Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Darek21 napisał:

Już to przerabialiśmy. Zakleszczył się pellet miedzy ślimakiem a obudową od strony silniczka. Kiedyś zwracałem na to uwagę do Kipi ale widać nieważne dla nich.

Dzięki. Musiałem przeoczyć. Dziwne, że nic z tym nie zrobili. Zastanawiam się teraz jak często będzie do tego dochodziło... Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, cezar76 napisał:

27-ego wszyscy poszli do pracy i dom pusty. U mnie kocioł najwięcej zużywa jak nikogo w domu nie ma...

Raz bardziej wieje, raz teściowa więcej wietrzy, CWU więcej dogrzewa itd... itd... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
28 minut temu, Visitor1230 napisał:

 7 kg z hakiem… Respekt.

Ej no.... Trochę więcej... Odliczajac ten wrzesień i że poszło w nim jakieś 50kg, to wychodzi 1170/125 dni = 9.36 dobę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cezar76 napisał:

To ja może pokarzę jako ciekawostkę moje spalanie w okolicach wigilii. Potwierdza to słowa Tomka, jak wiele jest czynników, jak wiele zmiennych. Zwróćcie uwagę na wynik spalania w wigilię, gdy wszyscy byli w domu i gdy było trochę gotowania. Tak samo w święta, gdy było w domu kilka osób więcej niż zwykle. 

4887836_Zrzutekranu(9).thumb.png.06549573125eae6e3ee02657b9bdaf10.png

To ty nie wiesz że wigilia to taki magiczny dzień w roku i nawet ludzkim głosem z kotłem można pogadać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2020 o 06:23, g69 napisał:

Dlatego uważam,że przy ogrzewaniu podłogowym praca od termostatu jak najbardziej się sprawdza.W Twoim przypadku z histerezą 0,1 stopnia to praktycznie nie czuje się dyskomfortu cieplnego.

Masz może wiedzę na jakich mocach pracuje podczas tego cyklu? Czy długo pracuje np.na mocy minimalnej?

 

 

Witam kocioł pracuje cały czas na max mocy, u mnie to 11kw bo jednak podłogówka schładza  kocioł i nie daje rady dojść szybko do zadanej temperatury,  w podłogę puszczam stałe 38 stopni, kiedy pomieszczenia są dogrzane to siłownik obniża temp. do 27 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kordjano napisał:

To ty nie wiesz że wigilia to taki magiczny dzień w roku i nawet ludzkim głosem z kotłem można pogadać .

Nie wiem co tam jarasz w tej kotłowni z kotłem ale niezły towar jest widocznie :) muhehehe

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Dragster napisał:

Nie wiem co tam jarasz w tej kotłowni z kotłem ale niezły towar jest widocznie :) muhehehe

Raczej choduje w szklarni :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szumik83 napisał:

Witam kocioł pracuje cały czas na max mocy, u mnie to 11kw bo jednak podłogówka schładza  kocioł i nie daje rady dojść szybko do zadanej temperatury,  w podłogę puszczam stałe 38 stopni, kiedy pomieszczenia są dogrzane to siłownik obniża temp. do 27 stopni

Godzinę temu, szumik83 napisał:

Witam kocioł pracuje cały czas na max mocy, u mnie to 11kw bo jednak podłogówka schładza  kocioł i nie daje rady dojść szybko do zadanej temperatury,  w podłogę puszczam stałe 38 stopni, kiedy pomieszczenia są dogrzane to siłownik obniża temp. do 27 stopni

Kurcze mój sterownik pokojowy nie działa, jakie ustawienia bym i kombinacje nie dał to nie reaguje. 

W ustawieniach mieszacza wybieram opcję termostat wyłączony to w menu informacje ukazuje się 'termometr pokojowy ON', gdy wybieram opcję uniwersalny, to w menu przeskakuje OFF. 

 

Jak masz poustawiane, jakie opcje, bo chce właśnie grzać takim sposobem jak Ty. Też sama podłogówka. 

Pomożesz? 

Piec Heitz, sterownik plum ecomax 850-2, regulator pokojowy tybox 137

 

Pozdro

 

Edytowane przez Crespoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może ten twój regulator pokojowy nie chce współpracować z plumem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia miesz.1
 
Obsługa mieszacza
Włącz.podłog.  
 
Wybór termostatu
ecoSTER T1  
 
Min.temp.mieszacza
20°C  
 
Max.temp.mieszacza
40°C  
 
Zakres proporcjonal.
3  
 
Stała czasu całkow.
160  
 
Czas otwarcia zaworu
120sek  
 
Wył.pompy od term.
NIE  
 

    

 

 

Info mieszacz 1
 
Temperatura
25.2°C  
 
Temp.zadana
27°C  
 
Term.pokojowy
OFF  
 
Pompa
OFF  
 
Zawór
0%  
 
Siłownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szumik83 napisał:

 

No właśnie a ja mam do wyboru tylko opcje albo wyłączony albo uniwersalny... 

 

Hmm

Pogodówka działa ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, a u mnie nie ma nazwy regulatora, czyli albo coś źle sparowane albo nie współpracuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz ustawione na uniwersalny to palnik nie odpala się wtedy od termostatu?

 

jak nie masz ecostera to chyba powinno działać pod pozycją uniwersalny, tak mi się wydaje

 

28 minut temu, Crespoo napisał:

Ja grzeje pogodówką i dzięki krzywej grzewczej 0,4 i przesunięcie +1 mam stała temp jaka mnie zadowala ok 22st

może bardziej doświadczeni użytkownicy Ci pomogą w rozwiązaniu problemu bo ja można powiedzieć jestem jeszcze laikiem w tych sprawach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Crespoo napisał:

No właśnie a ja mam do wyboru tylko opcje albo wyłączony albo uniwersalny... 

 

Hmm

Pogodówka działa ok

u mnie pogodówka wyłączona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uniwersalny to napisane jest termometr pokojowy OFF a jak wyłączony opcje to jest napisane ON(co najmniej dziwne) 

Ale i tak nie współpracuje, jakiej temp nie wpisałbym na regulatorze to i tak nic nie zmienia, nie trybi. Czyli nie wyłącza palnika czy tam innych opcji.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grzeje pogodówką i dzięki krzywej grzewczej 0,4 i przesunięcie +1 mam stała temp jaka mnie zadowala ok 22st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, vwpolo napisał:

Wziąłęm pod uwagę wszystkie możliwości,ale to nie zmienia faktu że jeżeli zapotrzebowanie jest np.20 kw to tyle należy dać.

Nie ważne w jaki sposób będziemy to oferować.

W oszczędzaniu chodzi o to by przy potrzebie 20kw nie spalać 30kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szumik83 napisał:

Witam kocioł pracuje cały czas na max mocy, u mnie to 11kw bo jednak podłogówka schładza  kocioł i nie daje rady dojść szybko do zadanej temperatury,

A to ciekawostka tym bardziej,że przy obecnych temperaturach zapotrzebowanie domu na moc grzewczą raczej jest poniżej minimalnej mocy palnika.

U siebie też widzę,że ogrzewanie podłogowe(60m2) to spory bufor,ale aż tak to się nie spodziewałem.

Przydałaby się relacja osoby z ogrzewaniem podłogowym w pracy od termostatu ale na kotle pelletowym z prawdziwego zdarzenia.Bo My to raczej mamy przeszczepy do śmieciucha gdzie sprawność niekoniecznie musi być wysokich lotów.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Crespoo napisał:

Dokładnie, a u mnie nie ma nazwy regulatora, czyli albo coś źle sparowane albo nie współpracuje :(

Jakbyś miał termostat pluma to byś miał nazwę. Tak trzeba wybrać uniwersalny (zwierny) i podpiąć pod odpowiednie zaciski zarówno w termostacie jak i sterowniku.

Termostat pluma komunikuje się po RS485, numerek ma taki jaki ma ustawiony ID. Na jednej linii RS485 można mieć chyba 4 (przynajmniej id są od 0 do 3). Ja mam np oba podpięte pod ten sam zacisk co panel od kotła więc w sumie 3 urządzenia.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Crespoo napisał:

Ale i tak nie współpracuje, jakiej temp nie wpisałbym na regulatorze to i tak nic nie zmienia, nie trybi. Czyli nie wyłącza palnika czy tam innych opcji.. 

Kolego, a ten termostat podłączyłeś pod zaciski termostatu kotła czy mieszacza? A ten tybox jest napięciowy czy beznapięciowy? Może w tym tyboxie można to zmieniać. Próbowałeś tego, jeśli jest taka możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, robił mi to instalator przy 1 uruchomieniu, powiedzmy, że jest ok. Tybox jest bezprzewodowy, korzysta z czujnika podpiętego do sterownika z tyłu podajnika tak jak termometr zewnętrzny rowniez jest do niego podpięty (do czujnika) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.