Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły Rtb i Blackstar, sterownik v13


hydro521

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Nowciu napisał:

Wszystkie ustawienia robili chlopaki z Sopotu jeszcze nic niezmieniałem

pospisz    Żona wzruszyla pelet mowila ze czuc dym pootworzeniu klapy podajnika          

Serwis ustawiał - to dlaczego temp spalin = 0 stopni wentylator wyciągowy tylko 8% i sonda lambda wyłączona ? + parę innych ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pospisz metoda kontroli 02 of czy oto ci chodzi sory ale jeszcze zielony jestem w kwesti obslugi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uruchamiaj teraz. Zrób off kotła. Później wchodzisz w o2 i włączasz kalibracje sondy. Później ustawiasz na on w tryb regulacji bo będzie jeszcze opcja tylko do odczytu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pospisz sonda byla ustawiana widocznie ja przez przypadek wylaczylem niecelowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wszystkie ustawienia robili chlopaki z Sopotu jeszcze nic niezmieniałem"

Może lepiej poczekaj do poniedziałku- niech serwis poprawi zdalnie bo inaczej żona zmarznie jak coś pójdzie nie tak. Chyba, że Kroitzman jest online.

Edytowane przez seles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi nic nie będe grzebal wyslalem maila z prozba o korekte ustawień

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pavlov91 napisał:

Witam, Panowie czytam wasz wątek i mnie naprawdę zaciekawił blackstar. 

Pytanie czy obsłuży mi pompę kotłową, 2 pompy podłogowe i 2 zawory z siłownikami? Bo jakoś nie mogę się doszukać informacji. 

Było poruszane

Obsłuży pompy spięte razem pod L5 ( p kotłowa )   i 2 mieszacze.

lub płyta rozszerzeń obsłuży 2 + 2. 

lub blackstar v16   ktory pojawi się ladamoment ma więcej wyjść i też obsłuży 2+2

 

 

W dniu 28.11.2020 o 23:21, Nowciu napisał:

Dzieki za odpowiedzi nic nie będe grzebal wyslalem maila z prozba o korekte ustawień

Napisz koniecznie na [email protected] tam chłopak od kroitzmana zerknie co jest u ciebie i Cię pokieruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. 

Czyli powinno to działać. Pytanie czy kocioł będzie wyłączał pompy po dogrzaniu? Czujnik pokojowy? Planuje nową instalacje w domu, wszystko na podłogówce i zastanawiałem się nad kotłem, czy iść w coś tañszego czy może wyższa półka.

Instalacja w zasadzie nic skomplikowanego: kociol, sprzęgło hydrauliczne i do tego podłączone 3 obiegi podłogowe (piwnica, parter razem oraz piętro, sumarycznie około 1600mb rury) na 2 pompach i zaworach 3d z siłownikami. CWU przed sprzęgłem osobna pompa- blackstar ma osobne sterowanie pompą Cwu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z rana odpalił się kocioł grzał kilka godzin,pózniej zadzwonił @Kroitzman kazał żonie wyłączyć kocioł,okazało się ze palnik był zatkany zrobił się duży spiek.Kolega oczyscił palnik i wyciągnoł popielnik ktory był pełen nadpalonego pelletu.Zmienione ustawienia jakie zauważyłem to korekta kilogramow po ktorych czysci sie palnik kompresorem z 20 na 15.Kocił Blackstar  w standardzie nie posiada czujnika temp spalin, odnosnie niewłączonej sondy wysłałem maila do kolegi @Kroitzman.Okazało się ze kocioł przez kilka dni nie byl czyszczony kompresorem

 

 

 

 

l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. 
Czyli powinno to działać. Pytanie czy kocioł będzie wyłączał pompy po dogrzaniu? Czujnik pokojowy? Planuje nową instalacje w domu, wszystko na podłogówce i zastanawiałem się nad kotłem, czy iść w coś tañszego czy może wyższa półka.
Instalacja w zasadzie nic skomplikowanego: kociol, sprzęgło hydrauliczne i do tego podłączone 3 obiegi podłogowe (piwnica, parter razem oraz piętro, sumarycznie około 1600mb rury) na 2 pompach i zaworach 3d z siłownikami. CWU przed sprzęgłem osobna pompa- blackstar ma osobne sterowanie pompą Cwu? 
Nie żałuję kopna RTB FUMUS 10KW. Kupic raz A dobrze. 5c9cc9aff2737c3ca664ddb6a2df4332.jpg

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pavlov91 napisał:

Czyli powinno to działać. Pytanie czy kocioł będzie wyłączał pompy po dogrzaniu? Czujnik pokojowy? Planuje nową instalacje w domu, wszystko na podłogówce i zastanawiałem się nad kotłem, czy iść w coś tañszego czy może wyższa półka.

Instalacja w zasadzie nic skomplikowanego: kociol, sprzęgło hydrauliczne i do tego podłączone 3 obiegi podłogowe (piwnica, parter razem oraz piętro, sumarycznie około 1600mb rury) na 2 pompach i zaworach 3d z siłownikami. CWU przed sprzęgłem osobna pompa- blackstar ma osobne sterowanie pompą Cwu? 

Czy będzie wyłączał pompy? No w zasadzie nie. Idea dunczyków jest dość prosta.

1. Ogrzewaj ciągle ale "niedogrzewaj" np 22.9 na zadane 23 stopnie

2. Wyłączaj ogrzewanie i pompy gdy już naprawdę jest ciepło na dworzu lub gdy jest ciepło w domu ( faktyczny brak odbioru ciepła przez odbiorniki)   

Co do czujników pokojowych: odpowiedz sobie na pytanie: Czy dasz radę przeciągnąć przewód 2żyłowy jeden lub dwa. Przekazuje to informację o temp w domu na bieżąco i pozwala na ustawienie stałej miłej temperatury. Czujnik ON/OFF to badziewie.

BS+ może w wyjątkach sterować pompą CWU jeśli masz mieszacze z siłownikami na każdym obiegu - wtedy ustawiasz w pogodówce zamknij mieszacz podczas grzania CWU. Jeśli nie ma siłowników wtedy trzeba mieć zawór strefowy który przełącza przed sprzęgłem CO lub CWU. 

Generalnie BS+ v16 zapowiada się super. Będzie miał o 3 wyjścia więcej niż obecny a więc łącznie 8(?) sonda lambda i cyfrowy czujnik ciągu kominowego w standardzie. 

Czy drożej czy taniej to już musisz wybrać Ty ...

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pavlov91 napisał:

Panowie kotły podłączone w układzie zamkniętym? Jeśli tak jakie zabezpieczenia macie oprócz zaworów bezpieczeństwa. Wężownica? Dbv1?

 

Ja mam tylko zawór bezpieczeństwa w rtb Phoenix v16 w wydaje mi się że to i tak za dużo kocioł nigdy nie wychodzi poza temp. Zadaną a jeżeli zdaży mu się podczas grzania cwu przekroczyć zadaną ogrzewania domu z automatu się wygasza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ŁukAsh napisał:

1. Ogrzewaj ciągle ale "niedogrzewaj" np 22.9 na zadane 23 stopnie

2. Wyłączaj ogrzewanie i pompy gdy już naprawdę jest ciepło na dworzu lub gdy jest ciepło w domu ( faktyczny brak odbioru ciepła przez odbiorniki) 

1 jest moim czarnym koniem szczególnie przy braku 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kolega @mirekx zawór czy też grupa bezpieczeństwa. Dodatkowo jest w kotle analogowe stb które odcina podawanie pelletu powyżej 90 czy 94 stopni.

Instalacja w ukł zamkniętym bo taka ma mniejsze spalanie i nie dolewasz co chwila wody do przelewu.

ps nie potrzebujesz żadnej wężownicy ani dbv... nawet gdyby wszystko miało zawieść to kocioł ma wspawane strefy rozprężeniowe... ale oby nikt ich nigdy nie musiał "używać"

Edytowane przez ŁukAsh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby było nawet jedno 0 mniej to też by był dobry wynik. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.