Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biopellet pro 18 kw - termostat i zawor 3D


Dejf

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Wrzucałem na formu mój problem z piecem, jego wyborem i możliwością montażu. Idąc za poradami niektórych osób postawiłem na Ferroli Biopellet PRO 18kw.

 

No i mam problem. Po pierwsze, zawór 3D nie przełącza się między CWU a CO.

Po drugie, gdy na termostacie pokojowym osiągana jest zadana temp. Np. 18 stopni, piec powinien się wyłączyć, a nie robi tego, tylko dalej grzeje...

Serwisant siedzi u mnie juz 6 godzin, ale niestety jest to jego pierwszy pelletowy piec. Instrukcja nie ogarnia tematu. Może macie jakiś pomysł?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ale trochę tu na forum poczytałem postów i dzięki temu sam zamontowałem według schematu z forum kocioł na ekogroszek. Jak napisałeś że zawór 3 D nie przełącza między CO a CWU to myślę że masz wadliwie zrobioną instalację. Chyba że pomyliłeś nazwy zaworów. Najlepiej daj schemat swojej instalacji i jakieś zdjęcia. Myślę że bardziej doświadczeni koledzy pomogą w rozwiązaniu twojego problemu.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz przykłady instalacji jakie zaleca producent Ferroli fakt że do modelu Berettad48ea1334d4bc8520c59699c1a43cc63.jpge7adc14e8e6b6ef4a8d6b931db98f24d.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Wrzucałem na formu mój problem z piecem, jego wyborem i możliwością montażu. Idąc za poradami niektórych osób postawiłem na Ferroli Biopellet PRO 18kw.
 
No i mam problem. Po pierwsze, zawór 3D nie przełącza się między CWU a CO.
Po drugie, gdy na termostacie pokojowym osiągana jest zadana temp. Np. 18 stopni, piec powinien się wyłączyć, a nie robi tego, tylko dalej grzeje...
Serwisant siedzi u mnie juz 6 godzin, ale niestety jest to jego pierwszy pelletowy piec. Instrukcja nie ogarnia tematu. Może macie jakiś pomysł?
 
Z góry dziękuję za pomoc.

A wszystko podpięte dobkotka jak należy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisal pastor.

Z pieca woda idzie do zaworu 3D i z niego albo grzeje cwu albo co. Zawor dziala ponoc tak, ze sa 3 przewody podlaczone do zasilania w kotle, jesli prad jest na 1 przewodzie, to zawor grzeje co, jesli na 2 to grzeje cwu. Priorytet ma miec cwu - ustawione w piecu zgodnie z instrukcja - ale tak soe nie dzieje. Czyli grzeje tylko co. Dodatkowo, gdy co osiaga odpowiednia temp. To piec powinien wylaczyc sie, a tak sie nie dzieje - grzeje dalej, ale ani co ani cwu.

@pastor Wg serwisanta i instrukcji tak - podlaczone prawidlowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pastor, w piecu? Trybu recznego? Nie mam pojecia.

W sterowniku (euroster uni2 przy mieszaczach) jest funkcja testowa, ale one dzialają. W pokojowym nie ma.

Dodam, ze mam podlogowke i grzejniki, stad mieszacze i dodatkowy sterownik. Wczesniej mialem ppd to.ppdpiety piec olejowy i wszystko dzialalo jak nalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, ze w momencie, gdy zostana przepiete kabelki odpowiadajace za ustawienie zaworu, to zawor się przestawia....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, pastor napisał:

Jeszcze raz zapytam. Czy jest wszystko tak jak napisane w instrukcji? Jak ustawiles A01. P26. P44. P74?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dokładnie tak jak w instrukcji

A01 - 2, P26 - 2, P44 - 15, P74 - 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dejf Nie gniewaj się ale czytając takie rzeczy tracę wiarę w ludzi. Sugerujesz tutaj problem z kotłem a problem to masz z hydraulikiem, ale skoro ma pierwszy raz styczność z tego typu pelleciakiem, wcale nie dziwne.

Tam w instrukcji Ferroli jest pięknie wszystko narysowane gdzie i jaki zawór ma być zainstalowany. 

Jeśli nie wykrywania Ci pokojówki, to znaczy że nie zapisałes jej w menu. 

Poza tym ile masz do ogrzania? Nie miałeś wziąć 12KW? 

Daj zdjęcia instalacji jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie kocioł działa w tym momencie na swoim czujniku, czyli ten wbudowany, jak to we włoskim kotle, grzeje pomieszczenie w którym się znajduje. Trzeba uaktywnić termostat pokojowy w menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliks Teraz próbuje to ogarnąć serwisant, a hydraulik instalację robił wcześniej, wszystko zgodnie z instrukcją. Wg. Instrukcji wlaczenie termostatu pokojowego.to ustawienie "zdalnego sterowania" na ON i tak jest zrobione. Wszystko z instrukcja a i tak cos nie gra.

@pastor nie wiem jakie parametry, wszystko jest robione z instrukcją.

Temp. kołla 80, temp. Bufora ustawiona min. 45 max 55 a pokazuje ok juz 65 na kotle... Sprawdzane byly dwa czujniki w bojlerze, ale na obu jest to samo. Za to.termometr na bojlerze nie siega 60 stopni.

Wg serwisanta piec powinien przelaczyc prad z jednego przewodu na drugi (zaworu 3D) w momencie gdy cwu osiągnie temp. Ale tego nie robi.

Wrzucam fotki instalacji,.troche ciasno, ale mam nadzieje, ze da sie rozpoznac comgdzie i jak.

20191008_211932.jpg

20191008_211939.jpg

20191008_211945.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pastor Serwisant aktualnie przywraca piec do ustawien fabrycznych.

Wszystkie parametry, czyli wszystkie A i P oraz Th?

Jak serwisant ustawi go raz jeszcze to przepisze, albo zrobie zdjecia.

Nie licze, że ktoś będzie chciał ze mną pisać całą noc. Generalnie jestem wdzięczny za każdą chęć pomocy. Staram się też pisać wszystko co wiem i jak najlepiej potrafię, ale jestem zielony w te klocki, dlategoimo wszystko proszę - nie gryźcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dejf napisał:

@pastor Serwisant aktualnie przywraca piec do ustawien fabrycznych.

Wszystkie parametry, czyli wszystkie A i P oraz Th?

Jak serwisant ustawi go raz jeszcze to przepisze, albo zrobie zdjecia.

Nie licze, że ktoś będzie chciał ze mną pisać całą noc. Generalnie jestem wdzięczny za każdą chęć pomocy. Staram się też pisać wszystko co wiem i jak najlepiej potrafię, ale jestem zielony w te klocki, dlategoimo wszystko proszę - nie gryźcie.

Mam ferroli i może w dużej mierze przyczyniłem się do tego, że wybrałeś ten kocioł, ale ewidentnie gość który Ci tam grzebie pojęcia nie ma. Zrób zdj menu a ja zaraz gdzieś znajdę instrukcję od Twojego kotła i zobaczę jak się ustawia tam termostat zewnętrzny. 
Możesz mieć inne menu jak u mnie, bo mam wersję biopellet i pracuje drugi sezon a ja cieszę się jak dziecko nadal...

Nie wiń kotła, bo kocioł pracuje a reszta to kwestia instalacji i tego Pana który chyba ominął szkolenie albo w ogóle na nim nie był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.