Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Galmet genesis plus kpp z palnikiem Revo


TomekMM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Visitor1230

Ten Galmet wcale do mnie nie przemawia. Wymiennik poziomy nie przystoi prawdziwemu pelleciakowi. Przekroj tego kotla wskazuje na to ze do jakiegos ekogroszkowca wstawiono palnik pelletowy i tyle. Pelleciak powinien miec tez system samoczyszczenia wymiennika. Komora paleniskowa wedlug mojej skromnej opinii powinna tez byc wylozona szamotem. W moim Biawarze mam szamot. Nad palnikiem daszkowy deflektor. Efekt taki ze komora spalania po sezonie nie byla nawet szara. Tylko bialy nalot na szamotach.

Rozejrzyj sie za czyms co zostalo skonstruowane do spalania pelletu. Sam palnik to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby patrzeć na papier, sprawność Galmeta jest większa niż Twojego Biawara:-).  Jednak nie widziałem nigdy Galmeta na żywo w akcji, a papierkom tak do końca nie wierzę :-). 

Swoją drogą Biawar to bardzo dobry kocioł - wiem, widziałem, ustawiałem:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Wcale Koledze nie polecam Biawara. Zeby potem nie bylo. A co do sprawnosci wymiennikow poziomych dziala tak dlugo dopuki nie osadzi sie na nim  5mm pylu. I juz po sprawnosci jak Kolega nie bedzie latal rano i wieczorem do kotla z odkurzaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli ścisłości, Galmet ma taki wymiennik:

 

885696495_OperaZdjcie_2019-03-05_150139_poczta_wp_pl.png.06f1c891a0b5e37e4d36f1c1589c44da.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie taki wymiennik maja kotly genesis do 20kw a 25kw i wieksze dopiero maja poziomy. Po lewej do 20kw a po prawej 25+

ddabff2545a9b5091f0267c6ec64.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie powiedzcie koledzy jakie inne kotly sa warte uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Galmet wydaje się bardzo dobrą opcją, cenowo też.

Godne uwagi (ale już sporo droższe) są też m.in. wspomniany Biawar, Slimpel, Edilkamin Laguna. 

Dla mnie osobiście prawdziwą "petardą" jest duński Blackstar - potrafi modulować do mocy 2 kw ze sprawnością ponad 90%!.  Niestety nie widziałem w akcji na żywo, niestety :-(

Dla osób z grubym portfelem jest jeszcze kocioł RTB ,  który bije wszystkie na głowę (cenowo niestety też)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar kupic piec 20kw. Za galmeta 20kw dam jakies 12 tysiecy. A za tego blackstara 20kw czy te inne to nawet nie patrzyłem ile bym musial zaplacic...

A mysle ze wlasnie skoro ludzie nie pisza zbytnio opini na temat tego galmeta to znaczy ze widocznie zadowoleni ludzie i nie musza plakac na forach jaki to on zly nie jest itd  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele więcej zapłacisz za Biawara Pellux 200 20kw. Ma bardzo dużą pojemność wodną 190L, co przy Twoim metrażu domu może być dobrą opcją. To taki kocioł i mini-bufor w jednym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja w instalacji mam bardzo malo wody bo wszystko w miedzi. Aktualnie w piecu mam 110l a w reszcie instalacji jakies 70l o ile nie mniej nawet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Benton661 napisał:

Niewiele więcej zapłacisz za Biawara Pellux 200 20kw. Ma bardzo dużą pojemność wodną 190L, co przy Twoim metrażu domu może być dobrą opcją. To taki kocioł i mini-bufor w jednym

A jaką sprawnosc ma ten piecyk?

Oki juz doczytalem ze kolo 90%, tylko pytanie czy z kazdym pelletem sobie poradzi, bo w specyfikacji napisali ze pellet A1 din plus...

Pelletu z certyfikatem to raczej kupowac nie bede z wiadomych przyczyn  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
8 godzin temu, TomekMM napisał:

Dokladnie taki wymiennik maja kotly genesis do 20kw a 25kw i wieksze dopiero maja poziomy. Po lewej do 20kw a po prawej 25+

 

Nie doczytalem, ze ma tez opcje mocy z wymiennikiem pionowym. To juz plus. Minusem jest nadal brak samoczyszczenia plomieniowek.

7 godzin temu, TomekMM napisał:

A mysle ze wlasnie skoro ludzie nie pisza zbytnio opini na temat tego galmeta to znaczy ze widocznie zadowoleni ludzie i nie musza plakac na forach jaki to on zly nie jest itd  :)

Galmet dobre robi boilery. W kotlach siedza od niedawna. To i pewnie stad niewiele opinii. Jak obejrzalem ich ekogroszkowca w piatej klasie… Uzyskali parametry pakujac do wymiennika milon jezy ( zawirowacze ). Druga sprawa to sterowanie. Tech cos ponad rok zaledwie siedzi w Pellecie. Czyli jeszcze nie maja doswiadczen w sterowaniu tymi palnikami takich jak np. Plum.

6 godzin temu, TomekMM napisał:

Pelletu z certyfikatem to raczej kupowac nie bede z wiadomych przyczyn  :)

Czyli ruska ruletka. Albo bedziesz zadowolony albo bedziesz sobie rwal wlosy z glowy.

7 godzin temu, TomekMM napisał:

Tylko ze ja w instalacji mam bardzo malo wody bo wszystko w miedzi. Aktualnie w piecu mam 110l a w reszcie instalacji jakies 70l o ile nie mniej nawet

Nic nie przeszkadza. Zawsze moze doinwestowac uklad buforem. Kociol pracuje cyklicznie na mocy nominalnej. Bez modulacji itd. w efekcie ekonomiczniej. Sterownik potencjalnego kotla musi zapewniac obsluge bufora.

Dla mnie faworytem bylaby Laguna Edilkamina.  Kociol typu wlacz-wylacz. Podcisnieniowa regulacja na palniku. Mercedes w kotlowni. Palisz czym chcesz i jak chcesz bez grzebania w ustawieniach i mieszkania w kotlowni.  Ma jednak podstawowy mankament. Maly zbiornik na pellet. Jezeli zdecydujesz sie na jakiegos producenta z PL to warunki ktore musza byc spelnione:

- sensowny dopracowany sterownik z dostepem do neta i zdalna mozliwoscia zmiany ustawien. U siebie mam Pluma. I nie wiem czy jest cos lepszego na rynku krajowym. Trzeba tez wziac pod uwage to ze Plum w niektorych kotlach jest do doopy. A to tylko ze wzgledu na producenta kotla, ktory oszczedza i zamawia okrojona z funkcji biedawersje. Dobrym przykladem bedzie tu Lazar

-  Palnik samoczyszczacy. Obrotowy lub szufladowy. W innym przypadku spiekajacy ( badziewny) pellet bedzie stwarzal problemy na palniku. I bedziesz wygaszal try razy na dobe palnik zeby uwolnic go od twardej zgorzeli

- sonda lambda. Mierzy ilosc tlenu w spalinach. przy nierownomiernosci podawania pelletu( np duza ilosc pylu) wentylator moduluje swoja prace. To zapewnia stabilnosc na palniku i ekonomiczniejsze spalanie.

- wymiennik kotla powinien wyc pionowy, najlepiej z plomieniowkami i systemem autoczyszczenia. Komora spalania wylozona szamotem

- odpowiednia obsluga serwisowa. Olewanie klienta  nie jest wcale sporadyczne. W tej niechlubnej kateegorii bryluje najbardziej chyba Kostrzewa

Odpusc sobie np. kotly Heiztechnika w przedbiegach. Ucza sie na klientach. Lazara tez. Biedne sterowanie.  Defro. Ich super kotly  ze sterowaniem Techa, za ktore kaza sobie placic jak za Mercedesa sa robione chyba z chinskiej taniochy. Podejrzewam ze moj towarzysz kot. ktory regularnie towarzyszy mi w kotlowni, musialby nosic cos na uszach dla ich ochrony, gdybym mial ich wynalazek w kotlowni. 

 

Przeszedlem po jedenastu latach palenia ekogroszkiem na pellet. Mam pierwszy sezon za soba. Jeszcze sie ucze. Moj kociol spelnia szystkie w/w warunki.

Sadza? Nie ma czegos takiego. Tylko szary pyl w czopuchu i wyczystce komina. Komora spalania? Wewnnatrz  okolice palnika ( szamoty itd) sa biale. Tak, nawet nie szare a biale. W kominie ( wklad) sucho. Popiol to jasny pyl. Ktorego po miesiacu wyrzucam 1 kg. 

No namadrowalem sie :) Zycze dokonania trafnego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, TomekMM napisał:

A jaką sprawnosc ma ten piecyk?

Oki juz doczytalem ze kolo 90%, tylko pytanie czy z kazdym pelletem sobie poradzi, bo w specyfikacji napisali ze pellet A1 din plus...

Pelletu z certyfikatem to raczej kupowac nie bede z wiadomych przyczyn  :)

Mój kolega pali w Biawarze pelletem bez certyfikatu za 660 zł bez problemów. Oczywiście pellet musi być z trocin i nie robić spieków wielkości pięści :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już abstrahując od tego że Galmet jak robi bojlery to niech na tym poprzestanie, że czyszczenie tego to żaden komfort,  że sterowanie Techa jest mało precyzyjne a serwisanci proponują sterowanie pogodowe, modulacja jest mało precyzyjna to zostaje kwestia kasy. No ja rozumiem że nie każdego stać na Mercedesy,  ale należy pamiętac że kociol kupujemy na conajmniej 10 lat i jeśli teraz patrzymy na 2-3tys złotych różnicy, to potem może nam się to odbić niemiłą czkawką, a to tylko 300zł rocznie. 

Kupujmy sprawdzone proukty, a nie nowości i koty w worku.  Zobaczcie ile ludzi dało nabrać się na Defro Alfe za 15 000zł czy te Spectry, które już po pół roku doczekały się face liftingu. Takich przypadków można mnożyć. Tersz firma X czy Y zamontuje do weglaka palnik obrotowy i robi z tego swój produkt który jest naj. O sprawności Galmeta nawet nie będę się wypowiadać bo szkoda strzępić ryja. Kupujcie z głową, kotły które są od początku do końca stworzone tylko i wyłącznie wyłącznie myślą o pellecie.  

@Visitor1230 jest alternatywa dla Pluma,  bawiłem się nim ostatnio,  Timel SKZP-04. Genialny sterownik. 

 

Aha, ja we włoskim kotle pale pelletem A2 i problemów nie ma i nie będzie nigdzie gdzie pelet to trociny drzewne a nie jakieś gówno. 

 

Komory spalania nie tykałem palcem, sobota niedziela będę czyścić wymiennik więc popełnie znowu jakis film. Zdjęcie po spaleniu 4 ton peletu A2

20190412_174905.thumb.jpg.271559e290cd5ad8cb25660bd8dcfb83.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho,ho,ho... Nie zapędzaj się, kolego Eliks...

21 minut temu, eliks napisał:

od tego że Galmet jak robi bojlery to niech na tym poprzestanie

Widziałeś w akcji tego Galmeta, że wysuwasz takie tezy?

21 minut temu, eliks napisał:

że czyszczenie tego to żaden komfort

Parę minut szczotką i odkurzaczem nikomu ujmy nie przyniesie. Każdy kocioł trzeba czyścić

21 minut temu, eliks napisał:

że sterowanie Techa jest mało precyzyjne

W Galmecie jest sterowanie Pluma. Najpierw doczytaj, potem pisz

21 minut temu, eliks napisał:

a serwisanci proponują sterowanie pogodowe

A co jest złego w sterowaniu pogodowym?

21 minut temu, eliks napisał:

modulacja jest mało precyzyjna

Modulacja jest wystarczająco precyzyjna

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się opieram opiniami użytkowników z innego forum. Słowa jednego z serwisanta Galmeta były takie,  że zalecają sterowanie pogodowe zamiast czujnika pokojowego, a to nie ekogroszek. 

Racja z tym  Plumem,  sorry mój błąd. Ale  co do kota w worku i konstrukcji typowo paletowych zdania nie zmienię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, eliks napisał:

Słowa jednego z serwisanta Galmeta były takie,  że zalecają sterowanie pogodowe zamiast czujnika pokojowego, a to nie ekogroszek. 

Są przypadki, że sterowanie pogodowe jest bardziej oszczędne od opcji załącz/wyłącz za pomocą czujnika pokojowego. Komfort cieplny w domu też zupełnie inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60

Kolego @TomekMM w kwestii użytkowania jego zalet i wad, kotła Galmet w palnikiem Revo zgłoś się do kolegi @dziedzictom on go użytkuje i Ci przedstawi ogrom informacji na jego temat.

W ciemno stawiam , że przepalił sezon i nie ma żadnych problemów z tym palnikiem i jego automatyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację "są przypadki", jednak w tych które znam z autopsji (2 SASy i Ekosilver) sterowanie pogodowe sprawiało że w kotle było czarno od sadzy a przepał pelletu był 30% wyższy.  Już sobie wyobrażam te wymienniki działające cały sezon na 3-5KW gdzie w większości przypadków nasze majstry montuja kotły które moduluja sprawnie od 6KW. 

 

Ja lubię jak się firrny chociaż trochę przekładają do swoich wyrobów jak np. kocioł Wronskich Slimko który pod pellet został od podstaw zbudowany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie pogodowe nie oznacza całodobowe wędzenie palnikiem na minimalnej mocy. Mylisz pojęcia panie kolego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te przypadki o których mówię to pogodowka sterująca zaworem i wędzenie, dobrze to ująłes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zmusza do używania pogodówki  i jak komuś się sprawdza to czemu nie ? U mnie serwisant nic takiego nie zalecał . Jedynie stwierdził że dobrze by mieć jakieś sterowanie temperaturowe w domu typu ecoster . Co do czyszczenia to 5 minut zmiotką a za spalanie pelletu to chyba odpowiada palnik a nie kocioł ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Niekoniecznie. Wazny jest jeszcze dopracowany sterownik. A pomimo to co da nawet dobry palnik i sterownik jezeli wymiennik jest do bani? Jakie wartosci osiagaja spaliny w tym kotle po godzinie pracy na mocy max i miesiacu braku dokladnego czyszczenia plomieniowek lub wymiennika poziomego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niezla burza sie tu zrobiła widze  :)

na rynku jest tyle tego wszystkiego ze czlowiek juz sam sie gubi co wybrac.

co do sterowania pogodowego to nie uzywam raczej. U siebie bardziej stosuje metode ze pompa chodzi caly czas i na mieszaczu utrzymuje równą temperature.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Rowna temp na mieszaczu? Eeee. Po co. Pogodowka to jedno z lepszych rozwiazan. W polaczeniu z pokojowka dziala idealnie. Trzeba tylko zrozumiec zachowanie budynku ( akumulacyjnosc scian). I w efekcie umiec to ustawic. Po co mam puszczac na grzejniki z bufora 60 stopni jak przy + 5 na zewnatrz, dla zachowania temp w domu na poziomie 22 stopni wystarczy np 33?

A ze sie przez pogodowke komus wedzi? Oczywiscie bo pogodowka nie ma sterowac temp zadana kotla a silownikiem mieszacza. Pierwsze rozwiazanie to totalna bzdura wymyslona nie wiadomo po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.