Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dopisałem ale wcześniej  na tym wykresie gdzie kocioł dużo chodził w nadzorze był tryb standard.Kocioł czyszczę raz w tygodniu w sobotę zawsze. Dziękuje za pomoc wiem że jest to do ogarnięcia tylko to kwestia ustawień.Zmieniłem kaloryczność na 5.2 i wpisałem te wartości H zobaczę do rana co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, eksperymentuj. Nie wiem czy dobrym pomysłem było zejście na max moc tylko 15 i jak dla mnie trochę mała moc nadmuchu na maksie. Jak płomień ładny i w kotle szaro to OK jak nie to podwyższyć nadmuch na 30-32.

W wolnej chwili wbij tutaj

https://cieplowlasciwie.pl/

Wprowadź dokładnie na ile możesz dane swojej chaty i zobacz jaką moc kotła dobierze Ci strona.

Dobranoc

Edytowane przez mrtur
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj są wykresy z przed tygodnia. Mnie się wydaje że w krótkim czasie za dużo zmiennych było. Miedzy innymi wichury zmiana pelletu oraz częściowe odpalenie instalacji na poddaszu. No ito wszystko przez nieumiejętne nastawy się rozregulowało :/ Z pomocą kolegów na pewno będzie dobrze... Pozdrawiam

Screenshot_2020-02-14 ecoNET(2).png

Screenshot_2020-02-14 ecoNET.png

Screenshot_2020-02-14 ecoNET(1).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tablo888 napisał:

częściowe odpalenie instalacji na poddaszu.

W ramach eksperymentu odetnij na kilka godzin. Uzyskałeś już temperaturę na poddaszu jaką chciałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero są szpachlowane ścianki z 8kaloryferow grzeje tylko 3 plus podłogówka ustawiona na 4 na zaworze RTL ale mieszacz na poddasze ustawiony jest na 40stopni a jak patrzyłem w instrukcje tego zaworu RTL to 4 odpowiada 55stopniom dla Mnie trochę dziwne skoro podaje tylko 40 a podłoga ma być wygrzana do 55 ale tak jest ustawione.

Edytowane przez tablo888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tablo888 napisał:

podłoga ma być wygrzana do 55

to nie tak. Wyobrażasz sobie chodzić po podłodze mającej 55 :)

Zarzuć później jeszcze zrzuty ustawień serwisowych (kotła,mieszaczy 1 i 2 oraz termostatu).

A teraz już na serio dobranoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @tablo888  po Twej lekturze , wnioski są takie. Spalanie duże , jak na tę powierzchnie grzewczą.

Teraz wzrosło ponieważ doszła podłogówka i grzejniki oraz się wygrzewa poddasze. Ponadto komin też robi swoje.

Kto ustawia podłogę na 50 st i ją wygrzewa w takiej temperaturze.

Nie rozumiem dlaczego instalator wstawił Ci 2 zawory 4D skoro układ jaki widać jest zupełnie inny. Błędy instalacyjne, które mają wpływ na to ile pelletu spalasz.

Po co załączyłeś ochronę powrotu na tym parametrze spalanie jest 10 % większe. Ponieważ kocioł dba o swój tyłek w pierwszej kolejności a  później o Twój komfort cieplny.

W jakim celu zmniejszyłeś moc kotła  do 15 kw domyślam się , żeby mniej podawał. Bzdura

Jak już chcesz by mniej podawał to zawyż mu wagę w teście jak wychodzi waga p, 2,500 kg to daj 3000 kg.

Takie drastyczne zawyżanie kaloryczności niczemu nie służy.

Powiem tak ten kocioł jest jak najbardziej OK . Ale takie tłamszenie i duszenie go w tym  proces spalania który odbywa się w takich warunkach mają niebagatelny wpływ na ilości spalanego  paliwa.

Na Twym miejscu NA POWAŻNIE ZASTANOWIŁ BYM SIĘ NAD BUFOREM CIEPŁA, ponieważ dużo masz odbioru KW przez dom , w przeciwieństwie do tego ile jest ich zgromadzonych w kotle a tym ile jest na bieżąco pobieranych.

Przy obecnych sezonach , spalanie powinno się zamknąć max 30 kg przy Twym nie ocieplonym budynku.

Kilka stron wstecz , jak śledzisz wątek to kolega @Tomek0407 dobitnie pokazał jaki wpływ na ilość spalanego paliwa miało ocieplenie budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz Kolego robin60. Na bufor nie mogę sobie pozwolić bo nie mam miejsca. Zmniejszałem moc do 15KW bo kocioł 20KW dobrany był do całego budynku a nie części jak do tej pory.Ochronę kotła załączył instalator już jest wyłączona.Jeśli chodzi o ocieplenie to budynek będzie ocieplony ale na jesień najpóźniej projekt przewiduje styropian 15 i 18. Ja to rozumiem że spalanie teraz jest wyższe ale nie TAKIE naprawdę to jest jakiś dramat nie wiem jak ustawić to samemu o tej pory był zwykły śmieciuch.Czytam na ten temat wprowadzam jakieś zmiany ale za chwile nie będę miał czego ustawiać bo nie nadąże kupować tego pelletu.Dlatego jeśli możesz pomóc Mi w ustawieniach tego kotła to bardzo dziękuje. Jeśli chodzi o schemat który jest przedstawiony to na samym początku był zupełnie inny w econecie ale doszła ta instalacja na poddasze.Co do podłogówki ta kazano mi co dwa dni zwiększać o 1 na tej skali która jest do 5 chodzi chyba o wygrzanie posadzki...

Screenshot_2020-02-14 ecoNET(1).png

Screenshot_2020-02-14 ecoNET(2).png

Screenshot_2020-02-14 ecoNET(3).png

Screenshot_2020-02-14 ecoNET(4).png

Screenshot_2020-02-14 ecoNET(5).png

Screenshot_2020-02-14 ecoNET(6).png

Screenshot_2020-02-14 ecoNET.png

Screenshot_2020-02-14 ecoNET(7).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie kw-y pobierane są na wygrzanie podłogówki,było ok a po załączeniu podłogi spalanie wzrosło ,to bardzo naturalne zjawisko,w śmieciuchu nie miałeś podłogówki,plus wiatry i sprawa w miarę jest jasna

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test podajnika trwa 6 minut sypie równo 2820g tyle wpisuje to wychodzi 28.2kg zwiększyłem na 29kg czyli 2900g nawet pelet gold enrgy a1 (1200zł tona) po przeważeniu miał 2780g czyli tą wartość wpisuje dobrze. Co do podłogówki to ona jest na max 15mkwadratowych...Na tych ustawieniach kocioł przechodzi w nadzór.

 

Screenshot_2020-02-14 ecoNET(8).png

Screenshot_2020-02-14 ecoNET(9).png

Edytowane przez tablo888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tablo888 napisał:

sypie równo 2820g

Chyba jesteś rekordzistą. Niewyobrażalny wynik. 

Poza tym masz jakieś szybkie siłowniki na zaworach. 60s to też znacznie odbiega od normy. Przeważnie są siłowniki o czasie otwarcia 120, a częściej 140s.

Edytowane przez Gość
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja nie wiem może coś robię źle? Opisze jak robię ten test. Czas testu wynosi 6min wyciągam rurę podkładam worek robie start i sypie 6 min dostałem taka wagę elektroniczna do kotła i ona pokazuje po zważeniu tego co nasypało ten właśnie wynik wpisuje te 2820g i palnik sam ustawia resztę na Moje to mnożny razy 10 i wychodzi 28kg na 1h.Przy 20KW econet pokazuje strumień paliwa 3,8kg/h

Edytowane przez tablo888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko robisz dobrze , ja ważę na kuchennej . Sprawdzałeś kiedyś ile potrzebuje twój kocioł czasu po wystudzeniu instalacji żeby dojść do zadanej temperatury i ponownemu jej zagrzaniu ?

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20200214_121051.jpg

IMG_20200214_121041.jpg

IMG_20200214_121018.jpg

IMG_20200214_120952.jpg

Edytowane przez tablo888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tablo888 napisał:

No to ja nie wiem może coś robię źle? Opisze jak robię ten test. Czas testu wynosi 6min wyciągam rurę podkładam worek robie start i sypie 6 min dostałem taka wagę elektroniczna do kotła i ona pokazuje po zważeniu tego co nasypało ten właśnie wynik wpisuje te 2820g i palnik sam ustawia resztę na Moje to mnożny razy 10 i wychodzi 28kg na 1h.Przy 20KW econet pokazuje strumień paliwa 3,8kg/h

Robisz dobrze kolego. Zweryfikuj tylko ta wagę za pomocą innej wagi, bo twój wynik jest naprawdę zacny. Poza tym sprawdź na siłownikach ten czas otwarcia zaworu, bo też coś nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem. Nie sprawdzałem.Ale tak na logikę próbuje to ustawić. Wydaje Mi się że kocioł powinien szybko dojść do zadanej i przejść w nadzór lub nie dochodzić do zadanej i pykać na małej mocy sobie.Tutaj tak naprawdę zawiniły wiatry które były oraz częściowe odpalenie poddasza oraz coś jest zmienione w ustawieniach...Tylko nie wiem dokładnie co.Pelet ważyłem na 3 wagach i wychodzi podobny wynik :( nawet gold enrgy za 1200zł tona było 2740g bodajże. Może ja mam zle ustaiony ten podajnik i on za dożo sypie jakoś nie wypoziomowany lub coś sam już nie wiem...Jakie wy macie wyniki po tym teście? Sterownik to ecomax860

Edytowane przez tablo888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najcięższy miałem 33kg /h pellet bukowy z dodatkami z uranu ale wypalał się ładnie.Może tą kaloryczność mam złą ustawioną :/ pellet biorę od małego producenta ale nikt nie narzeka na jego pellet...Tutaj na 100% są winne ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie @robin60 już tobie wszystko wyjaśnił wygrzewasz ,wykańczasz ,dom nie do końca ocieplony na dodatek wichury . W takiej sytuacji ciężko Tobie coś mądrego doradzić na obecną chwilę palnik jak będzie pracował na okrągło nawet z mocą połowiczną to spalanie i tak będzie duże , palenie z dużą histerezą kotła na nic tu się zdaje , nie ma szans na długie postoje, najlepszym rozwiązaniem dla twojej instalacji był by bufor ,ale odpada , jak powykańczasz wygrzejesz docieplisz mury to przydał by się termostat pokojowy , spalanie zapewne spadnie i ustabilizuje się .Puki co ustawił bym palnik moc max 19 , 18 kw zważając na płomień aby był zacny i odpowiedni dla tych mocy , żeby kocioł szybko dochodził do zadanej , histerezę kotła dał bym małą np 2 st i niech kocioł wpada w nadzór na przykład 2 kw w trybie standard , to niewielka strata dla podtrzymania płomienia , przy małej histerezie kotła ten nadzór nie powinien trwać zbyt długo ,palnik szybko powinien podjąć prace i rozpędzić sie do mocy max , i jeśli to możliwe to ustaw harmonogram praca na czas np 2 godziny praca godziny postój czy jak tam Ci pasuje jak cieplej to jeszcze dłuższy postój , ale to twoja decyzja jeśli miał byś marznąć to odpada to tak doraznie na bolące problemy z nadmiernym spalaniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie waga taka wychodzi w kotłach gdzie jest zupełnie inny podajnik zintegrowany z kotłem. Więc tu bym się nie czepiał. Tak mają wszystkie kotły , które mają podajnik poziomy wewnątrz kosza zasypowego nad sobą.

Ja kolego  szedł bym w stronę pomału zawyżania wagi. o 30 gr. i dojść do takiego momentu w którym będziesz widział jakie jest podawanie na godzinę przy pełnej mocy kotła zakładka strumień paliwa, ale za bardzo by % płomienia nie schodził do wartości poniżej 60 %.  Ustawił bym tryb na razie standard. 

Moce / nadmuch. 20/40, 13/33, 5/27.

Kaloryczność max 5,6

Temp zadana kotła 70

Termostat salus w miejsce gdzie najszybciej się wychładza pomieszczenie , ale tam gdzie są głowice, pomieszczenia mają się w miarę szybko nagrzewać równomiernie i ma się pompa wyłączać a zawór zamykać.

Tam gdzie podłogówka i parę tych grzejników podłoga na max 30 st.  Oraz ja bym spróbował albo na sztywno ustawić mieszacz na 35 st. albo krzywa grzewcza(sterowanie pogodowe) taka by temp na grzejniki nie szła więcej jak 35 st. Mają być lekko ciepłe przez cały czas, w tym obniżenie nocne zastosował bym dla tego mieszacza własnie o 2 st od 20 - 8 rano.

To na tę chwilę wszystko wydaję się co można zrobić by zmniejszyć spalanie. Aha pomyśl o tym regulatorze ciągu. Jaka jest obecnie temp spalin na mocy max i min.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, robin60 napisał:

Panowie waga taka wychodzi w kotłach gdzie jest zupełnie inny podajnik zintegrowany z kotłem. Więc tu bym się nie czepiał. Tak mają wszystkie kotły , które mają podajnik poziomy wewnątrz kosza zasypowego nad sobą.

Nie, no, do czepiania się, to mi daleko w tym wypadku. Człowiek jednak uczy się cały czas. A to w sumie znak, żeby z mojej strony mniej kłapać ozorem.

Chętnie bym się z kolegą wymienił na tą wydajność. Jemu aż tak duża nie potrzebna, a mnie by się przydała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff ja już zwątpiłem co do poprawności tego testu...Ale ok. Zastosuje powyższe rafy teraz jestem w pracy do 22 :/ Jedynie co zauważyłem przed wyjazdem to,że pellet się przesypuje nie dopalony do popielnika :/ Nie miałem czasu już na jakieś ustawienia.Teraz chyba jest ustawione 3000g kaloryczność 5,2 moc. Napisze po 22 co i jak wrócę ale idzie to w dobrym kierunku. Mieszacz na poddaszu też ustawiłem na 30stopni zgodnie z sugestiami Robina.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tablo888 napisał:

Ufff ja już zwątpiłem co do poprawności tego testu...Ale ok.

Hehe.. Nie stresuj się kolego. My, a w szczególności ja, nie jesteśmy nieomylni. Mi wypada posypać głowę popiołem i uznać, że się czegoś nowego dowiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezar76 mówiąc o czepianiu nie piszę tego złośliwie. Ale fakt jest faktem te podajniki są bardzo wydajne , można powiedzieć drugie tyle co nasze.

@tablo888 pomału zwiększaj wagę , jak palnik będzie na największej mocy podawanie na godzinę ma oscylować w granicach 3,6 - 3,7 kg/h , jeżeli taką będzie wartość i % płomienia OK to powinno być dobrze.

Ale jak piszesz , że nie spalony pellet przesypuje się do popielnika to ewidentnie jest go za dużo w komorze spalania i palnik nie jest w stanie go efektywnie spalić i wyciągnąć KW.

Gdybyś do tego miał kijowy pellet to doszło by do zasypania palnika i rozpalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.