Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

W marcu wyłączyłem piec aplikacja jeszcze działała, podlaczam teraz i mam komunikat:

Logowanie... Brak DevId w bazie lub niezgodny Pin. Wpisuje prawne jak poprzednio.

Były jakieś zmiany? reset sterownika nie pomógł.

W instrukcji a stronie wojszym jest jedynie info o portach 8800,8801 że jest zablokowane. 

W sterowniku pieca mam port 8801 na tym działał całą zimę. Chyba że upłynął czas od ostatniego logowania i ilość userow wypełniła max serwera. 

Coś można z tym zrobić?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy planowana jest aktualizacja aplikacji do odczytu temperatur z bufora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kijasr napisał(a):

Takie dane musi wypluwać sterownik

Screenshot_20230615-234424.thumb.png.6eca8f16f809058df16b57e6db795275.png

 Sam jej nie dopisałem. Ale z wykresami tam słabo.

Chociaż teraz to shać na te wykresy pracy mieszacza czy zawartości tlenu. Interesuje mnie jedynie T.kotła, modulacja i delta w buforze. 🙂

//edit:
Skoro szanownego wojszyma nie da się doprosić... ba... nawet nie raczy odpisać ani na moje pytania w wątku, jak też na pw, którą mu napisałem kilka miesięcy temu, no to ja tak samo mam go i tę jego aplikację w głębokim poważaniu.

Edytowane przez Dozy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2023 o 23:17, wojszym2244 napisał(a):

Jak strona działa to na zbiorniku CWU widać jakie są porty, ale chyba nikt na to nie patrzy... 8800 do 8804

tak to chyba prawda, sam do dziś nie byłem świadom co to za cyferki 🙂,
... 8003 15 ....
tak z ciekawości zapytam, powyższa liczba 15 to ilość użytkowników ?

z moich uwag (osoby korzystającej jedynie do wglądu danych) sposób ich prezentacji dopiero po poprawnym zalogowaniu zmusza do metody prób i błędów.
Nie wiem komu ma to służyć bo na pewno nie użytkownikowi, który nie może się zalogować 😛
te dane ukazane
po zalogowaniu faktycznie mogą zastanawiać.
Po zalogowaniu użytkownik raczej nie zwraca na nie uwagi (tak jak ja) i chyba nie są już potrzebne skoro się zalogował. Przydałoby się gdyby te info pojawiły się przy barku możliwości logowania (popout lub na tym samym zbiorniku przed logowaniem) wówczas każdy wiedziałby co jest powodem komunikatu: brak DEVID lub zły pin. ale nie mi oceniać, może był w tym jakiś mądrzejszy powód niż ten co sobie wysnułem. w każdym razie dobra robota.
co najważniejsze udało się zalogować po podmianie portu na kolejny - dziękuję za pomoc!
 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest jeszcze jedna rzecz którą można dodać/odblokować, możliwość exportu danych z wykresów nie jak w aktualnej formie graficznej PNG czy graficzno-PDFowej a txt. ale to pewnie wymaga dużej ilości przeróbek lub zasobów serwera na kolekcjonowanie tych danych (w sumie 24h chyba jest przetrzymywanych na serwerze Woszyma)

niestety z uwagi na brak czasu na dopracowanie dashboardu,  który pokazałby wykres pracy całoroczny lub całościowy od początku montażu, korzystam ze strony Wojszyma2244 nie mam też sterownika internetowego Timela więc i tak dane,  które mam do dyspozycji służą mi głównie do aktualnego wglądu pracy pieca.
RS232 dane z konsoli, którymi "pluje" sterownik to niekończąca się linia txt. którą łatwo wyexportować na zewnętrzy serwer plików FTP czy inny. Więc nie powinno być problemu z exportem tych danych do excela i zastosowania do wglądu wykresów np. w  Grafanie.


 

Edytowane przez zoon
błąd logiczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kijasr napisał(a):

@zoon Wojtek robi charytatywnie, zawsze jak ci się nie podoba możesz używać serweru z timela. Wpłaciłeś jakis datek na utrzymanie serwera Wojtka?

oj ... daleko mi od narzekania na aplikację czy stronę.
ja tu jedynie sugestię podrzucam żeby dać opinię, nie nie krytykuję, a jeśli tak to zostało odebrane to, nie taki miałem cel
tak jak napisałem

 

38 minut temu, zoon napisał(a):

w każdym razie dobra robota.
co najważniejsze udało się zalogować po podmianie portu na kolejny - dziękuję za pomoc!
 

PODOBA mi się, jak najbardziej, dlatego korzystam!
wydaje mi się że komentarz powinien być do wcześniejszego postu użytkownika Dozy😛.

czy cebula ze mnie? troche tak bo szkoda mi 600pln na konwerter com-eth firmy timel, który umożliwia zmiany w sterowniku gdzie support systemu jest warunkowany czasowo. nie mam zapalarki więc nie jest krytyczne.
chobbistycznie raczej ...
Gdybym odkrył jak dokonywać zmian za pomocą obecnego sterownika lub znał sposób na odblokowanie możliwości tych zmian to pewnie uzależniłbym się od aplikacji Wojszym a to też pewnie zapłaciłbym nawet abonament 😛
Nie jest to dla mnie "grzać albo nie grzać" wiec dodaję od siebie "kreatywną" sugestie, żeby nie powiedzieć  krytykę, może w celu usprawnienia działania systemu, który preferuję.
Kreatywna krytyka raczej w celu dania pozytywnej opinii która może być wzięta pod uwagę dla usprawnienia.
Tak wiem że Wojtek zrobił kawał dobrej roboty i to w dodatku charytatywnie, włącznie z udoskonalaniem. Jak odkryję sposób na odblokowanie sterownika com do eth do możliwości zapisu w sterowniku po taniości, to również go dodam na tym forum charytatywnie. Dlaczego? bo pewnie tak jak Wojszymowi nie podeszła apka Timela to mi nie podoba się, że producent uzależnia doposażenie sterownika eth dla SKZP tylko do własnej produkcji (choć rozumiem pobudki bezpieczeństwa i te finansowe również).
Tak na marginesie taka płytka potrafi to ogarnąć: W5500-EVB-PICO - płytka z mikrokontrolerem RP2040 i Ethernet) koszt 60pln. nie wiem jedynie jak "szyfrowany unikatowym pinem/serialem"  jest sterownik by móc rozmawiać z SKZP - jeszcze 🙂 i pewnie byłoby łatwiej gdybym dysponował konwerterem ETH Timela i "podsłuchał" komunikację na COMie. która lata w plain tekście.

komunikacja SKZP z tym sterownikiem jest dwukierunkowa bo sterownik może nadpisywać dane w nim zawarte. wiec sprzętowo to koszt nie większy niż 100pln jak widać, jednak marketingowo ... hmm Timel jak każda firma chce zarabiać.

Moim zdaniem ale to jedynie moje zdanie, timel zarobiłby więcej gdyby sterowniki SKZP były wyposażone w ETH domyślnie i system byłby otwarty do zastosowań nie tylko z serwerami Timela. Po prostu byłby wówczas popularniejszy. Zwłaszcza dla sterowników kupionych w wersji OEM. Dziwię się że pole server IP w tym sterowniku nie jest wpisane domyślnie bez możliwości zmiany. wtedy już cyba nikt by tego nie kupił 😛 A sterowoniki sprzedawane z brandowymi kotłami mogły by być blokowane do serwerów tych firm i na tym Timel zarobiłby krocie, kwestia odpowiedniej sprzedaży produktów. Taki marketing ... jest jak jest ... my Polacy mamy pewną cechę zawiści i ciężko współpracujemy.
a hejt ... no cóż czytając post Dozy ... jedynie ugryuzłem się w język.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zoon napisał(a):

Dziwię się że pole server IP w tym sterowniku nie jest wpisane domyślnie bez możliwości zmiany.

I co by to dało?
Sterownik w tym przypadku służy tylko do zaprogramowania konwertera. Bez sterownika też da się go zaprogramować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, carlo napisał(a):

I co by to dało?
Sterownik w tym przypadku służy tylko do zaprogramowania konwertera. Bez sterownika też da się go zaprogramować.

Słuszna uwaga, jednak nie jest to już metoda P&P i nie każdy ogarnie.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 20.06.2023 o 12:46, zoon napisał(a):

PODOBA mi się, jak najbardziej, dlatego korzystam!
wydaje mi się że komentarz powinien być do wcześniejszego postu użytkownika Dozy😛.

 

W dniu 20.06.2023 o 12:46, zoon napisał(a):

a hejt ... no cóż czytając post Dozy ... jedynie ugryuzłem się w język.

Skończyłeś? 🥱

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Działa Wam wszystko normalnie? Bo mi przestało o 1 w nocy i stoi. Nie wiem czy coś mi padło, czy problem po stronie drugiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie uzywam od paru lat skzp 02 z modulem interentetowym. Dnia 03/08 modul internetowy sie rozlaczyl z netem i do dnia dziaiejszego nie chce sie polaczyc ani z apka wojszyn czy timel. Zmieniale ip serwerow na inne, restart modulu nic nie pomaga. Czy wiecie co moze byc przyczyna? Dziekuje z gory.

Edytowane przez Frackow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PHP74 ustawiłem, ale to działa na klientów. Serwery są startowane z konsoli a tam tak nie działa. Poprawiłem skrypty na startowanie PHP74 i jakoś chodzi, ale najlepiej byłoby dostosować wszystko do PHP8. Niestety w obsłudze sockets są spore zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Od dłuższego czasu nie mogę nic zmienić z aplikacji wojszym.

Sterownik SKZP-05. Baza sterownika z dopiskiem "S", a panel na procesorze STM.

Podgląd działa bezbłędnie. Myślałem, że to wina softu, bo miałem starą wersję w sterowniku. Obecnie mam 5.46 baza i 5.45 panel i nadal nic nie mogę zmienić.

Na aplikacji Timela mogę zmieniać parametry. Ktoś ma podobnie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.