Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Wielu producentów pisze różne rzeczy, ale zapewne się liczą z odpowiedzialnością tego, co piszą. Jak ktoś przyfasoli karę to dla prezesów włosy o ile jeszcze mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, eliks napisał:

To takiego samego certyfikatu nie zobaczysz również na tym szwedzkim cudzie. 

wiem, bo nikt nie robi badań samego palnika, a co pisze producent?(pytanie retoryczne) no cóż, różne rzeczy producenci wypisują.

 

@robin60, mnie to do niczego nie potrzebne. Chciałem tylko zwrócić uwagę na to, ze sam palnik nie może być ani eco, ani 5 czy 10 klasy czy co innego.

Dopiero cały zestaw, czyli palnik, wymiennik i sterownik tworzący całość może być eco czy posiadać jakąś klasę itp.

 

Wracając do sedna, palnik jako taki nie posiada ani klasy ani innego eco itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w uchwale antysmogowej (dla Wrocławia)  http://bip.umwd.dolnyslask.pl/dokument_druk.php?iddok=42335&idmp=14&r=r  jest wymaganie

"instrukcji dla instalatorów i użytkowników, o której mowa w pkt 2 lit. a załącznika II do Rozporządzenia
Komisji (UE) 2015/1189 z dnia 28 kwietnia 2015 r. w sprawie wykonania dyrektywy Parlamentu
Europejskiego i Rady 2009/125/WE w odniesieniu do wymogów dotyczących ekoprojektu dla kotłów
na paliwo stałe"

 

I tyle w temacie tej jałowej dyskusji, jakoby kwit na palnik cokolwiek dzisiaj znaczył. 

Oczywiście kocioł na pellet z ekoprojektem można mieć tylko wtedy, gdy ma się pismo z elektrociepłowni z brakiem technicznej możliwościo przyłączenia. Gdy rura dojdzie - czas start, zostaje 15 lat na zezłomowanie kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sambor napisał:

Totalna bzdura i brak elementarnej wiedzy oraz nieznajomość przepisów dotyczących palników i innych elementów kotła.

no to sobie kup taki palnik co ma super eco 99 klasa i *** wie co tam jeszcze, i podłącz w domu. Pamiętaj, ze zamontowanie palnika  w jakikolwiek wymiennik *** bobki strzeli z tych wszystkich klas i eco. Palnik ma byc w takiej postaci i tak zamontowany jak podczas badań czy spełnia wszystkie te klasy i eco.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 HarryH  czytałem właśnie te uchwały i tak:

INSTALACJE ODDANE DO UŻYTKU PRZED 1.07.2018 R.
INSTALACJE NA PALIWA STAŁE NIE SPEŁNIAJĄCE WYMOGÓW MINIMUM KLASY 3 są do 1lipca 2024r.

INSTALACJE NA PALIWA STAŁE SPEŁNIAJĄCE WYMOGI MINIMUM KLASY 3 i 4 są do 1lipca2028r.

Inne są obostrzenia dla instalacji w miejscowościach uzdrowiskowych.

uchwała antysmog.jpg

Edytowane przez tadpa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie dajmy się zwariować, niech tylko połowa ludzi w Polsce posiadających śmieciuchy zmodernizowała by je w taki "bezklasowy" sposób jak my, to byłoby o wiele lepiej . Problem nie tkwi w przerobionych piecach na pellet, tylko w starych zasypowych śmieciuchach, które zostają po dociepleniu budynku, wymianie okien. W domu ciepło a na piecu 40 stopni, bo więcej nie trzeba, i jak ma nie być smogu.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Otoz to Kolego @misiek30 to jest sedno sprawy. Najwieksze zadymienie w mojej dla przykladu okolicy  robia kominy z ocieplonych starszych domow.  Wydaja na ocieplenie chalupy kupe kasy, zostawiajac sterego 20 kW kopciucha w kotlowni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko 20kw,kupa kotłów to miałowce które miały30-40kw bo dla miału by dobę sie paliło i ogrzało nieocieploną chałupę tak trzeba było

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak zmieniając temat ostatnich postów, kilka spostrzeżeń odnośnie sondy. W momencie instalacji na palnik był podawany pelet dobrej jakości, nadmuchy oscylowały od 44 do 52%, płomień 100%. Miałem na dnie jeszcze na bokach tego starego szpetnego peletu i od dzisiaj jeszcze palnik musi go wypalić do końca zbiornika bo muszę dno wyczyścić z pyłu. W związku z czym diametralnie pogorszyły się parametry, nadmuch wchodził nawet na 100% ( tak ustawiłem w parametrach aby sonda nie miała ograniczeń,  chciałem sprawdzić na jaki poziom % obrotów wejdzie wentylator) bo sonda nie mogła dobić do ustawionego poziomu zawartości tlenu 8,3%- normalnie masakra. I tyle w temacie gorszej jakości peletu. 

Zrzut ekranu 2020-02-4 o 19.33.20.png

Zrzut ekranu 2020-02-4 o 19.36.40.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jeszcze tylko około 50 kg. Poza tym minus wielkiego zbiornika jaki mam jest taki że jak na dnie masz jeszcze około 150kg i wsypiesz 400kg dobrego to w pierwszej kolejność spalasz ten dobry ( lej się taki robi ) a po bokach zostaje ten z dna (  u mnie ten ciulaty) i nagle po wypaleniu tego dobrego okazuje się że po bokach jest pełno tego starego i tu ci niespodzianka powraca koszmar.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tomek0407 napisał:

wsypiesz 400kg dobrego to w pierwszej kolejność spalasz ten dobry ( lej się taki robi ) a po bokach zostaje ten z dna (  u mnie ten ciulaty) i nagle po wypaleniu tego dobrego okazuje się że po bokach jest pełno tego starego i tu ci niespodzianka powraca koszmar.

Lej przeważnie się robi, tylko w Twoim wypadku jest rozmiarów xxxl. U mnie 50 kg to 1,5 dnia roboty. U Ciebie trochę dłużej... Więc się dłużej pomęczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, misiek30 napisał:

Panowie, nie dajmy się zwariować, niech tylko połowa ludzi w Polsce posiadających śmieciuchy zmodernizowała by je w taki "bezklasowy" sposób jak my, to byłoby o wiele lepiej . 

Dla legalisty nie będzie to miało znaczenia.Kocioł nie ma ładnych blach,kolorowych naklejek więc sorry.Mam nadzieję,że jako naród okażemy się rozsądni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar kupić jeszcze Viadrusa U22 Economy  ( jest piątej klasy) bo mój się kończy i nie bardzo pasuje do palnika, i założyć do niego mój palnik  ( już nie będzie piątej klasy) ale to tylko cyferki. W międzyczasie PV która już czeka montaż  , może pompa ciepła, i zanim się doczepią do mnie, to może minąć z dziesięć lat . 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej drzwiczki z palnikiem ściągniesz ,i założysz zapasowe jak legalista przyjdzie i znów będzie piątej klasy , a stary viadrus ile ma już lat ? .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary ma dziesięć lat, ale pierwsze parę lat miał ciężki żywot, bo wilgoć w piwnicy była duża, dopiero teraz jest w piwnicy lepiej, poza tym U26 nie jest dobrym rozwiązaniem do palnika , dlatego U22 Economy będzie następny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do tego pieca U22 Economy palnik Kipi lub inny można założyć,nawet jak piec jest żeliwny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2020 o 18:49, Tomek0407 napisał:

Masz racje te same ustawienia a różne paliwa. Na marginesie w końcu spaliłem ten dziadowski pelet.

Zrzut ekranu 2020-01-26 o 18.47.58.png

Zrzut ekranu 2020-01-26 o 18.46.18.png

Na zakończenie moich spostrzeżeń jak i potwierdzenie Twoich dwa wykresy pracy na pellecie typu "no name" i "gold" klasa A1. Żadnych modyfikacji w ustawieniach palnika a tylko zmiana pelletu. Oczywiście starałem się jak mogłem na tym "no name" coś wskórać i wykresy płomienia ciągle te same. Jedyne co dobrze wyszło to już płynne podawanie pelletu i likwidacja zbędnych rozpaleń na wskutek chwilowego braku paliwa. Dodam też uczciwie,że tylko jakby wykresy kiepsko wyglądają ale żadnych spieków, popiołu malutko, w kotle szaro.

wykres_kociol_pellet_gold.png

wykres_kociol_pellet_noname.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt. Teraz 7 rozpaleń na dobę a pamiętacie zapewne jak się tutaj odezwałem to było bliżej 20. Konsekwencja Waszych podpowiedzi oraz (twierdzę) tego,że chata na wskutek ciągłej pracy pompy po prostu się nagrzała. Oczywiście w tym udział miała letnia zima też ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz na pogodówce ? Temp mieszacza rozbieżna ?

 

Wysłane z mojego Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.