Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czemu nie mogę zalogować się na APK ? Wyskakuje brak Id w bazie...? Od pół roku nie otwierałem aplikacji a wcześniej wszystko było dobrze. Dodam że e-mail z alarmamy przychodzi normalnie

Edytowane przez Eto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam. 

Na wstępie nie linczujcie mnie że odp na moje pyt. są w wątku ale po przewertowaniu 50 str z początku i końca tematu już sam nie wiem czy dobrze myślę:)

Jak to wygląda na tą chwilę z konwerterem zamiast modułu od timela- strona wojszyma oraz aplikacja działa?  Nadal tylko odczyt ?

Kwestia samego konwertera:  JAKI ??? 

w piwnicy widzę swoją sieć wifi, jest opcja i taki konwerter by podpiąć się bezprzewodowo? Timel pomimo tego że jest zaje.... Sterownikiem brak sieci bezp. W standardzie i samych czujników (pogodowy, pokojowy) jest mega słaby:/

Dzięki z góry za odp 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chętnego do odpowiedzi to ja coś napiszę.

Strona działa. Aplikacje typu chrome, edge, firefox, safari, https://wojszym2244.usermd.net/pliki/SKZP_Viewer_v2.1.apk działają.

Zapis działa jeśli konwerter jest zarejestrowany w bazie Timela (kupiony od Timela z nadanym ID).

Jaki konwerter? Taki co ma LAN (RJ45) i działa na rs232 i ma tryb TCP Client.

Jak podłaczyć bezprzewodowo? Najprościej przez repeater, np. taki: https://allegro.pl/oferta/bezprzewodowy-repeater-wifi-router-300m-extender-14375084970 

albo taki: https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-sygnalu-wi-fi-repeater-duza-moc-300mb-s-4-anteny-14624639627?reco_id=fc812a25-7f3d-11ee-ab78-1e8dae2c24b7&sid=662c7a15915b4ff7cbe3591dc77c5ba25a9c6e61630a3346ef7abf0742c8b1f5

To oczywiście tylko przykłady. W zasadzie to jest potrzebny tryb AP Client ale co do możliwości podłaczenia to już trzeba czytać opisy.

ps.

Połączenia bezprzewodowe są bardzo często zawodne z różnych względów. Niezawodność daje kabel.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2023 o 17:59, delflabo napisał(a):

Witam .. Czy komuś udało się dodać sterownik do "Home Assistant" ?? .... Ktoś , coś ?? Pozdrawiam

RPC100 ale też TIMEL, zakładam że genetycznie wywodzi się z skzp, w transmisji widzę np "SkzpData" czy "BoilerTempAct"

dane z rs485 i ttl, w trybie odczytu

HA RPC100.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@suenek

Mam 2 sterowniki wyglądające na Timela oznaczone jako obce ID. Możliwe, że Timel nie wprowadził ich jeszcze do bazy. Po drugie są oznaczone jako obce i musiałbym ręcznie to zmienić jak już będą w bazie Timela.

ps.

dodałem nocny reset znacznika dla obcych ID

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.