Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biopellet pro 18 kw - termostat i zawor 3D


Dejf

Rekomendowane odpowiedzi

@cezar76 gdyby nie wygaszanie pieca, to zajmuje dosłownie 30 sekund :D

Ale fakt, cośtam zrobić trzeba, być może mi przejdzie. Wczoraj nie czyściłem, ale rozpalił się może ze dwa razy, żeby wodę podgrzać. W zimę pewnie będzie gorzej... Druga sprawa, jak to na początku, człowiek dmucha i chucha - ja tak mam. Musiałem wywalić nagle 12 tys na wszystko, więc jak serwisant powiedział, że raz dziennie trzeba wyczyścić, to tak się staram :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd rozumiem. To tak jak z nowym samochodem, przez pierwsze pół roku czysty i wysprzątany, a potem człowiekowi przechodzi. 

U mnie na początku kocioł też miał lepsze życie, ale życie to nie je bajka, więc dosyć szybko musiał zacząć sobie radzić sam... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w przyszłym roku może dołożę pneumatykę to będę do kotłowni zaglądał 3 razy w sezonie żeby skrzynkę z popiołem opróżnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No będzie pneumatyka do podawania pelletu. Mam za ścianą 12m2 pomieszczenie na sam pelet i okienko zsypowe jak cysterna przyjedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliks, co Ty będziesz wtedy robił? Zanudzisz się, chłopie :-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boiler ustaw na powiedzmy 45 stopni z histereza 2-3. Mam nadzieje, ze boiler ocieplony. Na Boiler mozna ustawic tez harmonogram np od 19-ej do np . do 15ej. Na  noc i jak  nie ma nikogo w domu i  obnizyc na te godziny o 5 stopni.  Raz w miesiecu warto go wygrzac do 65 przeciw legionelli.  Kociol mozez ustawic na 65 z histereza 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna ustawic godziny dla boilera? Chetnie dowiem sie gdzie, bo nie oskrylem.jeszcze takiej opcji u siebie :/ natomiast w menu biopellet pro slowem bufor jest opisany wlasnie boiler - tak ki.sie wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego Ci nie powiem bo generalnie u mnie boiler to po angielsku kocioł :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, rowniez zakupilem Ferroli Biopellet Pro 12kw. Czy instalacja wedlug tego rysunku bedzie odpowiednia? Mam grzejniki podlogowke no i cwu. Ewentualnie co mozna byloby zmienic.

Instco.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym chętnie pokazał na rysunku jak to u mnie wygląda, ale niestety nie potrafię :D Więc gdzieś w postach wyżej wrzucałem zdjęcia i można sobie ew. przeanalizować jak to jest u mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do włoskiego kotła pracującego on/off najlepiej taki schemat by się sprawdził (opracowany przez Puławiaka):

 

1105038897_Screenshot_2019-10-14Schematyhydraulicznepdf.thumb.png.1d8b8976a429f11a968b2780c1375571.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:) A czy zawor przed sprzeglem hydraulicznym to zawor ochrony powrotu?

Kociolek bede mial na poczatku przyszlego tygodnia. Niestety nie moge namierzyc nikogo na pierwsze uruchomienie (jestem z pomorskiego. Serwisanci na stronie Ferroli zajmuja się kotlami gazowymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, adikila napisał:

Witam, rowniez zakupilem Ferroli Biopellet Pro 12kw. Czy instalacja wedlug tego rysunku bedzie odpowiednia? Mam grzejniki podlogowke no i cwu. Ewentualnie co mozna byloby zmienic.

Instco.jpg

Witam 

Za ochronę powrotu 55C odpowiada zawór VTC 511.

Trochę szkoda że dla sterowania temp wody na grzejniki jest wybrany zawór VTA 372 bez automatyki, takiej jak dla ogrzewania podłogowe gdzie mamy zawór 3D z siłownikiem, sterowanym z wykorzystaniem czujnika temp. zewnętrznej. Ja mam odwrotnie. Zawór 3D z siłownikiem ustawia temp. wody idącą w instalacji na grzejniki a dodatkowo zawór RTL dosterowuje podlogowke. 

Poza tym wydaje się Ok

 

Pozdrawiam 

Markus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.