Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Od tego sezonu grzewczego mnie też nie. Działa jako podgląd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mogę wchodzić opcję, ale po zmianach i kliknięciu "Zapisz" pojawia się komunikat "Wysłane do serwera zlecenie zapisu" - nic się nie dzieje. Sterownik SKZP-05S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko działa. Sprawdzałem przed chwilą.

Powiedzcie, czy da się zmienić wyświetlanie parametrów CO1 na np. CO2 lub CO3?
A czy da się w jakiś sposób dodać do wykresu temperaturę z POK2 i POK3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co i gdzie ustawić w aplikacji żeby pokazywało pompę kotłową? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cześć, 

czy taki konwerter się nada https://allegro.pl/oferta/konwerter-usr-w610-rs232-i-rs485-na-wifi-ethernet-10681072948

oczywiście od razu będę musiał wymienić kabel na damski-męski bo wydaje się że jest żeński-żeński

 

Ponad to, gdzie znajdę nr ID, czy jest on podany gdzieś na sterowniku czy raczej w papierach urządzenia. Niestety nie jestem w stanie tego sprawdzić bo sterownik znajduje się u teściów 50km ode mnie. Czy numer ID ewentualnie można jakoś zmienić?

 

Edytowane przez Pawlicho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ID dotyczy modułu internetowego i jest na stałe w nim zapisany.
Wpisujesz ten ciąg znaków w SKZP w polu ID, wpisujesz wymyślony PIN, adres IP serwera oraz port i powinno działać.


A w swojej sprawie mam jedną prośbę do @wojszym2244-a. Czy mógłbyś Drogi Kolego dodać do wykresu pozycję P_CO3 oraz temperaturę mieszacza drugiego i trzeciego (zasilenie_2 i zasilenie_3)?
Z góry Ci dziękuję. 🤗 ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł

Pytanie jeszcze jak to poprawnie skonfigurować? Chcę to zrobić w domu a u teściów tylko podłączyć mając nadzieję ze będzie hulać. 

Na sterowniku to proste ID: (np. podać nick ) PIN:(określam sam) SERWER:91.185.185.41 PORT:88

Na urządzeniu wyszukuję sieć i podaję hasło:

image.png.0c98fd8980ed8e33cee42a31b9e66576.png

Następnie w application setting:

image.png

 

image.png.0db29d6d7442863053fc4110f77e62f8.png

Czy coś jeszcze powinienem skonfigurować?

Z góry dzięki

Edytowane przez Pawlicho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od 04/02 nie działa mi apka na tel, tzn nie łączy mi się ze sterownikiem. Obraz pozostal właśnie z tego dnia. Macie taki problem? Kiedyś czytałem że stary serwer ma być zmieniany i lepiej się przesiąść na nowy co uczyniłem i nic. Dalej to samo. Co może być przyczyną? 

Dzieki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Czy jest możliwość włączenia "rozpalanie automatyczne" jeśli posiadam zapalarkę?

Oczywiście w aplikacji wojszym.

Edytowane przez tomasz23u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kliknij w "palnik start" i zobacz co się będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 23.03.2023 o 19:33, Dozy napisał(a):

Po prostu kliknij w "palnik start" i zobacz co się będzie działo.

to tak niestety nie działa,zapalarka się nie uruchamia.... a chcę np żeby kocioł odpalał mi się np o godz 18 codziennie i wygaszał o 20.

Juz wiem w czym był problem,miałe ustawioną zapalarkę na manual" przestawiłem na automat i "palnik start działa.

Lecz czy mógłby ktoś mi podpowiedzieć jak ustawić zeby sam sie rozpalał o danej godzinie i wygaszał?

Edytowane przez tomasz23u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa czyli się popsuło i trzeba kupić drugie.

A tak na serio to gdybyś napisał kilka konkretów np. czy palnik od razu przechodzi w dopalanie czy wcale nie reaguje na polecenie, to mógłbym spróbować coś podpowiedzieć. Bo z fusów niestety wróżyć nie potrafię. Nie wiem co ty masz tam naustawiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapalarka już działa na komende start palnika - po zmianie z "manual" na "automat' teraz poustawiałem "program czasowy" jutro będę wiedział czy działa tak jak chciałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomasz23u napisał(a):

Lecz czy mógłby ktoś mi podpowiedzieć jak ustawić zeby sam sie rozpalał o danej godzinie i wygaszał?

Wiem, ale nie powiem.  ...bo "to tak niestety nie działa".

Skoro nie potrafisz wyrazić choć odrobiny wdzięczności za to, że ktoś ci odpowiadał próbując pomóc (proste słowo - "dzięki"), to kombinuj sam.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.