Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Visitor1230
6 godzin temu, vwpolo napisał:

To tylko przykład.

Czegos chyba nie rozumiesz. Komu przy obecnej aurze palnik dziala na 20kW srednio dobowo? Bo tak trzeba to rozpatrywac biorac pod uwage dobowe zuzycie paliwa.  20 kW to powinno stac w kotlowni ( nowoczesnego ) domu o powierzchni 550m². To zapotrzebowanie przy -20°C.  Co z tego ze u mnie stoi 12kW wspolpracujace z buforem. Ten kociol na swojej mocy nom. pochlonie 58 kg pelletu. Wczoraj pracowal ze srednia moca dobowa ok. 1,8 kW.  Zuzycie 8,9 kg.

4 godziny temu, eliks napisał:

Tam są tacy co na 300m2 nieocieplone chaty spalają 2 tony węgla

Poprawiam. 400m² i trzy tony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, vwpolo napisał:

Na chłopski rozum ile potrzebujesz tyle musisz dać i tego się nie zmieni.

Ale utrzymując temperatury jak tutaj niektórzy piszą i spalają tak minimalne ilości to naprawdę śmieszne.

Wiadomo jaką moc można osiągnąć z 1 kg pelletu.Łatwo obliczyć ile trzeba zużyć kilogramów aby zapewnić zapotrzebowanie.

I dlatego niech nikt głupot nie opowiada,  że na dom 200 m2 spala 10 czy 15 kg pelletu na dobę.Jak pojawiały się niektóre wypowiedzi.

Nie będę cytował w których postach.  Fakt jest faktem spalam 20 kg to piszę, że spalam 20 kg a nie 10 kg.

Pozdrawiam i dalej będę czytał ciągłość forum.

A ja ci powiem żeby było śmiesznie że wczoraj miałem 15 kg na dobę , 10 też bywało , bywało i 20 kg i 25 kg jak było minus 20st to było 35 kg na dobę , ale to dwie zimy temu , tak naprawdę to interesuje mnie spalanie na sezon i wiem ile potrzebuje , a żadne teoretyczno- matematyczne wyliczanki mnie nie interesują , dobowe spalanie to się zmienia i to mocno , a ta zima jest wyjątkowo łaskawa więc nie wiem trzy dam rade spalić te trzy tony które mam uwzględnione na sezon . A tak na marginesie co wy Panowie spać nie możecie że tak po środku nocy posty piszecie ? 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, tylko co wniósł Twój post - nic. Bo już dawno na tym forum doszliśmy do wniosku, że jest bez sensu porównywać się w ilości spalonego peletu. Jest to nie możliwe ze względu na tak wiele czynników. Inna sprawa jeśli ktoś szuka pomocy w ustawieniach bo wydaje się mu, że palnik zbyt wiele spala. To zawsze może skorzystać z podpowiedzi szanownych kolegów. I tyle w temacie.

Masz racje Kardjano zima w tym roku jest  łaskawa, dopiero spaliłem 1900kg. W tamtym sezonie całość zamknęła się w 3,5t. 

 

Edytowane przez Tomek0407
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to sobie wyliczyłem, że od października do końca stycznia to  jest 123 dni, dzieląc 1900kg przez 123 dni to wychodzi 15,45kg średnio na dobę do tej pory, bo nie liczę już tych paru dni lutego i września. ZIMA bardzo łaskawa. 

Edytowane przez Tomek0407
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, vwpolo napisał:

Ktoś jest wstanie ogrzać dom 200 m2 zużywając 15 kg pelletu na dobę .(śmieszne)

Przy obecnych temperaturach proszę bardzo. 250mkw.

image.png.7d63c81e50fdf63ae93bf9e4af02da3b.png

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może pokarzę jako ciekawostkę moje spalanie w okolicach wigilii. Potwierdza to słowa Tomka, jak wiele jest czynników, jak wiele zmiennych. Zwróćcie uwagę na wynik spalania w wigilię, gdy wszyscy byli w domu i gdy było trochę gotowania. Tak samo w święta, gdy było w domu kilka osób więcej niż zwykle. Przypomnę, że palę od termostatu i słupki trochę zawyżają realne zużycie. 

4887836_Zrzutekranu(9).thumb.png.06549573125eae6e3ee02657b9bdaf10.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapotrzebowanie energetyczne mojego budynku przy -18stC to jakieś 7.5kW co daje ~45kg pelletu na dobę:=). Przy średniej zimowej 3.8kW czyli dobowo średnio ~20kg pelletu. Zapomniałem dodać, że ogrzewanej powierzchni mam 182mkw. 250mkw to użytkowa z piwnicami w których panuje temperatura ~15stC.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się do tematu spalania...

Bardzo lubię mieć wszystko policzone ( może za bardzo )...

Więc tak.Mój dom , nieocieplony ( 100 m2 ), na grzejnikach termostaty ustawione na 22 , 23 stopnie.Palenie na stałej pompie.Żadnych obniżeń nocnych...

Październik - średnio na dobę-15kg/24h

Listopad - 18,7kg/24h

Grudzień - 22,25 KG/24h

Styczeń - 24,4 KG/24h

Łącznie spalonego pelletu ( nie liczę kilkunastu dni września ) -2469kg/123 dni =20,07kg/24h...

Uważam to za świetny wynik...

Zobaczymy za rok po dociepleniu budynku styro grafit 15cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Palnik kipi rotary 4-16 kw ecomax350P2-C ogrzewam 100m. Palnik pracuje u mnie od tygodnia. Montaż samodzielny. Praca wg harmonogramu od 11:00 do 2:00 codziennie tryb FL na mocy min. 3kw, średniej 6kw i max. 9kw. Wczoraj zmiana pelletu na Biomasa Premium 6mm (wcześniej barlinek 6mm) i pierwsza awaria poprzedzona jakby głośniejszą pracą podajnika 2 następnie wyświetlacz wskazuje na pracę podajnika 2 ten jednak nie kręci i piec gaśnie. Sterowanie ręczne podajnik 2 ON i też nie kręci. Zdemontowałem silnik podajnika i trzymając go w ręku włączyłem. Zaczął działać. Po zamontowaniu działa poprawnie i nie hałasuje. Zastanawiam się jaki jest powód tej przejściowej niesprawności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Od 18-go września do 30-go września podgrzewałem rano i wieczorem ( tylko) 

Od 1 października do 28 listopada praca kotła na czujniku pokojowym, a od 29 listopada wykorzystuje CWU jako buforek i pompy pracują non stop. 

Do dziś poszło 1220kg zliczając wsypane worki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich lubiących słupki...

Zrzut ekranu (975).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jarobot napisał:

Witam. Palnik kipi rotary 4-16 kw ecomax350P2-C ogrzewam 100m. Palnik pracuje u mnie od tygodnia. Montaż samodzielny. Praca wg harmonogramu od 11:00 do 2:00 codziennie tryb FL na mocy min. 3kw, średniej 6kw i max. 9kw. Wczoraj zmiana pelletu na Biomasa Premium 6mm (wcześniej barlinek 6mm) i pierwsza awaria poprzedzona jakby głośniejszą pracą podajnika 2 następnie wyświetlacz wskazuje na pracę podajnika 2 ten jednak nie kręci i piec gaśnie. Sterowanie ręczne podajnik 2 ON i też nie kręci. Zdemontowałem silnik podajnika i trzymając go w ręku włączyłem. Zaczął działać. Po zamontowaniu działa poprawnie i nie hałasuje. Zastanawiam się jaki jest powód tej przejściowej niesprawności...

Już to przerabialiśmy. Zakleszczył się pellet miedzy ślimakiem a obudową od strony silniczka. Kiedyś zwracałem na to uwagę do Kipi ale widać nieważne dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.