Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, robin60 napisał:

Ale fakt jest faktem te podajniki są bardzo wydajne , można powiedzieć drugie tyle co nasze.

No tak, jestem pod wrażeniem. Ale jak to mówią, są plusy dodatnie i plusy ujemne. Wydajność podajnika, że klękajcie narody, ale niestety okupione to jest pojemnością zbiornika pelletu, który musi być na górze kotła. Gdyby miał być duży, trzeba by do niego nasypywać z drabiny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrócę to sprawdzę.Tak zapytam którym parametrem w ładnie korygować czas pozostania pelletu w palniku. Rozumiem że wagą ale np czas pracy też ma znaczenie? Mnie się wydaje że jak by ten pellet dłużej poleżal bez dodawania następnej porcji to by się wypalił. A tak go wypycha nie dopalonego :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tablo888 napisał:

Mnie się wydaje że jak by ten pellet dłużej poleżal bez dodawania następnej porcji to by się wypalił. A tak go wypycha nie dopalonego :/ 

Masz chyba zbyt niski parametr: rotacyjne oczyszczanie. Masz ustawione na 40s, a przy dobrym pellecie, a twierdzisz, że taki masz, powinno być więcej. Ja mam np 180s. 

Jaką masz intensywność czyszczenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co 40 , 60 s to jak się spieki robią i nie ma rady to trzeba żeby palnik to wypluł .Czas cyklu praca jak masz 20 s to może być .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, robin60 napisał:

Moce / nadmuch. 20/40, 13/33, 5/27.

Kaloryczność max 5,6

Temp zadana kotła 70

Zastosowałem wszystkie sugestie i już widać efekty :) Kaloryczność mam na 5.2 poobserwuje ale kociołek lepiej chodzi często wchodzi w nadzór i nie chodzi non stop pełna parą.Zobaczymy jak będzie dalej na pewno napisze :)

Screenshot_2020-02-14 ecoNET(10).png

Screenshot_2020-02-14 ecoNET(11).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas się zastanawiam czy inwestować w ten regulator smartflow polmar czy zwykłe RCK draco. Nie ukrywam że jest to dla Mnie duża różnica w cenie :/ Czy faktycznie coś to spalanie spadnie po montażu tej nasady kominowej?Kurde jutro znowu ma zacząć wiać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Smartflow Polmar faktycznie jest droższy od RCK Darco, ale ja zainwestowałem od razu w pierwszym roku po przejściu na pellet i nowy komin. Po pierwsze miałem tylko daszek na kominie i jak padało lała się woda do komina, po drugie wiatr nie hula w kominie już tak bardzo. Faktycznie Smartflow nie jest tak znany, ale testy i filmiki na youtube, jak też rekomendacja kolegi @robin60 sprawiły że zdecydowałem się na zakup i nie żałuję. Trudno mi powiedzieć jak duże oszczędności i czy w ogóle daje ten nasadzany na komin regulator ciągu bo nie czekałem długo z decyzją zakupu, ale wiem jedno jestem spokojny o ciąg w kominie. 

Pozdrawiam.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie kupuj Smartlowa z powodu oszczędności, bo patrząc że to jest w cenie tony pelletu, na pewno Ci się nie zwróci. Masę osób jedzie na Darco za 250zl i też są zadowoleni.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam smartflofw i jeśli chodzi o komin to faktycznie sytuacja wygląda lepiej jest cieplej bardziej sucho , nie pada do komina i wiatr nie hula , natomiast na oszczędności jakieś zauważalne bym nie liczył , oszczędności gdzie indziej trzeba upatrywać .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie każdy kto chce sprzedać swój produkt szuka przeróżnych sposobów żeby klienta zachęcić albo zbałamucić. Widzimy to na każdym kroku i w każdej telewizji, a w gazetach - ostatnio kolega pokazuje reklamę w jednej z kolorowych gazet "Schudniesz 56 kg w 2 miesiące" - tak tak tylko kup ich specyfik. 

Jedno wiem to co wcześniej pisałem, a i wrony nie robią mi do komina :).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, tablo888 napisał:

Cały czas się zastanawiam czy inwestować w ten regulator smartflow polmar czy zwykłe RCK draco. Nie ukrywam że jest to dla Mnie duża różnica w cenie :/ Czy faktycznie coś to spalanie spadnie po montażu tej nasady kominowej?Kurde jutro znowu ma zacząć wiać :(

Miałem ten sam dylemat, a że zaczynam się robić typową złotówą kupiłem w wyczystkę :D Działa całkiem sprawnie i jestem zadowolony. Komin ceramiczny trochę na wyrost bo fi 200, dziś dość mocno będzie wiać, mogę wieczorem wrzucić dwa wykresy temp spalin dla porównania z wiatrem i bez z wczoraj

Edytowane przez Plot3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Trener40 napisał:

Niektórzy sprzedawcy mają bujną wyobraźnię :) 

Screenshot_2020-02-16-07-58-31-1.png

"Do 40%" więc może być i 1%. Piszą jak przy Neostradzie, szybkość do 20Mb bo łapało 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o ten parametr czyszczenia.W popielniku znajduje takie szyszki z pelletu zbrylone :/ Co przestawić aby pellet się wypalał ładnie? To rotacyjne czyszczenie miałem na 140 zjeżdżam w dół już mam 80 a procent czyszczenia 4% bo to chyba właśnie to czyszczenie winne. Lub ilość pelletu w komorze? systematycznie zwiększam z 2820g z testu ja już mam 3060g i płomień jest ładny na 100% temperatura rośnie itp

IMG_20200216_115801.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametr czyszczenia  ustaw fabrycznie 140 s 3 % tak chyba jest jak piszesz , że masz dobry pellet.

Pytałem Cię w poprzednim jednym z postów jakie jest podawanie na godzinę przy pełnej mocy ma się zamknąć 3,6 kg, Odczytasz ten parametr w zakładce informacje na econecie.

To jest ewidentnie nie spalony pellet i wypluty przez palnik , a więc jest albo go za dużo i palnik nie da rady tak szybko go spalić.

Pomału dalej zawyżaj wagę obserwując parametry palnika w tym % płomienia.

Czas cyklu praca ustaw na 15 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wagę teraz wpisana 3300g a płomień cały czas 100% czyszczenie 140s na 3%.Nie wiem czy to dobry pellet. Ale wszyscy znajomi sobie chwalą nie ma żadnych plastików itp czysta trocina i co zauważyłem to jakieś ziarno. Rozumiem że te przy gorszym pellecie ten parametr 140s rotacyjnego czyszczenia powinien być Mniejszy?

IMG_20200216_151720.jpg

IMG_20200216_151112.jpg

IMG_20200216_152006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się tylko wartoscią procentową płomienie na wyświetlaczu , rzuć okiem na płomień jak wygląda fizycznie w palniku przy mocy 19 kw powinien wystawać z30 do 40 cm , to on grzeje a nie procenty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda co pisze @Kordjano % nie grzeją, ale jakieś tam odniesienie jest. Zajrzyj też jak palnik będzie szedł na pełnej mocy nie 19 a 20 Kw i w tedy ma być 3,6 kg,

Więc teraz jak na 19 ma 3,7 to na 20 będzie 3,8 albo i więcej.

Jeżeli w pelecie jest ziarno to jest on klejony zbożem, i nie jest to dobry pellet jest blady i jak pisze @eliks na pewno jest większej wilgotności. To powoduje , że idzie go zgoła więcej, a palnik dłużej pracuje. 

Tak jak pisał kolega @Kordjano zmierz czas , jak palnik się wygasi i trwa odbiór KW z kotła, od startu palnika do osiągnięcia temp zadanej kotła. Jak cykl zamknie się w 45-50 minutach to jest OK. Jak dłużej to pellet do kitu. Ten test będzie porównywalny z moim kotłem i podobną poj. wodną.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet chyba nie jest jakiś super :/ co do tych 3.6 to przy 20kw jest 3.8dokladnie...Ogólnie wydaje mi się że płomień się pokrywa z tymi procentami jest długi i taki duży.Jedynie co zaobserwowałem to takie szyszki które wypadają z palnika :/ takiego czegoś nie miałem nawet na pellecie bukowym z dodatkami płyt i plastiku...Którym parametrem ustawić te 3.6kg/h o których piszesz?

IMG_20200216_194748.jpg

IMG_20200216_194723.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
17 minut temu, tablo888 napisał:

 takiego czegoś nie miałem nawet na pellecie bukowym z dodatkami płyt i plastiku.

 

Gratuluję ekologii...

Edytowane przez Trener40
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego , wypadający nie dopalony pellet do popielnika to:

albo jest go za dużo w komorze spalania i palnik nie daje rady go spalić efektywnie.

albo pellet jest lekki i w przypadku dużego % nadmuchu jest wydmuchiwany z komory paleniskowej.

Ja ze swej obserwacji skłaniam się ku 1 odpowiedzi, dlaczego ano dla tego , że miałem pellet lekki i nie spadał do popielnika nie spalony ani nie zostawał wydmuchiwany  przez ustawionym w tym czasie 45 % nadmuchu na pełnej mocy.

Więc tak już zbliżamy się do w miarę poprawnego podawania na godzinę  I ZAWYŻ MU JESZCZE O 30 GR WAGĘ. Sterownik jest na tyle inteligentny , że sam sobie przeliczy w oparciu o wpisaną wagę z ważenia ile ma podać pelletu. A skoro ma taki wydajny i ciężki opał do spalenia to musi go podać mniej.

Trzeba też mieć na uwadze , że to zawyżoną dawkę pelletu podaje od chwili samego rozpalania. Tak że tam się jego trochę zbiera w tej komorze.

Jak poda go mniej , to jest wielce prawdopodobne , że go spali efektywniej bez wypluwania paliwa do popielnika.

Mam nadzieje , że wszystko Ci wytłumaczyłem łopatologicznie. :).  Działaj, czy wszystkie poprzednie nakreślone ustawienia zastosowałeś.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te szyszki to spieki , powodem są dodatki ( lepiszcze zbyt duzy %) zawilgocony pellet też może mieć wpływ . Ostatnio po mojej wpadce z zakupem pseudo pelletu też miałem spieki ( pierwszy raz w swojej karierze ) Pamiętając eksperymenty naszego Kolegi @Tomek0407 próbowałem zejść z nadmuchami , niestety zaczęło mi zasypywać palnik i pojawił się niedopalony pellet żeby móc tym palić i zeby jako tako grzało zwiększyłem nadmuch do 45 % przy mocy 20 kw , zwiększyłem czyszczenie a spieki olałem , najlepsze rezultaty uzyskałem mieszając to pół na pół ze swoim starym jak dotąd niezawodnym pelletem .

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja palę pelletem 8mm. Taki wymaga innych czasów pracy i % nadmuchów niż 6mm. Trzeba to brać pod uwagę przy podawaniu nastaw. Mój się spala na pył, ale na max. mocy 40% nadmuch i 30 sekund czas pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.