Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Crespoo napisał:

Nie wiem, robił mi to instalator przy 1 uruchomieniu, powiedzmy, że jest ok.

Jak widać, nie jest ok. Powinieneś chyba to sprawdzić, gdzie w sterowniku masz podpięty ten termostat, czy pod zaciski TB czy TM.

 

5 minut temu, Crespoo napisał:

korzysta z czujnika podpiętego do sterownika z tyłu podajnika

??? Jakiego podajnika?

Już nic nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słupki tylko dla wybranych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, papen76 napisał:

Słupki tylko dla wybranych emoji3.png

Nawet w Kipi :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no czemu dla wybranych? Trzeba zaktualizować soft. Co nie znaczy, że jest takie proste i, że  zawsze się da.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa wy cwaniaczki hehe :) Ok, skończy się sezon, będzie mniej roboty u producenta to będę słać petycję :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór , 

Kilka pytań, 

 

 

a/Większość z Was po uzyskaniu zadanej na termostacie co wskazała ? 

1) Wyłącz palnik 

2) Wyłącz wszystko 

3) Wyłącz pompkę 

4) Zmniejsz zadaną temp na mieszaczu np. o 1-2 stopnie .

 

b/ Ktoś jezeli piszę że kocioł pracuję z mocą 1,8kw - 2kw przez dobę . Jest to średnia czy ciągla moc ? Przy ciągłej 2kw płomień wątpie żeby się utrzymał i z automatu wchodzi w wygaszanie. 

Aktualnie testuje FL pracuje do 65 zadanej na kotle następnie dobija z automatu na 72/74 stopnie . W momencie przejścia z 65 stopni mam minimalną moc ustawioną na 3kw ( aż do nadzoru )  co daje mi 0,6 kg/h następnie nadzór mam 2,4kw co daje mi 0,5kg/h . Następnie postój w zależności czy zejdzie szybko czy nie (czas  nadzór na 1h ustawiony  ) Histereza na 1stopień ze względu na szybki start po nadzorze ( tak żeby nie wygaszać  ) tak czy tak mam średnią około 0,6kg/h - dom pierwszy miesiąc ogrzewany. 

Zastanawiam się jak można uzyskać niżej przy mocy ciągłej czyli bez wygaszeń itd itp wynik 10kg./h ??  .Wydaje mi się że nie można gdyż moc ciągła 2,4kw przekłada się na 12kg/h ( mowa o nadzorze) niżej palnik gaśnie gdyż 2kw jest za mało do utrzymania palnika. 

Także wysłucham Waszych " taktyk" dotyczących pracy palinka Kipi

Edytowane przez Gonzus1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Gonzus1989 napisał:

Ktoś jezeli piszę że kocioł pracuję z mocą 1,8kw - 2kw przez dobę . Jest to średnia czy ciągla moc ?

Nie doczytales w innym temacie, że gość ma bufor i dogrzewa solarami i fotowoltaika a piec jest przy okazji, dlatego taka mała moc ktora jest średnią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem,ale moje pytanie było czy to ciągła czy średnia. Średnia to ok. Ciągła raczej nie możliwa przy tych palnikach . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy palniki Kipi mają/odpowiadają wymaganiom  w zakresie 5 klasy emisji spalin,mają certyfikat EcoDesign?

Edytowane przez tadpa
zmiana tresci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

To nie palnik otrzymuje klasę spalania tylko kocioł i jak spełnia wymagania jest dopuszczony do sprzedaży, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Palniki nie są badane w zakresie swoich klas czystości spalania tylko kotły , które są wyposażone w dany model palnika.

 

 

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to podaj link do tego, ze te palniki maja 5 klase i sa ecodesign

 

czyli podpowiedź na pytanie :

1 godzinę temu, tadpa napisał:

Czy palniki Kipi mają/odpowiadają wymaganiom  w zakresie 5 klasy emisji spalin,mają certyfikat EcoDesign?

powinna brzmieć :

NIE!

A nie

52 minuty temu, robin60 napisał:

Tak

 

Edytowane przez Gonzo19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Gonzo19 napisał:

to podaj link do tego, ze te palniki maja 5 klase i sa ecodesign

 

 

https://varmebaronen.org/products/pellet-boilers/viking-bio-200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, robin60 napisał:

To nie palnik otrzymuje klasę spalania tylko kocioł i jak spełnia wymagania jest dopuszczony do sprzedaży, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Palniki nie są badane w zakresie swoich klas czystości spalania tylko kotły , które są wyposażone w dany model palnika

Nie jest to prawdą!

Same palniki są badane wg oddzielnej normy dotyczącej tylko palników na pellet - PN EN 15270 ,

zaś Palniki KIPI spełniają wymagania 5 klasy według normy: PN-EN 15270:2008.

A przepisy / wymagania ecodesign to spełniają / nie spełniają całe kotły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, eliks napisał:

tu jest tylko napisane, ze nówka nieśmigana i Niemiec płakał jak sprzedawał, brak certyfikatu.

 

2 minuty temu, sambor napisał:

zaś Palniki KIPI spełniają wymagania 5 klasy według normy: PN-EN 15270:2008.

 

jakis link do certyfikatu?

Edytowane przez Gonzo19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj - ściągnij DTR-ke tam na str 7 masz podane co i jak , tu masz po szwedzku, ale po angielsku też jest, ba nawet po rosyjsku też widziałem że jest 

Warto też zauważyć że klasę 5 mamy dla zalecanego pelletu klasy A1,

a wg waszych wierzeń to taki palnik/ kocioł klasę 5 robi nawet z płyty wiórowej czy innego g..na

 

Viking bio 200 dane.jpg

 

Dla tych, którzy chcą się zapoznać z zawartością tej normy podaję link do sklepu PKN  - https://sklep.pkn.pl/pn-en-15270-2008e.html?options=cart

Przystępna cena  150PLN + VAT 23% za wersję papierową.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste że robisz badania na A1. Podobnie jak groszki mają certyfikaty na węglu min. 28MJ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję , że kolega @Gonzo19 po dostarczonej lekturze odszuka wszystkie dyrektywy i  PN i zrobi wykład na temat czy KIPI ma jakakolwiek klasę czy nie.

911244113_OperaZdjcie_2020-02-03_174738_kipi_pl.png.9c8c90e0f086b68632c80c4742eaf1eb.png

Dobrej lektury życzę która przyda się wszystkim tym którzy mają jakiekolwiek wątpliwości.

Tak na marginesie ta ostatnia norma mówi o klasie V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, robin60 napisał:

Tak na marginesie ta ostatnia norma mówi o klasie V.

Tak bez marginesu ta ostatnia norma mówi tylko o wymaganiach jakie ma spełniać palnik aby dostać klasę 3,4 czy 5,

Jaką klasę  ma palnik o tym powinien poinformować jego producent a nie norma.

 

11 minut temu, eliks napisał:

Połączyłem posty które napisałeś jeden po drugim, bez żadnego kasowania. Przykro mi, ale zasady forum dotyczą również wielmożnego Pana. 

Po co połączyłeś- straciłem na statystyce, a temat na przejrzystości

PS

Czy brytana nie obowiązuje zasada informacji np - "scalono dwa posty" czy coś innego podobnego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem i stwierdzam że palniki spełniają normy klasy 5 a co w takim razie z kotłami które mamy trzeciej czy czwartej  klasy i wsadzimy w nie ten palnik? Które też nie mało kosztują. Z biegiem czasu zaostrzają się normy ochrony środowiska,za 2-3 lata bodajże mają być tylko nowsze kotły w kotłowniach.To taki palnik ma wtedy sens czy lepiej od razu zakupić kocioł na pellet co spełnia normy? Chyba że jest obojętne jaka "skrzynka" stoi w kotłowni a ważniejsze jest palenisko spełniające normy?

 

 

Edytowane przez tadpa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak masz pieniądze to jak najbardziej kup kocioł kompletny taki ładny Amerykański trochę ironii  ;). Ale i tak nie będzie bezobsługowy kawy w kotłowni Ci nie zrobi.

Na poważnie jak masz kocioł i uważasz , że jest ok i wyrzucanie go to  zwykła nie gospodarność z Twej strony to jak najbardziej możesz go zmodernizować w oparciu o palnik pelletowy i nikt go Ci nie wyrzuci tak szybko bo i tak będziesz 100 % eco niż  ekogroszek.

Pytanie czy Twój kocioł się do tego nadaje , bo czasami faktycznie nie warto coś na siłę modernizować , jak sprawność tego jest marna i wszystkie KW co wytworzy palnik pójdą w komin bo wymiennik tego nie odbierze. Chociaż tak źle z tymi  kotłami nie jest , lekki lifting trochę szamotek , jakieś zawirowywacze i sprawność równa się klasie V i  ecodesing .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.