Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w ustawieniu pieca Eko Pal 25kw


igor090

Rekomendowane odpowiedzi

Ewentualnie mozesz kupic pellet jakis najtanszy

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie sie dzialo :-)

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś z brico marche ekogroszek brunatny 20mj plus trochę peletu. Wymieszam jak mi zejdzie dziś Groszek z podajnika i będę obserwował sytuacje. 
I jak sytuacja ???

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe zrob zdjecie opakowania tego wegla co kupiles

Bo kalafiory masz niezle

Mialem takie jak tylko czarna perla palilen

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Spieki z czecha???? Napisz co teraz palisz i w jakiej proporcji bo wielkich zmian nie widać, a przy proporcji 1:1 musi być widoczna zmiana.

Yaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszalem 1:1 Z groszkiem z brico marche. Wydaje mi się, że jest gorzej niż wcześniej. 

Ten co mam teraz to jest w zwykłych workach jutowych więc zdjęcie nic nie da. Co do jego jakości to raczej nie mam zastrzeżeń bo znajomy go ma i pył zostaje 

images.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Akurat ten ze zdjęcia Dragon 19-22 ma co do spiekalności szorstkie opinie :)) fotka z testu poniżej. Osobiście go nie znam. A kolor brązowy?

2111699857_Screenshot_2018-12-31Testekogroszkudragon19-22MJcz1polecam-YouTube.png.6f66bd8234c99585678e4f0f6b553fc4.png

A ten w workach jutowych jaki jest?

Pozdrawiam.YARO

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ekogroszek brunatny który ja stosuje ja "brązowy"

taki odcień jak w tym ogłoszeniu

https://www.olx.pl/oferta/ekogroszek-czeski-CID628-IDv3SGV.html#889782ec3b

lub w tym

https://www.olx.pl/oferta/ekogroszek-brunatny-czeski-15-zl-worek-25kg-CID628-IDr83bj.html#889782ec3b

 

spróbój 

2 łopatka brunatny/1 łopatka pellet/1 łopatka mocny

 

zastanawiam się co jest przyczyną tych twoich spieków

 

mam kalafiory ale same spadają

a jak mam ochotę to 1 na dzień podchodzę i zrzucam

i tyle

ale nie aż tak jak ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że przed wymieszaniem też same spadały i nie były takie duże. Wymieszam zgodnie z Twoimi wskazówkami teraz. 

Mój Groszek ma ciemniejszy odcień niż ten z ogłoszenia. Bardziej w czerń wchodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest on suchy ???

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

I znów dylemat który? i jeden brązowy i drugi...brązowy :))

Ledvice wart.opałowa max. 16-19 MJ

Most-Komorany max 18-21,5 MJ

Dane ze stron czeskich dystrybucji.... ciekawe że ten z Komoran w Polsce ma już 22MJ

I teraz jedni chwalą że ok. i nie aż tak dużo popiołu, inni że syf, smoła ,czad, i popiołu więcej niż węgla z kotła wyciągają. Ja ze dwa razy w życiu paliłem brązowym i tyle że słabszy trochę i bardziej wilgotniejszy, jednak nic złego nie zapamiętałem, tylko z jakiego źródła pochodził to wiem tylko że z Czech. Sam bym znów spróbował tylko ta cena u mnie to workowany z dostawą do domu 630zł/t !!! a to już absolutnie dyskwalifikuje...a szkoda :((  myślę że granica to max 500zł/t

Pozdrawiam. Yaro

Edytowane przez YaroXylen
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na slasku workowany czeski ekogroszek z kopalni komorany 560 z dowozem



Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A popiolu z 120 kg mieszanki jest 8 kg

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za brązowy to faktycznie cena wysoka. U mnie tak samo, bardzo dużo odpadu, spiekow żużlowych. Dobrze ze Chociaz nie ma spiekow węglowych. 

Ale nadal najbardziej mnie martwi to, że nie mogę dobić do tych 50 st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak sytuacja

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zrezygnowany już całą sytuacją zwiekszylem dmuchawe do 30 % i powiem Wam, że temp rośnie do zamierzonej w miarę szybko. Jutro rano będę wiedział jak ze spiekami. Ale wydaje mi się, że są trochę mniejsze po paru godzinach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Walczę z podobnym piecem z rusztem wodnym i palnikiem nie mogę osiągnąć zadanej temperatury w tym przypadku 65 stopni, piec dochodzi do max 55 i więcej nie daje rady, pracując cały czas. Piec użytkuje dopiero od 2 tygodni. Według ciepło właściwe zapotrzebowanie budynku to 14kw na potrzeby CO i CWU http://cieplowlasciwie.pl/wynik/4zo8 . Sterownik to IRYD PID pracujący w trybie ON/OFF aktualnie, najpierw chce go ogarnąć a dopiero później załączyć PID oraz PID spaliny.

Aktualne nastawy to
podawanie 10s, przerwa 70s , wentylator WPA-6A przesłona otwarta nastawa w sterowniku 20

Temperatura spalin to około 200-220stopni (czujnik spalin w czopuchu)

Przy w/w nastawach i ekogroszku SZTYGAR ULTRA mam takie palenisko,  oraz tyle resztek z 150kg 20190103_181830.thumb.jpg.c54081ae388b56324f8998320ee547bc.jpg

20190103_181837.thumb.jpg.8ff883283b18bd30e9b6f1780c4e1ab5.jpg

Wcześniej paliłem Ekogroszek BLUE 20 kg GOLDEN STONE 30MJ z LeroyMerlin to nastopnego dnia miałem coś takiego ale temperaturę uzyskiwał bez problemów.

20190102_083806.thumb.jpg.3ff4c8d9d7302e927f6911ce9508ec34.jpg

Palnik aktualnie nie jest uszczelniony nie było tez żadnych innych modyfikacji. Piec bardzo wolno dobija temperaturę mimo ze budynek nie był używany kilka lat, przeszedł remont, i do grudnia codziennie było przepalane w piecu rezerwowym, drewnem aby utrzymać temperaturę na poziomie 13-15 stopni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystko, dlatego od razu napisałem ze palnik nie uszczelniony, zrobię to w najbliższym czasie,  natomiast proszę o weryfikacje aktualnego płomienia, temperatury spalin czy ustawienia wentylatora oraz ilości pozostałości po spaleniu 150kg, wydaje się być tego bardzo bardzo mało (może z 2-3kg) i poza problemem temperatury wydaje mi się ze spalanie jest prawidłowe, ale NIGDY nie paliłem w takim piecu, są to moje pierwsze tygodnie dlatego zależy mi na optymalnych ustawieniach. Dodam tylko ze piec spalił w ciągu 4 dni 150kg opału (sztygara)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to co jest w popielniku to spalnie delikatnie mówiąc nie jest napewno prawidłowe, patrzac na temperature spalin to bym raczej powiedział ze grzejesz niebo na domem o ile czujnik dobrze pokazuję. Sprwadz szczelność korony, jak jest nie szczelna to zdejmij, wyczyść i przyklej, dopiero wtedy bedzie można wprowadzać jakiś zmiany na palniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.