Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biopellet pro 18 kw - termostat i zawor 3D


Dejf

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Visitor1230
33 minuty temu, adikila napisał:

Wzialem do pyska popiol z pelletu, ktory wyrzucilem pozniej z zasobnika

 

17 minut temu, Benton661 napisał:

Hahaha, tekst roku !!! Mój Mistrz!!!

Jak powiedzial klasyk: Trzeba byc twardym a nie mietkim.  Tu nawet Chuck Noris ktory zuje pszczczoly wymieka.

EDIT: dobrze ze nie ma kotla na ekogroszek. Musialby przegryzac spieki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej będę się upierać że piasek w pellecie to mit. Zobaczcie ile musiało by tego być żeby robiło spieki jak niektórzy pokazują. Miałem rożne gówna, rozpuszczalem w wodzie, suszylem trocine, nigdy nie było w nim piachu. Największy błąd jaki popełniają garażowi producenci to za dużo dodatków typu mączka, otręby. To się spala ładnie jak jest w ilościach promilowych, ale niektórzy przesadzają. 

Aha, jak komuś zależy na sprzęcie (matrycy) to piachu w trocine nie będzie z wiadomych względów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeslij, mi Twoj adres zamieszkania na priv. 

Wysle Ci worek tego cuda. Nie wiem co tam jest, ale mi to smakowalo piachem jak za kajtka w piaskownicy. Przezujesz i najwyzej sam ocenisz co to jest. To byl pierwszy pellet jaki kupowalem wiec moge sie mylic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, dzięki. A to czymś popijałeś czy na sucho jak chrupki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, eliks napisał:

Nie, dzięki. A to czymś popijałeś czy na sucho jak chrupki?

Spróbuj Eliks... Smacznego :-):-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, adikila napisał:

Mam juz podlaczony ums-42s jak tu mi zaproponowano. Myslalem ze podpiety do wejscia termostatu kotla bedzie odczytywal temperature...

Powinien. Ja mam sterwnij sprzed 10 lat, eurostar i odczytuje temp. (W sensie wlacza piec jak temp. Spadnie i odwrotnie). Dziwna rzecz z tym ums'em, bo w takim razie po co on?

Ja tez mam ferroli ustawione na 70 stopni, pale Olimpem, 1020zl za 975 kg. :) patpatrzac na ceny wyżej podane - wow, 200-300 zl roznicy, to sporo. Ale na razie wyglada to fajnie, pellet dzwoni zawsze jak spada, popiol jest ladny, odkurzaczem zbieram zawartosc...

Rano dzisiaj mialem dziwna akcje, bo wyrzucil mi piec Error04, czyli przegrzanie. Zresetowalem, wyczyscilem palnik i smiga caly dzien bez peoblemu. Nie wiem wtf.

Popiolu do pyska natomiast nie bralem, ale calkiem ciekawy pomysl na sprawdzenie jak duzo piachu w srodku hahaha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, adikila napisał:

Mam juz podlaczony ums-42s jak tu mi zaproponowano. Myslalem ze podpiety do wejscia termostatu kotla bedzie odczytywal temperature ale tego nie robi i musze wspomagac sie dolaczonym czujnikiem doczepianym gdzies na rurze na wyjsciu zasilania. 

Dopytać w serwisie,czy zamiast tego dodatkowego czujnika można się podłączyć pod czujnik temperatury kotła.

5 godzin temu, Dejf napisał:

 Dziwna rzecz z tym ums'em, bo w takim razie po co on?

1.Żeby dać sygnał ON/OFF do palnika od termostatu pokojowego z dwóch różnych pomieszczeń.

2.Sterować pracą pomp w dwóch różnych obiegach.

Ps.UMS-4S2 nie obsługuje siłownika zaworu mieszającego.Dlatego na schemacie ogrzewania podłogowego powinien być zawór 3D termostatyczny w zakresie temperatur 20-43 stopnie.

799596177_Beztytuu.jpg.a8d3fe4502a945505e773e9ccef5e33c.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie trzeba urwac:) w kazdym razie UMS na podstawie temperatury zadanej na termostacie pokojowym wl. lub wyl. pompy,a nie kociol. Nie wiem jak zmienic i czy jest takie ustawienie aby dal sygnal do wlaczenia kotla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tu występuje ten sam problem o którym było już napisane:

W dniu 3.11.2019 o 09:16, maniek3008 napisał:

Szkoda że po podpięciu termostatu pokojowego FERROLI RF w zaciski sam termostat nie chodzi. Był serwisant kombinował i nic nie poradził 

Jeden termostat masz podłączony pod UMS ? Drugie wejście na termostat nie ma zworki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy macie za serwisantów tych kotłów ? Wczoraj odpalałem ferroli biopellet pro i bez żadnego problemu termostat podłączony i wszystko działa rozpala sie wygasza na żadanie termostatu - kurde tam nie ma żadnych cudów proste to jak budowa cepa - może czasem trzeba rzucić okiem do instrukcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trzeba coś  zmieniać w parometrach  ażeby termostat chodził. U mnie był serwisant i nic ! . Może Pan napisze co można zrobić krok po kroku. Widocznie mój serwisant spał albo miał kaca na szkoleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maniek3008 to ten kocioł w ogóle się wyłącza?

Tak sobie gdybam,że może coś nie halo z czujnikiem CWU .Kocioł dostaje sygnał od termostatu pokojowego,że się ma wyłączyć ale może jest sygnał,że ma grzać CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.