Skocz do zawartości

MatCh

Nowy Forumowicz
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom kostka z lat 80, ściany ocieplone w 80% grafit, 210m2, parter + piętro piwnica nieogrzewana
  • Instalacja
    4 grzejniki pionowe, 2 lazienkowe, 9 grzejników poziomych
  • Kocioł
    z podajnikiem

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia MatCh

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Miesiąc później
  • Oddany Unikat
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Pierwszy post
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Dzięki za odpowiedź, Pani na infolinii też mówiła że pellet, jak zapytałem o pellet ale że jest mozliwosć przejścia to mówiła że raczej nie ale nie jest pewna i decyzję podejmie urzędnik. Pytam dlatego że jak nie ma być dofinansowania to ojciec podłączy a jak byłoby dofinansowanie to muszę brać firmę.
  2. Witam, zamierzam kupic piec na 2 paliwa (pellet i ekogroszek). Myślę o dofinansowaniu które nie obejmuje już pieców węglowych. Może ktoś ma wiedzę czy nie będzie problemem by uzyskać dofinansowanie zakup takiego pieca?
  3. Witam ponownie, zdecydowałem się na zakup kotła dwu-paliwowego, czyli sv200 pellet/ekogroszek. Zastanawiam się tylko nad firmami, Kotły pleszew, sekom czy kotły marcinak.
  4. Czy chodzi o taki kocioł? Myślę że najlepiej jak będę miał możliwość palić ekogroszkiem i pelletem, porównałbym jak to wygląda kosztowo ewentualnie groszek na mrozy a tak pellet. https://multi-eko.pl/kotly-piece-na-ekogroszek/2359-kociol-co-sekom-technix-pel-24-49-24-kw-piec-pellet-ekogroszek-5-klasa-ecodesign.html
  5. Animus, cena przeraża ale co zrobić, w tamtym roku za miałogroszek płaciłem cos koło 760 zł. Nie widzę tańszego paliwa do ogrzania domu jak ekogroszek... Taki 19 kW wystarczy gdzie aktualnie miałem 38? Co prawda na tej stronie wylicza też 19kW
  6. Witam, posiadam 17 sezon kocioł zasypowy montowany przez teściów, dokładniej hydraulika. Kocioł był montowany przed ocieplaniem budynku. Stary kocioł ma 38kW na sterowniku z dmuchawą. Wymiana ponieważ zaczyna już cieknąć, dziennie muszę dolewać wody. Zdecydowałem się na kocioł z podajnikiem dla własnej wygody jak również wygody teściów mieszkających na parterze. Potrzebuje pomocy w dobraniu pieca do budynku i producenta trwałych kotłów. Aktualny piec jest z Pleszewa. Dodaje link z wyliczeń: Ciepło właściwe - link do wyliczeń - jedyne co to nie wiem jaka jest izolacja dachu, dodałem żużel ale normalnie jest wata szklana. Budynek: Budowa w roku 78, grubosć ścian 30 cm (pustak żużlowy, 5 cm kanał powietrzny później cegła od środka), dach płaski wypełniony wata szklaną. Budynek ocieplony wokół bez jednej ściany od strony balkonu i korytarzy, 10cm grafit (około 80% całośći ocieplone), powierzchnia do ogrzania to około 210m2 - nie ogrzewamy na max korytarzy, sa lekko przykręcone. drzwi pcv podwójne nowe, jedno okno balkonowe, jedno do ziemi i 9 okien z podwójną szybą). Komin murowany. Bojler na ciepłą wodę grzany elektrycznie, zimą często grzany z pieca. Przy aktualnym piecu spalamy około 5 do 6 T rocznie, w tym sezonie spaliłem około 1,2 tony + około 4 lub 5 metrów drewna do dziś. Tak więc potrzebuje pomocy w doborze pieca i wyborze producenta.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.