Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile Spala Wam Piec Na Ekogroszek i Pellet


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż.  Szaleństwo to jest jak się kupuje najtańszy chiński badziew żeby nie było za drogo. Sprzęt, który w ramach jednego modelu czy typu nie wykazuje powtarzalności parametrów. Do tego nie mając wiedzy podłącza się to samemu. Bo musi być tanio. Albo w myśl tej zasady daje się to zrobić Januszowi co oferuje tanio usługi od miesiąca. Do tego jeszcze monoblok. Miliony pompek, wymienników, bypassów, sprzęgła, glikole, obejścia. A potem, że nie działa. Że licznik od prądu zakrętów nie wyrabia. że ekoterroryści okradają. Że unia itd. Jakie to polskie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluźnisz Panie. Haier podbija internety i to forum też, a chińczyki ponoć są na panasonicu, a może to panasonic wannabe?  😝

Ja tam postoję z boku i poczekam. Aż dukaty na dotacje się skończą. Wtedy ceny znormalnieją i nikt mi alternatywnego kopciucha nie będzie kazał usuwać bym mógł zapłacić tyle, ile realnie to warte. 

A na monobloki długich zębów nie mam. Bo zasada działania ta sama co w splicie, a konstrukcja wbrew temu co piszą prostsza do montażu równoległego. Ale wątek nie o tym. 

200m2. Obecnie 28kg na dobę z CWU. To jakieś 35kWh prądu brutto wg faktury. Ciekawe co bardziej podrożeje na przyszły sezon. Najtańszy rozsądny opał czy prąd. Obstawiam, że podobnie i niekończące się dylematy pozostaną. PV jest, ale tyle ile na obecne potrzeby i więcej nie wejdzie. Tu również warto było się wstrzymać. Bo za mniejsze pieniądze więcej prądu, gdy te wydane wcześniej różnicy by nie pokryły. A resurs dłuższy. Konstrukcje PC też ewoluują. Mi potrzeba powyżej 50 stopni wody na grzejniki. W styczniowy ruski wyż  tymbardziej. Dla P.C. to nie przelewki. A wiercić nie mam gdzie. 

 

Edytowane przez der
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym brał wszystko na poważnie "z internetów", to mieszkałbym pod mostem grzejąc się kozą własnej roboty. Na szczęście mam trochę zdrowego rozsądku i staram się przesiać ziarno od plewu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie max był 23kg pieklorza z pgg na dobę. Teraz spadło do 20, bo temperatury bliższe 0 a nie -5/-7

Ja tam nie uważam, żeby był jakiś wstyd palić węglem typu ekogroszek. Wstyd to jest wrzucać do kotła wszystko co popadnie i cieszyć się że śmieciarze nie mają czego wywozić.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
49 minut temu, der napisał:

... I palić wunglem. Paaanie, to nie wizjonerstwo, to obecnie postrzegane zacofanie do sześcianu. Wstyd się czasem przyznać. 

Nie daj sobie za przeproszeniem nasrać na głowę taką paplaniną , jak by tak wszystkie domy przeszły na pompę ciepła to co do jednego byśmy marzli , nasza energetyka ani linie przesyłowe nie są na to gotowe i katastrofa murowana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, dzięki naszym kotłom "na wungiel" powietrze wygląda tak:

image.png.96e0a800dc011dc19624e949caa6d16c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

A co mnie to obchodzi ? ja mam sie winny czuć ? gdzie byli ci Mazowiecki do Morawieckiego ? 30 lat minęło od komuny mieliśmy chyba ze 40 -tu premierów i ja mam czuć się winny smogu ?mogli podjąc mądre odważne decyzje i stawiać elektrownie jądrowe z ruskimi też mogli gadać tak jak robią to Niemcy ale po co lepiej jak my ze swojej kieszeni sami wszystko zrobimy załatwimy elektrownie atomowe sobie sami kupimy skoro rządów nie mieliśmy takich jakich powinniśmy mieć .

Rysio do dzieła ,punkty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, der napisał:

.....No dobra. Poniosło mnie, ale o pompie bym bym nawet nie pomyslal. Zamarzania, defrosty, pompki, powroty, ciagle przesiadywanie w kotlowniach czy przy aplikacjach  i obserwowanie zuzycia i temperatur. Tak obecnie postrzegam typowego uzytkownika PC. Szalenstwo. 

Jeden woli rybki, drugi akwarium. Ktoś kupuje samochód żeby nim tylko jeździć, drugi cieszy sie nim myjąc pielęgnując, robiąc zapiski zużycia paliwa, wymiany oleju, itp. Jedno drugiemu nie przeszkadza. Można i tak.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, berthold61 napisał:

A co mnie to obchodzi ? ja mam sie winny czuć ? .....

Oczywiście, że NIE! Wszystkie rządy bagatelizowały problem, łącznie z obecnym i mamy to co mamy. Też palę węglem, rury z gazem brak, więc pozostaje mi prąd lub węgiel. Można jeszcze pelletem oczywiście.

 

PS Obchodzić, to Cię jednak powinno, oddychasz tym samym g... powietrzem.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ubiegly tydzien:

Zuzycie ciepla CO: 436 kWh

Zuzycie ciepla CWU: 24 kWh

Zuzycie pelletu: ~110kg +/-10kg

Sprawnosc liczona dla  5 kWh/kg = ~83%

Srednia moc grzewcza 2,8 kW.

Cieplomierze w instalacji CO, CWU z wodomierza. Pellet z przesypu i czasu pracy podajnika (najwieksza niedokladnosc/blad jest tutaj). Liczniki ciepla uwzględniają straty na kotle i buforze.

Od dnia 01.10.2021 ogrzewanie pelletem. Po uwzglednieniu calej zuzytej tony pelletu (1005kg) podsumuje wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio: 353kWh za 5dni.

 

Spalanie "kosmiczne" ok 17-17,5/doba. Chyba eko mam wyjątkowo mało kaloryczny. Dojedzie nowa paleta z pgg, to sprawdzę, czy to ten problem, choć innego wytłumaczenia nie widzę.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, o6483256 napisał:

Tylko, dzięki naszym kotłom "na wungiel" powietrze wygląda tak:

Raczej nie po podajnikowcach. Z jakiej to strony? Ani AIRLY, ani SYNGEOS - takie znam.

3 godziny temu, berthold61 napisał:

A co mnie to obchodzi ? ja mam sie winny czuć ? gdzie byli ci Mazowiecki do Morawieckiego ? 30 lat minęło od komuny mieliśmy chyba ze 40 -tu premierów i ja mam czuć się winny smogu ?

Ta ustawa dała chyba początek i nałożyła na samorządy konieczność opracowania programów ochrony środowiska .http://www.chemia.polsl.pl/sygos/dokumenty/akty_prawne/D20010627.pdf

W miastach Programy Ograniczania Niskiej Emisji w śląskim mają prawie 20lat. Kilka lat mniej te z śląskiej wsi.

-5st ~30kg/doba

Edytowane przez digi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PioBin napisał:

Za ubiegly tydzien:

...

Zuzycie ciepla CWU: 24 kWh

 

O choinka. Mi bojler latem zżera 10-13kWh na dobę.  130l grzałka 2kW.

Jak ty to robisz, że potrzebujesz zaledwie 3,5kWh ciepłej wody dziennie ?

Tyle mocy wystarczy do jednorazowego półtora godzinnego podgrzania 65 litrów wody z 9 do 50 stopni. U mnie tyle, to do prysznica wieczornego nie wystarczy, a gdzie reszta dnia  🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie CWU to nawet nie liczę. Raz, że zużycie to średnio dla 1,5 osoby ( kota nie liczę ), dwa że na prąd ( odbierany z banku PV), trzy że wodę grzeje ariston 80L z autonomiczną PC ( COP 3,1 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@der mierze ilosc zimnej wody na wejsciu. Przyjmuje temperature wejscia 10C. Na wyjsciu jest zawor termostatyczny nastawa 45C. Stad roznica i ilosc daje szacunkowa energie do podgrzania.

Baniak CWU znajduje sie w srodku bufora. Tak wiec straty ciepla sa przeniosione do strat CO. Cieplomierze sa za buforem.

Obarczone jest to bledem jak wszystko. Szczegolnie ze zawor nie trzyma idealnie tej temperatury a wejscie 10C tez jest podgrzewane przez „budynek” juz wczesniej. Mozna dolozyc 10% bledu do tego CWU?

Edytowane przez PioBin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, digi napisał:

Raczej nie po podajnikowcach. Z jakiej to strony? Ani AIRLY, ani SYNGEOS - takie znam.

https://maps.sensor.community/#2/0.0/0.0 (społeczność luftdaten)

 

Podajnikowce oczywiście generują dużo mniej pyłu, ale też to robią (wiem po sobie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2021 o 10:57, o6483256 napisał:

U mnie poważny skok spalania:

image.png.0baac14581dae6de6fddb4958220974b.png

Zapotrzebowanie na ciepło ok 70kWh/doba

Cześć, czy to grafana? w jaki sposób mierzysz spalanie. Mi udało się jedynie coś takiego:

piec.thumb.jpg.f3e9066737e7a33c6a7a8b3bb6885f90.jpg

Mierzę ilość cykli pracy podajnika, a potem na piechotę (znajac czas podania) licze spalanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafana, grafana, mierzę ilość cykli tak jak Ty, a potem to przeliczam na kg spalonego opału skryptem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podesłać swój skrypt i ew. podpowiedzieć jak go uruchomić? (dodać do grafany?)

Grafaną zainteresowałem się niedawno, i jestem kompletnym laikiem...

Edytowane przez pitaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej porównanie spalanie ekogroszku, w tym samym okresie 2020r i 2021r

 

W zeszłym roku miałem mocniejszy ekogroszek niż teraz, a przynajmniej tak mi się wydaje. W teorii sprzedawcy tak podobno było.

W instalacji prawie nic się nie zmieniło, pompa z powrotu trafiła na zasilanie, powierzchnia ogrzewania praktycznie bez zmian.

2020r

2020r.png.d4bf1da20ab9fe118c2c3a3e68d0fff4.png

 

2021r

2021r.png.7e0d1ea6ec47e45baf4e43dec373a2e6.png

ciepłomierz

16521204_Beztytuu.png.602e4d09fbae597bf9a4b3e8cddbb40e.png

Wychodzi dobowo: 72kWh

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, o6483256 napisał:

W zeszłym roku miałem mocniejszy ekogroszek niż teraz, a przynajmniej tak mi się wydaje. W teorii sprzedawcy tak podobno było.

Zgadzalo by sie. Warunki zblizone. Dom (zwyczaje) ten sam.

W niedziele sprawdze i ja.

Zostalo mi okolo ~80kg peletu do skonczenia z 1tony od 01.10. Moze dociagne jeszcze tydzien. Podsumuje wyniki. Liczylem 1t do polowy sezonu (15.01) i sie przeliczylem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wq$#RED$%$ aktualne zużycie, no ale nic nie poradzę. Czekam na dostawę eko z pgg i zobaczę co wtedy. 

Od 1.10 spaliłem:

image.png.d3336f5a9fda577ae71336a0d9790242.png

4204kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie aktualnie spalanie w okolicach 11 kg/doba. Podczas niedawnego załamania pogody ze śniegiem, wiatrem oraz temperaturą w okolicach -5 szło 17-18 kg/doba. Węgiel Stabek 24 MJ. Od początku grzania tj. 30.11.2021 mam spalone 550 kg. Liczyłem, że na pierwszej tonie opękam do końcówki stycznia, ale chyba się nie uda. Wszystko zależy od aury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie macie się czym chwalić. U mnie wczoraj „pykło” 2000 kg od początku sezonu.
Przy obecnych temperaturach ujemnych przez cała dobę spalam powyżej 30 kg. Jak wieje i -5 w nocy to i 35 idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.