Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biopellet pro 18 kw - termostat i zawor 3D


Dejf

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak kolega pisze wyżej, jak już podpiąłes wszystko, zrób mu reset do fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie jest od czujnika pokojowego, to chyba logiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliks na razie wszystko w porządku, jest ciepło na dworze, więc piec uruchamia się jedynie do podgrzewania CWU, ale nie jestem w stanie powiedzieć ile razy dziennie to robi, bo raczej nie ma mnie większość dnia w domu. Temp. w domu stała - 23 stopnie.
Dwie rzeczy mnie martwią, ale sam nie umiem temu zaradzić - czyli skawalony popiół/spieki(?) - sugerowane za mało powietrza. W kotłowni ok 30 cm. od pieca, przy podłodze mam kratkę wentylacyjna i zostawiam uchylone okno w kotłowni - ale nic to nie daje. Nie bardzo wiem jak to ogarnąć, co jeszcze zdziałać. Ktoś wspominał wyżej o "zetce w kotłowni", ale z tego co wiedziałem, to się stosuje, gdy kotłownia jest w piwnicy, a u mnie na parterze... 

Druga rzecz to prąd, na szczęście do tej pory mignął tylko raz, na drugi dzień od uruchomienia pieca, ale też wiem, że muszę coś z tym zrobić - raczej będę potrzebował jakiegoś speca, co konkretnie doradzi, co kupić i podłączy - ja się jednak boję bawić w takie rzeczy... :/ 

Poza tym, bardzo ładny kocioł wizualnie, dosyć cichy... rozpala się kilkanaście minut - dosyć długo. Gdy pracuje sięga temp 70* i moduluje. Jak jest w stanie czuwania ma ok 40-45 stopni - nie jestem pewien, czy to dobrze, ani czy coś z tym mogę zrobić.

Po uruchomieniu i następne dwa dni kiedy bawiłem się trochę ustawieniami termostatu pokojowego (chciałem nagrzać podłogówkę) zjadł mi sporo pelletu - ok 3-4 worki w dwa dni, ale uruchamiał się na 4 h nad ranem i 3 razy w ciągu dnia, a jednak na rozpalanie idzie sporo paliwa. Teraz, gdy grzeje samą wodę, worek pelletu juz 3 dzień siedzi i dopiero dzisiaj zauważyłem nieznaczne ubytki.

Jeszcze jeden minuso/problem, który dostrzegłem z racji braku kuchni - zmywarki, ponieważ nagromadziło nam się trochę zmywania wczoraj zabrałem się za zaległości i niewiele podziałałem a woda przestała lecieć ciepła. Bufor cwu mam 120 L biowar, woda na 40-45 stopni. Wydaje mi się, że za zimna woda i przy nieznacznym ubytku ze zbiornika, gdy dopuszcza zimnej całość mocno się chłodzi i najprawdopodobniej muszę ustawić na piecu wyższą temp. dla zbiornika cwu - z kolei sprawi to dłuższe palenie, czyli więcej pelletu zostanie zużyte. Nie wiem co gorsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to co przedstawiłes to nie wady kotła ale twojej instalacji i niewiedzy. Spieki to zazwyczaj za dużo powietrza a nie za mało. Nadal nie wiemy jak wygląda komora spalania i kwestie wygody obsługi. Mówisz że o rozpalaniu które trwa kilkanaście minut, masz jakieś porównanie z innymi kotłami? Skąd wiesz że to tyle rozpala? A termostatem to się nie baw tylko ustaw temperaturę bo takie "testy" kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliks, mam wrażenie, że trochę się czepiasz... Napisałem, że jak najbardziej wszystko wynika z braku wiedzy, nie mam jej i nie twierdze inaczej.

Skad wiem, ze piec tyle rozpala? Ma napisane co robi, etapy, rozpalanie, stabilizacja, modulowanie - stąd wiem.

Zdjęcie komory spalania wrzucałem, pisząc o problemie i sam napisałeś, że to brak świeżego powietrza... Nie wiem czy to spieki, ale grudki popiołu, które dość łatwo się kruszą...

Kwestie obsługi - raz dziennie wygaszam piec i czyszcze komore spalania, wysypuje popiół i odkurzam wnętrze - 30 sekund, komora czysta i ja tez, zero brudu.

Trochę trudności mam z wrzucaniem pelletu, podajnik od góry, ciężko otwiera się pokrywa, plus piec u mnie stoi na stopniu (pomysl poprzednich wlascicieli domu) i przez to musze wchodzic na drabinke zeby dorzucić paliwa. Ale to też kwestia ustawień moich itd. więc możesz pominąć tę informację. Dla niższych osób (ja mam 180 cm) bez pieca na podwyższeniu też może być lekki problem.

Poza tym wszystko ok. Termostatem za duzo się nie nabawie, jedyne co moge zrobic to zmienic temp i program (godziny w jakich piec moze pracować dla c.o.). A bawie sie bo mialem problem kwesti połączenia podłogówki i grzejników. Termostat mam tam gdzie podłogówka a grzejniki na górze. Jak temp zostala osiągnięta to piętro zbyt szybko sie wychladzalo... Dzieki temp. Na zewnatrz jest ok, zobaczymy co bedzie jak przyjdą mrozy.

 

20191011_171741.jpg

20191011_172306.jpg

20191011_172318.jpg

20191009_204543.jpg

20191009_204552.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie czepiam się, widzę że jest wszystko ok. Takie spieki to nie spieki. Komunikat rozpalanie na sterowniku jest trochę przedłużone bo pokazuje Ci to na pewno jak już jest ogień a tu nie ma czujnika foto, tylko mierzy temperaturę wylotu spalin i wg tego potem wskakuje Ci stabilizacja. Wszystko fajnie, cieszę się że to ogarnąłes. Dla pocieszenia Cię dodam że ja też mam taki cokół koło 10cm na którym stoi kocioł, ale rozwalic go nie mogłem bo podłoga idzie w dół :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, pastor napisał:

Czemu codziennie w nim sprzątasz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zalecenie serwisanta. ale faktycznie jak piec przez pierwsze dni i moja zabawe temp. Rozpalal sie kilka razy dziennie. To popiolu byla pelna szufelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi używasz jakiegoś markowego pelletu? Bo ładnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.