Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, eliks napisał:

Dokument który pokazał @robin60 jest wystawiony przez producenta więc jest jak najbardziej wiarygodny.

Dokument który pokazał kolega @robin60mówi tylko że palnik spełnia normy a nie ma w nim nic o klasie palnika.

Ja nie neguję klasy palnika kipi, wiem że ma 5kl, ale tylko delikatnie chciałem zauważyć że tam nie ma nic o klasie palnika.

Może kolega @robin60 mocno związany z palnikiem kipi i jego producentem przedstawi certyfikat na klasę 5 dla tego palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, robin60 napisał:

...możesz go zmodernizować w oparciu o palnik pelletowy i nikt go Ci nie wyrzuci tak szybko bo i tak będziesz 100 % eco niż  ekogroszek.

i to mi się podoba,pod warunkiem że w rzeczywistości za kilka lat nie przyjdzie jakiś urzędnik z ochrony środowiska i powie ''sorry,ale pana piec nie spełnia norm EcoDesign itd.proszę odłączyć go i zaopatrzyć się w nowy"

Swoją drogą wolę zmodernizować swój piec niż pchać się w nowe kotły o przesadzonych cenach bo są eco....

 

 

Edytowane przez tadpa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, gdzie mieszkasz. W wielu rejonach urzędnik już mówi sorry. I na 100% żadne kwity palnika niczego nie zmienią. Widziałeś jakąkolwiek uchwałę antysmogową, która nie mówi o kotłach, tylko palnikach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tadpa https://kipi.pl/wp-content/uploads/2014/11/DEKLARACJA_ZGODNOŚCI_WE_NR_PL_02.pdf

https://magazynbiomasa.pl/top-12-kotlow-palnikow-pellet-drzewny/  poczytaj.

 

@HarryH napisz prośbę do Pana Gumkowskiego na pewno Ci wyśle dla Twej ciekawości

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pelletu w ogóle nie dotykam - u mnie kosztuje 1100 PLN, a i tak pewnie niedługo zostanie wprowadzony zakaz spalania paliw stałych. I zostałbym z tym pelletem jak Himmilsbach z angielskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 w Krakowie już jest zakaz paliw stałych - peletu TEŻ.

Pozdrawiam Krzysiek 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, HarryH napisał:

wprowadzony zakaz spalania paliw stałych

A u nas na Dolnym śląskie,gdzie bo nie słyszałem?.Choć o zakazach palenia drzewem i pelletem gdzieś w Polsce już coś tam mówią-a może to tylko plotki...

No i wynika że palnik ma certyfikat czyli jak najbardziej jest ECO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @HarryH przytoczone artykuły przeczytałem z wnikliwą starannością i uwagą. Cieszy mnie fakt , że na śląsku zakażą całkowitego montażu kotłów opalanych węglem i ekogroszkiem  z wyjątkiem kotłów na pellet które mają mieć zaostrzoną emisję spalin do 20 mg/m3 pyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, robin60 napisał:

Kolego @HarryH przytoczone artykuły przeczytałem z wnikliwą starannością i uwagą. Cieszy mnie fakt , że na śląsku zakażą całkowitego montażu kotłów opalanych węglem i ekogroszkiem  z wyjątkiem kotłów na pellet które mają mieć zaostrzoną emisję spalin do 20 mg/m3 pyłu.

Mnie to nie cieszy, gdyz mysle (wierze to za duzo) iz istnieją tam domy/kamienice/obiekty gdzie ogrzewanie tym "weglem" byloby mozliwe przy spełnieniu obowiazujacych norm emisji.

Co do zaostrzenia przepisow emisji jak najbardziej ma to sens - chociazby w rozwoju i postepie produkcji kotlow. Kiedys wojny byly takim motorem postepu technologicznego dzisiaj (przynajmniej w Europie) jest to (nie)lubiana ekologia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, PioBin napisał:

gdyz mysle (wierze to za duzo) iz istnieją tam domy/kamienice/obiekty gdzie ogrzewanie tym "weglem" byloby mozliwe przy spełnieniu obowiazujacych norm emisji.

Moim zdaniem obecne przepisy to wylewanie dziecka z kąpielą

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zakazy pellet ? Ludzie. W tym tygodniu dostaje dotacje na pellet od naszego Państwa a Wy piszecie że jakieś zakazy na podstawie jakiegoś artykułu nie popartego niczym .

Dotacje są wciąż na to paliwo . Nie mają podstaw żadnych gdyż jest to biopaliwo . Polityka dotacji na coś co jest albo ma być zakazane ?

 

Wysłane z mojego Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Stempos1980 napisał:

Władze Małopolski przesadzają

No właśnie nie przesadzają, problem z Powietrzem w Małopolsce jest ale sposób walki z problemem jest zły. Poniżej zdjęcie na jedną z podgórskich miejscowości z Babiej Góry przed Sylwestrem. Oczywiście główną przyczyną jest to że położone są one w kotlinach. 

babia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zejdźmy na ziemie,skoro palniki są ECO to po co wywalać/zakazywać kopciuchów,zrobić propagandę reklamową na palniki pelletowe i dać termin na zmianę pieca lub zamontowania palników i bylibyśmy wszyscy eco...No mogli by jeszcze jakieś filtry wymyślić na kominy... Tylko tak,jest lobby producentów pieców i pelletowców i na to nie pozwolą.

Edytowane przez tadpa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No są eko, ale ustawy antysmogowe mówią o kotłach z 5 klasą i ekodesign jako całość, czyli przebadany korpus z palnikiem. To jak już chłopaki wspominali wcześniej, nie każdy kocioł będzie odpowiednio z palnikiem współpracował więc nie można zrobić kampanii "wsadź palnik do śmieciucha", chyba że dasz go na tydzień do Łodzi i zrobisz na niego papier :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, tylko i kotły 5 klasy czy jeszcze wyższe mają testy na wszystkich tam zawirowaczach, szamotach.... A tu taki gość kupuje taki kocioł i zaraz na forum pisze, że mu cieknie komin. Więc co, wywala co możliwe aby podnieść temp. spalin. Zaraz drugi pisze jak w taki kocioł można wsadzić ruszt bo chciałby spalić "gałęzie z ogródka" :)

I taka to klasa. Ludzie muszą sobie uświadomić co robią

Pozdrawiam

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, robin60 napisał:

Mam nadzieję , że kolega @Gonzo19 po dostarczonej lekturze odszuka wszystkie dyrektywy i  PN i zrobi wykład na temat czy KIPI ma jakakolwiek klasę czy nie.

911244113_OperaZdjcie_2020-02-03_174738_kipi_pl.png.9c8c90e0f086b68632c80c4742eaf1eb.png

Dobrej lektury życzę która przyda się wszystkim tym którzy mają jakiekolwiek wątpliwości.

Tak na marginesie ta ostatnia norma mówi o klasie V.

producent moze napisać, ze to jest rakieta albo jakie inne cudo.

Pokaz certyfikat z badań z niezależnego instytutu uprawnionego do takich badań i wystawiania certyfikatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takiego samego certyfikatu nie zobaczysz również na tym szwedzkim cudzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.