Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze mówisz maronka.Ale...Mieszkam w małym miasteczku i świadomość ludzi jest porażająca...Przecież (cytuję) - zawsze się paliło w "piecu" i nie było problemu...Normalnie ręce opadają...Idziesz przez miasto , a smród z kominów taki , że można zwymiotować!!!Są u nas dotacje na wymianę śmieciucha.Ale nie , bo muszę dołożyć...Pogadamy za parę lat , jak będzie zakaz palenia węglem , drewnem...

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Co do kosztow. Moim zdaniem trzeba niestety zainwestowac ( z glowa ) w przemyslany uklad. Juz nie mowiac o smieciuchach, ale u siebie po przejsciu z ekogrochu na pellet spalam go mniej niz wegla. I w uzytkowaniu jest taniej. Jak to mozliwe jezeli pellet daje mniej ciepla niz wegiel? Sprawnosc spalania, przy prawidlowej dystrybucji ciepla. Tu jest odpowiedz.

Przed ekogrochem mialem prymitywnego dolniaka. Palilem weglem i drewnem. Jezeli dzis w pelleciaku palilbym ze sprawnoscia jak w tamtym dolniaku to potrzebowalbym jakies 5-6 Ton pelletu. Ten sezon zamkne sie mysle w 2,4 tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2020 o 07:47, Kordjano napisał:
[mention=79802]Darbatt[/mention] Jaki rodzaj ogrzewania prądowego będzie ?

w pokojach planuje zamontowac grzejniki elektryczne hybrydowe, tzn. konwekcyjno-promiennikowe a podlogowke w 3 pomieszczeniach i Dom mojej mamy zamierzam ogrzewac piecem indukcyjnym.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

co do mocy pieca to jeszcze nie wiem, grzejniki juz mam praeie wybrane.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Viking76 napisał:

Dobrze mówisz maronka.Ale...Mieszkam w małym miasteczku i świadomość ludzi jest porażająca...Przecież (cytuję) - zawsze się paliło w "piecu" i nie było problemu...Normalnie ręce opadają...Idziesz przez miasto , a smród z kominów taki , że można zwymiotować!!!Są u nas dotacje na wymianę śmieciucha.Ale nie , bo muszę dołożyć...Pogadamy za parę lat , jak będzie zakaz palenia węglem , drewnem...

Dokładnie do 2028r mają zostać tylko piece 5 klasy , ale stare śmieciuchy powyżej 10 lat już do końca przyszłego roku mają zniknąć , ciekawe jak to będzie w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, misiek30 napisał:

Dokładnie do 2028r mają zostać tylko piece 5 klasy , ale stare śmieciuchy powyżej 10 lat już do końca przyszłego roku mają zniknąć , ciekawe jak to będzie w praktyce.

Ale chyba nie w całej Polsce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, wybaczcie pytanie nowicjusza. ;-) Czy u Was w palnikach o niższej mocy, na mocach pośrednich, np 50% czy 30% mocy, macie długi płomień? Bo u mnie, przy mocy max czyli 36 kw płomień, że tak powiem jest "zacny". Ale już przy 18 kw, ot, taki sobie, trochę go widać. A przy 9 kw, to już w ogóle - jak świeczka. Jak macie przy mniejszych palnikach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem nadzoru na 3 kW i tak to wyglądało:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezar u mnie na 36 tak jak u Ciebie na 20 tak samo to wygląda mała moc nie ma płomienia no bo z czego się weżnie ? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, papen76 napisał:

Próbowałem nadzoru na 3 kW i tak to wyglądało:

Jeśli chodzi o nadmuch, to przy tej mocy palnika to niemal huragan:-)

Edytowane przez Benton661
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie @Kordjano, bo nie zrozumiałem. Czy 20 kw przy takiej mocy palnika (20kw) wygląda tak samo jak 20 kw ale przy palniku 36kw? Ty masz pogląd na dwa palniki, więc jak to wygląda? 

@robin60, ty też widziałeś niejeden palnik. Czy dana moc, np 16 kw tak samo wygląda przy różnych mocach palnika, czy jednak nie? Rozumiem, że moc, to moc, obojętnie w jakim palniku teoretycznie daje tyle samo ciepła, ale chodzi o wygląd płomienia. Czyli palnik 36, ale moc 20 kw, to nie jest ten sam płomień co płomień 20 kw przy palniku 20? 

 

@papen76, now właśnie u mnie te twoje 3kw, to jest mniej więcej 7-9 kw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cezar76 napisał:

To chyba potwierdza, że jeszcze jakiś czas u siebie grilla będę mógł palić. Współczuję kolegom z Krakowa... 

Dlatego ja powoli będę przechodził PC , PV już czeka na lepszą pogodę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jeśli chodzi o nadmuch, to przy tej mocy palnika to niemal huragan:-)


Ten filmik to jeszcze z czasów, gdy traktowałem ustawienia zrobione przez instalatora jako świętość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezar76 Przy palniku 36 kw płomień na mocy 20 kw to zacnie nie wygląda , przy palniku 20 kw płomień jest zacny tak od 18 kw do 20 kw no może jeszcze na mocy 17 kw , zależy jaką kaloryczność wpiszesz , czy tak samo by grzał palnik 36 kw z mocą 20 kw co palnik 20 kw z mocą 20 kw to trudno powiedzieć , teoretycznie tak powinno być , ja jednak obstawiam że pełna moc palnika 20 kw była by nieco lepsza niż moc 20 kw w palniku 36 kw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli piszą że najlepsza sprawność jest przy mocy nominalnej, to coś w tym chyba jest.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebowałbym wskazówki , może ktoś z Was już z podobnym problemem walczył.

Co jakiś czas dochodzi u mnie do dodatkowych rozpalań podczas dochodzenia do maksymalnej temperatury kotła. O ile pamiętam, wygasić się powinien po przekroczeniu temperatury 72'C i ponowne rozpalenie powinno nastąpić od 72 - 16 = 56 ?

 

Z jakiegoś dziwnego powodu jak widać dokładnie na fragmencie danych 0:00-8:00., płomień wygasza się do zera oraz econet raportuje moc 0kW, co jest trochę niespodziewane, chyba, że coś namieszałem w histerezach.

Kocioł chodzi 24h w trybie standardowym, ilość spalonego pelletu w normie, przez co nie oglądałem wykresów od jakiegoś czasu i dlatego ta sytuacja mocno mnie zdziwiła.

 

kociol_1.png

kociol_2.PNG

kociol_3.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygasza Ci się i rozpala ponieważ , zrobiłeś min moc kotła 3 kw i w dodatku masz stary czujnik płomienia.

Jak nie chcesz się bawić w wymianę czujki to zrób min moc kotła 5 kw, a pośrednią moc 13 kw,i powinno być OK.

Ale moim zdaniem też może dochodzić do wygaszania , gdyż te czujki na czerwonym kabelku były nie dokładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Wydaje mi się, że taka sama sytuacja występowała również na 5kW, ale dla pewności zaraz zmienię ten parametr.

Niestety przegapiłem paręset stron wątku, więc przegapiłem również temat czujek, czerwony kabelek to OCP-5, choć w niektórych opisach tej czujnik widnieje informacja  "Przewód może mieć kolor: czary, czerwony...".

Macie jakieś sprawdzone miejsce gdzie mogę nabyć ulepszoną czujkę ?

Edytowane przez Kashue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 5 kw więcej podaje  więc teoretycznie do rozpalania dochodzić nie powinno choć i u mnie też taka przypadłość miała miejsce  co prawda nieliczne przypadki ale były.

W sprawie czujnika płomienia najlepiej jak znajdziesz serwisanta kipi w Twej okolicy zadzwoń do niego są na stronie KIPI albo zadzwoń do Kotłospawu oni też mają serwisantów KIPI i oni powinni mieć takie akcesoria. Cena ta sama.

Nie powinieneś mieć z tym problemów, zmieniasz samą czujkę bez gniazda  plastikowego. Tylko zachowaj prawidłowe podłączenie do listwy przy palniku.

Zdjęcie zamieściłem szukaj okres wrzesień - październik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak robin napisał na 3kw palnik w trybie pracy  długo nie utrzyma ognia , przy nadzorze może tak bo nie ma obrotu komory , na dodatek histerezy h1 i h2 u Ciebie dobrane tak że widać że palnik dość wcześnie schodzi z mocą i musi pracować na 3kw dłuższy czas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kashue napisał:

Macie jakieś sprawdzone miejsce gdzie mogę nabyć ulepszoną czujkę ?

Dawaj na PW ogarniemy temat! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.