz mógł policzyć jaki aku na ike czasu ci starczy. Dobierając moc ups a nie pojemność aku weź PiS uwagę zapalarke.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz UPSa z pełnym sinusem który wytrzyma kilowatowy strzał przy rozpalaniu. Potem taki kocioł w zależności od pojemności akumulatora, może na prawdę sporo podziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli o zasilaniu awaryjnym poczytać muszę jeszcze trochę...

...ale pociągnę dalej temat mojego kotła i rzeczy z nim związanych, jeżeli pozwolicie i będziecie mieli chęć odpowiedzieć oczywiście.

Wrzucam fotki paleniska po pierwszym dniu i nocy. Wczoraj było kilkadziesiąt rozpaleń, zanim udało się serwisantowi wszystko dobrze podpiąć, później piec grzał w nocy i rano. W ciągu dnia nie ubyło peletu więc stawiam, że się nie rozpalał. Powiedzcie czy to wszystko wygląda ok? Nie znalazłem żadnych grudek ani niespalonego pelletu. Na ściankach za to osadza się chyba sadza, a z tego co czytałem po innych wątkach nie powinno być?

Druga rzecz, to pellet, kupiłem LAVĘ, 8mm. tak wygląda po wrzuceniu do wody i parę chwil później. Z tego co udało mi się wyczytać, jest to dobry pelet i "test wody" to potwierdza - szybciutko się rozdrobnił, nie widać nic prócz wiórów w wodzie. Będę jednak wdzięczny za opinię osoby doświadczonej w temacie.

20191009_204543.jpg

20191009_204552.jpg

20191008_103854.jpg

20191008_104951.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pastor nastawy - czyli ustawienia pieca?

Ochrona powrotu - sprzęgło? na zdjęciach w poprzednich postach jest moje instalacja.

Nawiewu w kotłowni jako takiego nie ma. Jest kratka wentylacyjna ale dziwnie, bo przy ziemi/tuż nad podłogą. Są też 2 okna, ale chyba nie o to się rozchodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie w Googlach "zetka w kotłowni". Bez tego elementu praca kotłów na paliwa stałe (szczególnie pelletu) może być bardzo problematyczna. Oprócz sprzęgła masz tam jeszcze zawór termostatyczny na 55 stopni do ochrony powrotu?

Nastawa kotła na 80 stopni to za dużo, wystarczy 70

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wentylator wyciągowy, masz komorę spalania, potrzebujesz świeżego powietrza aby kocioł mógł sobie precyzyjnie tlen dawkować. Ja w tym sezonie testuję wlot powietrza bezpośrednio z dworu do kotła, zobaczę jaki będzie efekt w mrozy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eliks myśli, że to działa jak w turbodoładowanym samochodzie - im zimniejsze powietrze, tym większa moc :-):-)

Obawiam się że w kotle może to pogorszyć sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.