Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko powiedz po co jak wszystko masz w sterowniku palnika. Co chcesz osiągnąć bo nie ogarniam Twego problemu?

 

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak że po osiągnięciu zadanej  w domu palnik się wygasza, a pompa CO jeszcze pracuje przez około godzinę aż się wyłączy. Zbiornikowi wtedy brakuje jeszcze np. 5 stopni i wtedy palnik jeszcze pracuje nie potrzebnie, choć  po wygaszaniu tempertura instalacji dociągła by bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, faktycznie, w takiej sytuacji ciężko doradzić. Ale jeśli nie masz włączonego priorytetu CWU i nie wyłączasz pompy od termostatu, to w sytuacji gdy trzeba grzać tylko CWU,  to i tak włączy ci się pompa Co razem z pompą CWU.  Czyli palnik być może pracuje dłużej, żeby dogrzać CWU, bo moc kotła zabiera pompa CO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, palnik dochodzi szybko do zadanej, dam radę , dorzucę tylko regulator ładowania cwu i dobre. Instalacja 6 kW już leży w garażu, więc ta opcja z pompą CWU to tylko na zimę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak że po dogrzaniu pomieszczeń siłownik zamyka obieg i grzeje się tylko cwu jesli nie została dogrzana , albo na odwrót grzeje tylko co jak pomieszczenia nie dogrzane a cwu dogrzana ,albo wszystko naraz pełna automatyka .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noto masz fajnie rozwiązane, ja dopiero przy wymianie pieca założę zawór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem wszystkim! Właśnie przyszła do mnie gazetka z Bauhausa, a w niej reklama pelletu. Wychodzi ok. 1000 zł za tonę. Niestety, nie dałem rady podjechać do tej lokalnej wytwórni, ale będę się starał 8467938b2bc1b8fa132f1e563381a015.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, u siebie płaciłem ostatnio po 830, to tu pewnie też bym w hurcie podobnie zapłacił Przywieźć Ci worek na spróbowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2020 o 17:36, szumik83 napisał:

palnik odpala się kilka razy na dobę i pracuje 1,5-2 godziny 

Dlatego uważam,że przy ogrzewaniu podłogowym praca od termostatu jak najbardziej się sprawdza.W Twoim przypadku z histerezą 0,1 stopnia to praktycznie nie czuje się dyskomfortu cieplnego.

Masz może wiedzę na jakich mocach pracuje podczas tego cyklu? Czy długo pracuje np.na mocy minimalnej?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Temat palnika KIPI obserwuję i czytam wszystkie posty na bieżąco.

Sam palę palnikiem KIPI 16 kw od 3 lat.I wszystkie wypowiedzi na temat oszczędności w spalaniu wypowiadane tutaj

są dla mnie śmieszne. Ktoś jest wstanie ogrzać dom 200 m2 zużywając 15 kg pelletu na dobę .(śmieszne)

 

Albo tu na forum to jest tylko wyścig w przechwałkach albo ludzie jaja sobie robią.

A sprawa jest prosta jeżeli zapotrzebowanie na ogrzanie domu wyliczone jest 20 kw to tyle należy mu dostarczyć.

I w żaden sposób tego się nie obetnie różnymi bajerami.Musi być dostarczone przez piec 20 KW i koniec.

Żadne zawory, mieszacze i bóg wie co jeszcze nie oszczędzą ilości spalonego pelletu.

Przez 3 lata palenia pelletem wiem co mówię i życzę wszystkim jak najmniejszego spalania.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, vwpolo napisał:

Witam.

Temat palnika KIPI obserwuję i czytam wszystkie posty na bieżąco.

Sam palę palnikiem KIPI 16 kw od 3 lat.I wszystkie wypowiedzi na temat oszczędności w spalaniu wypowiadane tutaj

są dla mnie śmieszne. Ktoś jest wstanie ogrzać dom 200 m2 zużywając 15 kg pelletu na dobę .(śmieszne)

 

Albo tu na forum to jest tylko wyścig w przechwałkach albo ludzie jaja sobie robią.

A sprawa jest prosta jeżeli zapotrzebowanie na ogrzanie domu wyliczone jest 20 kw to tyle należy mu dostarczyć.

I w żaden sposób tego się nie obetnie różnymi bajerami.Musi być dostarczone przez piec 20 KW i koniec.

Żadne zawory, mieszacze i bóg wie co jeszcze nie oszczędzą ilości spalonego pelletu.

Przez 3 lata palenia pelletem wiem co mówię i życzę wszystkim jak najmniejszego spalania.

Pozdrawiam.

A 20KW to ile to pelletu dobowo? Liczyłeś kiedyś? Reszty wypowiedzi nawet nie komentuję.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chłopski rozum ile potrzebujesz tyle musisz dać i tego się nie zmieni.

Ale utrzymując temperatury jak tutaj niektórzy piszą i spalają tak minimalne ilości to naprawdę śmieszne.

Wiadomo jaką moc można osiągnąć z 1 kg pelletu.Łatwo obliczyć ile trzeba zużyć kilogramów aby zapewnić zapotrzebowanie.

I dlatego niech nikt głupot nie opowiada,  że na dom 200 m2 spala 10 czy 15 kg pelletu na dobę.Jak pojawiały się niektóre wypowiedzi.

Nie będę cytował w których postach.  Fakt jest faktem spalam 20 kg to piszę, że spalam 20 kg a nie 10 kg.

Pozdrawiam i dalej będę czytał ciągłość forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, eliks napisał:

A 20KW to ile to pelletu dobowo? Liczyłeś kiedyś? Reszty wypowiedzi nawet nie komentuję.

To tylko przykład.

 

7 godzin temu, cezar76 napisał:

@vwpolo, jeśli zarzucasz komuś czy nam konfabulacje, to napisz, jakie wyniki wg ciebie powinniśmy mieć. Bo napisałeś coś z nienacka i znikłeś. Napisałeś post tylko po to żeby nas obrazić, czy aby ożywić wątek? 

 

7 godzin temu, cezar76 napisał:

@vwpolo, jeśli zarzucasz komuś czy nam konfabulacje, to napisz, jakie wyniki wg ciebie powinniśmy mieć. Bo napisałeś coś z nienacka i znikłeś. Napisałeś post tylko po to żeby nas obrazić, czy aby ożywić wątek? 

Nikogo nie obrażam tylko wyciągam wnioski z całości forum.A czytam od samego początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, vwpolo napisał:

Na chłopski rozum ile potrzebujesz tyle musisz dać i tego się nie zmieni.

Owszem, kocioł spali tyle ile mu wsypiesz. Nie bierzesz chyba pod uwagę tego, że są różne instalacje i budynki. Jeden woli w domu 20 st, a inny 23. Drugi pali bez wygaszania palnika, trzeci na stałej pompie i histerezie kotła. Czwarty prowadzi kocioł od termostatu, inny włącza do pracy mieszacza pogodowkę, a jeszcze inny woli pracę na czas... Wziąłeś pod uwagę te różnice? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cezar76 napisał:

Owszem, kocioł spali tyle ile mu wsypiesz. Nie bierzesz chyba pod uwagę tego, że są różne instalacje i budynki. Jeden woli w domu 20 st, a inny 23. Drugi pali bez wygaszania palnika, trzeci na stałej pompie i histerezie kotła. Czwarty prowadzi kocioł od termostatu, inny włącza do pracy mieszacza pogodowkę, a jeszcze inny woli pracę na czas... Wziąłeś pod uwagę te różnice? 

Wziąłęm pod uwagę wszystkie możliwości,ale to nie zmienia faktu że jeżeli zapotrzebowanie jest np.20 kw to tyle należy dać.

Nie ważne w jaki sposób będziemy to oferować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, vwpolo napisał:

jeżeli zapotrzebowanie jest np.20 kw to tyle należy dać.

A jeśli się uprę i dostarczę tylko 15 kw to kocioł spali tyle samo czy mniej?

Zresztą, nie będę wnikał. Ja konfabulacji nie zauważyłem i nie mam powodu nie wierzyć wypowiedziom kolegów. I żadnego wyścigu nie widzę. A to, że każdy chciałby jak najmniej wsypać w komin to chyba normalna sprawa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cezar76 napisał:

A jeśli się uprę i dostarczę tylko 15 kw to kocioł spali tyle samo czy mniej?

Zresztą, nie będę wnikał. Ja konfabulacji nie zauważyłem i nie mam powodu nie wierzyć wypowiedziom kolegów. I żadnego wyścigu nie widzę. A to, że każdy chciałby jak najmniej wsypać w komin to chyba normalna sprawa. 

 

Ja też nie mam zamiaru wypuszczać ciepła kominem. Ale chodzi o to, że nie można przesadzać z wypowiedziami, że ja spaliłem np.10 kg na dobę, a ktoś inny w podobnych warunkach spala 30 kg.Chyba, że pali czym innym a pelletem uzupełnia niedobór.To już inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tym to się nie ma co przejmować. Każdy ma inny dom i inne warunki. Ja spalam 4 tony, ale są tacy którzy mieszczą się w 2. Tutaj na 200m2 to jeszcze nie widziałem kogoś z 10kg, ale są mistrzowie w dziale kotłów zasypowych. Tam są tacy co na 300m2 nieocieplone chaty spalają 2 tony węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega@vwpolo chyba fora pomylił z tym tematem spalania. Poza tym, nie wiadomo do końca o co mu chodzi z zapotrzebowaniem 20 kW? Skąd to się wzięło? Który z nas ma takie?
Pomijam fakt, że całość wypowiedzi ciężko zrozumieć. Nieładnie jest używać słowa "śmieszne". Przepuszczanie ton peletu przez swój palnik nie uprawnia do prostackiego zachowania na forum. Szanujmy się nawzajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, vwpolo napisał:

 Ale chodzi o to, że nie można przesadzać z wypowiedziami, że ja spaliłem np.10 kg na dobę, a ktoś inny w podobnych warunkach spala 30 kg.

Dlatego porównywanie się  z innymi jest bez sensu.Punktem odniesienia jest zapotrzebowanie na moc grzewczą naszego budynku a nie kolegów z forum.

Jak spalanie jest za duże w stosunku do zapotrzebowania to szukamy powodów ucieczki ciepła.

Jak spalanie jest za małe w stosunku do zapotrzebowania to chyba chyba kocioł pelletowy  ewoluował do kondensata.

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.