Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Pogodówka+termostat pokojowy

Nieczułość obiegu mieszacza ustawiona na 0,8. W wyniku tego różnice w sterowanym pomieszczeniu dochodzą do max 0,3°C (średnio).

wykres_kociol_temp_pokojowa.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu pewnie z 25 stopni przy takiej temperaturze mieszacza :)

Wysłane z mojego Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gonzus1989 

Niestety nie. Chata zimna. W "kluczowych" pomieszczeniach oscyluje w granicach 22,5. Termostat jest w trochę zimniejszym pomieszczeniu i ma zadanie utrzymywać  21,2 (co mi odpowiada) a dzięki temu w pozostałych udało mi się uzyskać wcześniej wymienioną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ja. Nadal mam problem z regulatorem pokojowym. Kiedy w opcjach ustawienia kotła ustawiam termostat na opcje uniwersalny (zamiast opcji wyłączony) a w opcjach wyłącz pompe, wszystkie ikony z menu głównego o chodzeniu pomp itp znikają, lecz w menu informacje pompa i zawory pracują normalnie więc nic się nie zmienia. 

To samo gdy ustawiam w mieszaczu termostat jako uniwersalny pokazuje mi się w menu informacje jako wyłączony, a gdy ustawiam w mieszaczu jaki wyłączony pokazuje jako ON. 

Sygnał gdy zmieniam temp zadana na regulatorze piec znajduje, bo czujka zaczyna pracować i mogąc, ale widocznie żadne styki nie otwierają i nie zamykają pompy. W tym momencie np gdy słońce świeci nie mogę zapanować nad temp i w salonie mam już 25st. 

Wyłączyłem pompę poprzez ustawienie termometru jako uniwersalny i opcje wyłącz pompe od termostatu. 

Nijak ma się to do tego gdy temp spadłaby nawet do 0. Pompa się nie zalaczy mimo sygnału. 

 

Sterownik i jego kable (mi nic nie mówią, Wam pewnie też nie) 

 

IMG_20200209_123725.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko na temat ecolambda bo wiem, że niektórzy macie. Jak bardzo u Was spada wartość tlenu po rozpaleniu? Rozumiem, że zapewne chodzi tu o to, że przy rozpalaniu podajnik daje paliwo np. 30 sekund i zanim to się wypali to najwięcej się kopci i robi zamieszanie w kotle bo potem obserwuję już wzrost tlenu i się mocno zbliża O2 do zadanej.

LBD.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wykres sondy. Tak nisko nie schodzi. Jaki poziom tlenu masz ustawiony na pracy max?

Zrzut ekranu 2020-02-11 o 17.15.08.png

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8/9/10/11/12 gdzie 8% o2 to 100% mocy, 12% o2 dla 30% mocy.

A jak masz parametry dla parametr sondy lambda A i B w menu serwisowym?

Edytowane przez Plot3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale u mnie te parametry tak się nie nazywają, ja mam tak:

Dynamika w zakresie od 0,1 do 8 krok co 0,1 ustawione na 3,5

Czas reakcji zakres od 0 do 200 mam na 100

Zakres korekcji nadmuchu mam na 25

Poziom tlenu na 100% mocy - 25kW - 8,8% tlenu

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o super, przynajmniej jakoś to sensownie brzmi, a nie Parametr A Lambda i Parametr B Lambda :D Dzięki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zakup takiego RCK w wyczystkę zda egzamin? Przeraza Mnie to spalanie :( ktoś pomoże to ogarnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet to nie zabawa i nie eksperymenty bo , nie wybacza żadnych błędów jeśli chodzi o spalanie pelletu. 

Dom w miarę ocieplony głównie odcięcie stropu od dachu.

Instalacja CO zoptymalizowana pod pellet. Jak najmniejsze średnice rur. Ocieplone.

W kwestii RCK ja nie jestem jego entuzjastą , bo uważam , że dodatkowo wychładza i tak już nie wysokie temp spalin. Ja obstaję , przy smartflon firmy Polmar. Komin ceramiczny , albo wkład z kwasówki.

Jestem zdecydowanym przeciwnikiem belejakości bo to po prostu szkoda pieniędzy , a po co przepłacać jak można coś zrobić raz a porządnie.

Jak zostaną usunięte główne przyczyny i niedoskonałości , można zaczynać się bawić palnikiem , który i tak musi swoje spalić przy danym zapotrzebowaniu cieplnym budynku.

Koniec kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała kotłownia jest nowa kocioł i instalacja również.Komin systemowy typu schiedel fi 200 8m. Dom jest duży stary bez ocieplenia nowe tylko okna i drzwi.Wczesniej na 6miesiecy grzania szło max 2.5tony węgla plus drewno do rozpałki w smieciuchu 17kw. Strop jest teraz zaizolowany  2*15cm waty i dach 18cm lambda 0.035 i 5cm w poprzek 0.032 wcześniej były same dachowki i strop był wypełniony polepą z gliny...Czyli chyba coś jest nie teges z tym spalaniem.Ewidentnie w taką pogodę jak była teraz wiatry wszystko idzie w komin :( Nowy kocioł ma dwa zasilania na dwa mieszkania nasze poddasze plus dół rodziców.Sa dwa zawory 4d dwie pompy dwa siłowniki dwa rozdzielacze itp Wszędzie gdzie bym nie czytał to spalanie ludzi na podobnym metrażu nie przekracza 35kg :/ Tu Jest zapewne kwestia ustawień

Edytowane przez tablo888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK 

Co steruje tymi zaworami 4 D mają siłowniki. 

Czy każdy mieszacz jest rozdzielony i ma oddzielny termostat pokojowy.

Pokaż swoje ustawienia ogólne kotła , mieszaczy.

Oraz serwisowe kotła pracy palnika , mieszaczy.

Jak jest  temperatura w pomieszczeniach.  U Ciebie i rodziców.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak są dwa osobne zawory 4d z siłownikami Afriso. Dół sterowany jest sterownikiem pokojowym Salus flrf na wifii wybrany jeden z programów od 6rano do21 temperatura 22stopnie od 21do6 20stopni.Sterownik ustawiony jest tak że wyłącza pompę kotłowa na tym obiegu. Na parterze jest w sumie 10grzejników w tym jedna drabinka w łazience w sumie 140parteru jest.Poddasze jest  właśnie adaptowane z strychu na mieszkanie na etapie ścianek ocieplone już jest. Do góry jest 8kaloryferow oraz podłogowa w łazience i małym korytarzu może z 15m kwadratowych. Od paru dni grzeje raptem 3grzejniki i podłogowka jest wygrzewana.Gora nie posiada żadnego termostatu pokojowego ani termostatów na grzejnikach jeszcze... Ustawione jest 40stopni na mieszaczu poddasza a zawór od podłogowki ustawiony jest na 4. Wszystkie ustawienia prześlę po powrocie z pracy. Bardzo dziękuję za zainteresowanie Moim problemem. Mam nadzieję że uda Mi się dojść do takich spalan o jakich tutaj czytam...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tablo888

Piszesz,że "kotłownia od 3 dni nie do opanowania"

Piszesz,że "kotłownia nowa"

Jak rozumiem całość zainstalowana w tym sezonie i było OK a dopiero od 3 dni tak się dzieje?

Jeżeli tak to pokaż jakiś wykres dobowy z poprawnej pracy (jeżeli to możliwe).

Zmieniałeś coś w sterowaniu?

Ty ustawiałeś parametr "wydajność podajnika" i "kaloryczność paliwa"?

Masz włączony "Nadzór"?

Kocioł na wykresie pracuje 24h

Jaką pojemność wody ma wymiennik?

Edytowane przez mrtur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotłownia działa od 18listopada dokładnie.Problem z spalaniem jeśli chodzi o ilość to jest cały czas jest po prostu za wysokie na ten metraż ale akceptowalne.Jednak teraz od paru dni to jest tragedia. W sterowaniu zmieniał serwisant od dwóch dni razem próbujemy dojść co jest nie tak.Nadzór jest włączony. Do tej pory kociołek chodził fajnie spalanie było do 35kg na dobę.Od soboty została odpalona podłogówka do góry oraz parę grzejników no i zaczęło bardzo mocno wiać na dworze.Jest też nowy pellet w porównaniu do starego który był z domieszkami plastiku itp to ten jest elegancki.Ewidentnie jest coś przestawione :/ Pojemność wodna kotła to 67l jest to kocioł Slimko z Kotłospawu

Screenshot_2020-02-13 ecoNET(2).png

Screenshot_2020-02-13 ecoNET(3).png

Edytowane przez tablo888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, tablo888 napisał:

W sterowaniu zmieniał serwisant od dwóch dni razem próbujemy dojść co jest nie tak

hm..

28 minut temu, tablo888 napisał:

Nadzór jest włączony

No teraz na wykresie widzę. Zwróć uwagę,że stary wykres wyłączał nawet pracę kotła pomimo nadzoru a nowy wykres pokazuje pracę nonstop (prawie) i trochę nadzoru. Masz histerezę kotła 15°C a i tak palnik pracuje cały czas. Rzuć sobie okiem na wykres włączając dane moc kotła i podawanie paliwa to łatwo przeliczysz/zobaczysz,że "pożera" paliwo jak smok.

Z ciekawości jak możesz zapodaj ten wykres i dodaj do niego płomień (bez temp.powrotu)

Przy 67l nawet minibufora nie zrobisz moim zdaniem więc w zasadzie moich ustawień Ci nie zaproponuję więc dalej nie ośmielę się coś sugerować. Może bardziej doświadczeni koledzy się dołączą.

Robiłeś test podawania paliwa? Skąd pobrałeś dane o kaloryczności paliwa?

Edytowane przez mrtur
ortografia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test podajnika był robiony parokrotnie  i zawsze wychodzi podobna wartość. A co do kaloryczności to wpisane było 7KW tylko dlatego aby Mniej tego pelletu podawało.Miałem też pellet GOLD od Pellet Energy tam było napisane 5.0 to też było wpisane i znikał w ekspresowym tempie :( Nie wiem o co tu chodzi miało być super a wyszło jak zwykle jak bym wiedział że tak to będzie wyglądać to został by stary kopciuch :/

Screenshot_2020-02-13 ecoNET(4).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie "oszukiwanie" sterownika o prawie 50% z kalorycznością?

A jak tam z czyszczeniem palnika i wymiennika?

Zwróć uwagę. Masz ustawioną temp. na 70 i tryb FL czyli kocioł przejdzie w nadzór dopiero gdy dojdzie do 75. Na poprzednich wykresach to się często zdarzało a teraz słabo. Tak jakby palnik po prostu nie był w stanie przeskoczyć tych 75. Spróbuj dla testów wyłączyć tryb FL a H1 ustaw na 2 a H2 na 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.