Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biopellet pro 18 kw - termostat i zawor 3D


Dejf

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne po paru dniach klient zlokalizuje takie miejsce.

Myślałem by go zamontować w holu. W kuchni się gotuje itd. Salon mam od południa i duże drzwi tarasowe więc słońca wpadać będzie. W sypialniach są grzejniki a wlasnie w holu podłogowka. Tam jeszcze mogę przeciągnąć przewód bo od kotłowni przez łazienkę na ścianę w holu. 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go schowacie w pomieszczeniu na które wpływu nie ma słońce to kocioł będzie grzal a w pomieszczeniach naslonecznionych +30 . Tak że słońce musi mieć minimalny wpływ na czujnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ten ale np kipi ustawiasz tak jak chcesz ,może pykać cały czas co podobno nie jest ekonomiczne a może sie też wyłączyć od razu po dojściu do zadanej i włączyć o histerezę lub wyłączyć jak termostat da sygnał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 16.11.2019 o 21:11, Puławiak napisał:

link do materiału szkoleniowego 

http://www.ferroli.com.pl/uploads/21495d581ad3295657d090922aa4320e48ada51b.pdf

Strona 14 

Podłaczając termostat oczywiście usuwamy zworkę. 

Można odświeżyć link? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2019 o 13:21, pospisz napisał:

Termostaty zmniejszą przepływ i moc kotła ale go nie wygaszą .Zejdzie na niską moc i będzie pykał chyba że wygasi sie od histerezy.

Tak jest u mnie. Termostat w miejscu gdzie nie ma wpływu słońce, jak temp. jest poniżej zadanej to piec pracuje do 70 stopni. Ale jeśli temp. jest ok i wg. termostatu piec jest wyłączony, to tak na prawdę jest trybie czuwania i trzyma cały czas ~40 stopni.
I lepiej, żeby wygaszał w ogóle? Czy moment rozpalenia nie pochłania więcej paliwa niż takie "pykanie" (jeśli o to w pykaniu chodzi)? Pamiętając, że piec podgrzewa też wodę do zasobnika przez całą dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy  ile idzie w tym pykaniu w porównaniu np do kipi  gdzie niezbyt ekonomicznie wychodzi takie pykanie wszyscy piszą że lepiej by sie wygasił na jakiś dłuższy czas bo to jest ekonomiczniejsze,ale też podobno ferroli fajnie i ekonomicznie moduluje na małych mocach więc musiał byś ustawić kocioł raz tak że się wyłączy na dłuższy czas(histereza) a drugi raz niech pyka na małej mocy i sprawdzić to np przez 3 dni jednym sposobem i tyle samo drugim ,sam jestem ciekaw wyników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa, za zielony jestem chyba na takie ustawienia :/ teraz dzialam na manualnej mocy:2 (przy automacie raz na jakis czaa wyrzucal mi blad o przegrzaniu) przy obecnej temp. Na tydzien spala mi ok 8-9 workow. Wlacza sie dwa razy na dobe: 4-8 i 20-24. Temp. Ustawiona na 21 stopni na termostacie pokojowym. Plus woda.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x na dobę to jest spoko,ta ilość peletu też ok tak że raczej zostaw bo dobrze pracuje,na kipi niektórym się odpalał 20 razy na dobę a 10 razy to norma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sie urchamia tak, bo tylko w tym przedziale ma ustawiona taka mozliwosc. I jak sie uruchomi o 4 to dopiero o 8 sie wylacza. Uruchomi i wylacza = zmniejszy temp. Do 40 j zwiekszy do 70. 

Mysle, czy w przedziale miedzy 8 a 20 nie lepiej jakby byl wygaszony do 0? Pytanie czy tak sie w ogole.da, bo nigdy nikt ki o tym nie wspominal (lub nie pamoetam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz harmonogram że sobie sam ustawiasz kiedy ma pracować,bo nie wiem czy dobrze rozumiem pracuje od 4do 8 i od 20do 24 a od 8 do 20 co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 8 do 20 jest w tzw trybie nocnym (tryb na termostacie pokojowym, ustawiona nizsza temp. Niz w teybie dziennym, czyli 4-8 i 20-24), czyli na piecu wyswietla sie "czuwanie" i utrzymuje temp. ok 40 stopni.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Dejf napisał:

Kuźwa, za zielony jestem chyba na takie ustawienia :/ teraz dzialam na manualnej mocy:2 (przy automacie raz na jakis czaa wyrzucal mi blad o przegrzaniu) przy obecnej temp. Na tydzien spala mi ok 8-9 workow. Wlacza sie dwa razy na dobe: 4-8 i 20-24. Temp. Ustawiona na 21 stopni na termostacie pokojowym. Plus woda.

Jeżeli wywalił ci błąd o przegrzaniu to coś masz namieszane. A na manualnej mocy dobija ci kocioł do zadanej temperatury i ile to trwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobija do zadanej na kotle (70stopi) ale ile to trwa nie umiem powiedziec - nie sprawdzalem.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy, ze sie poci?

I wlasnie caly w tym ambaras, ze piszecie o pykaniu j wylaczaniu sie. U mnie sie nienwylacza i nie wiem, czy nie lepiej, jakby sie wylaczal. Nie wiem tez, jak to ustawic, zehy chocby sprawdzic. :/ 

z drugiej strony, ja jestem poza domem dwa dni w tyg. Tak to pracuje z domu i jesli w ciagu dnia bedzienwylaczony, to nie bede kial cieplej wody, jeslj bede jej uzywal.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam udało mi się uruchomić termostat pokojowy FERROLI RF. Kocioł się odpala i gaśnie przez sygnał z termostatu. Więc jest wszystko ok.  Już ci opisuje krok po kroku co trzeba zrobić:

1. Zmienić parometr A01- 0

2. Zmienić parometr P26 -3

3. Ja zmieniłem w menu systemowe/czasy parometry:

4.Zmienić Th27 z 80 na 70

 

T=120 s T17 =120 s T18 =120 s T22= 120 s  dzięki temu wydaję mi się że kocioł stabilniej pracuję

4.Zmien P36 zmienić z 0 na 14 dzięki temu widzieć będziesz diodę na sterowniku że pracuję pompa C.O

Ja mam tak ustawione z termostatem pokojowym i jest super

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Dejf napisał:

Co to znaczy, ze sie poci?

Ścianki wewnątrz i wymiennika są wilgotne,tzw. skraplanie przy punkcie rosy,dlatego producenci uzależniają gwarancję od tzw.ochrony powrotu jedni od 45 inni 50 a nawet 55 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maronka napisał:

Ścianki wewnątrz i wymiennika są wilgotne,tzw. skraplanie przy punkcie rosy,dlatego producenci uzależniają gwarancję od tzw.ochrony powrotu jedni od 45 inni 50 a nawet 55 stopni

#oboze nie wiem. Nigdzie nie widze zadnych skroplin.

 

@maniek3008, nie tutaj znaczenia jaki termostat posiadam?

Edytowane przez Dejf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sie urchamia tak, bo tylko w tym przedziale ma ustawiona taka mozliwosc. I jak sie uruchomi o 4 to dopiero o 8 sie wylacza. Uruchomi i wylacza = zmniejszy temp. Do 40 j zwiekszy do 70. 
Mysle, czy w przedziale miedzy 8 a 20 nie lepiej jakby byl wygaszony do 0? Pytanie czy tak sie w ogole.da, bo nigdy nikt ki o tym nie wspominal (lub nie pamoetam)
U mnie, wylacza sie calkowicie. Mam ustawiony termostat pokojowy 21,8 -22. Nie wiem ile razy sie wlacza. Strzelam, ze 4-5razy na dobe. Spalanie 15 workow na 14dni. Czyszcze raz w tygodniu. Pellet Poltarex.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, adikila napisał:

U mnie, wylacza sie calkowicie. Mam ustawiony termostat pokojowy 21,8 -22. Nie wiem ile razy sie wlacza. Strzelam, ze 4-5razy na dobe. Spalanie 15 workow na 14dni. Czyszcze raz w tygodniu. Pellet Poltarex.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka
 

Też palę potltarexem super pellet według mnie lepszy od Barlinka. Jaki masz nadmuch i podawanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.