Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile Spala Wam Piec Na Ekogroszek i Pellet


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

To może ty masz jak te auta co palą tyle ile wleje, zawsze tyle samo, za 50zl

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, eliks napisał:

 

To pewnie działa tak, że spala tyle samo tylko w październiku wszyscy mieli jak w saunie, a teraz siedzą w kożuchach,  hehe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytam wątek i jestem pod ogromnym wrażeniem Waszego spalania. Ja mam sas bio efekt 17 kw i teraz przy -20 stopniach na dworze to 30 kg pelletu to mało. (Dom 130 m2, temp w domu 23 stopnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dhany to i tak masz ładne spalanie. Nie wszyscy piszą ile mają stopni w domu, ty masz 23 tak jak i u mnie to i tak ci ładnie pali. Musisz pamiętać że niektórzy mają chaty co wystarczy im 5KW przy -20*, mieszkają w cieplejszych rejonach Polski, mają mniej stopni w domu albo palą ekogroszkiem. Jest dużo zmiennych a u Ciebie jest ok. U mnie wczoraj średnia dobowa -15* to mi podeszlo pod 38-40kg pelletu, w domu 23*.

 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze że podbudowałeś mnie trochę. Tak naprawdę w domu mam cały czas 23.4

Regulator st-281c jest w salonie. Salon ma 36m2. Stąd utrzymuje taka temperaturę. Jest ona dla nas komfortowa. W sypialniach gdzie mam grzejniki znów 22.2 jest wystarczające. Palę cały czas. Piec chodzi w pidzie i nie wygasza się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dworze -20 to spalanie dobowe wzrosło do 30 kg. Eko 22MJ . W Salonie , kuchni 20 stopni , Łazienki 24stopnie,  3Pokoje  22stopnie 117m do ogrzania.  53/7/33% . Sterownik Cobra 2.

Wcześniej spalanie od 12kg- 22kg zależy od wiatru i temp. zewnętrznej.  

W końcu testuje kociołek , aż się morda cieszy jak wszystko cyka. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie 15 kg żeby spalił kocioł to musi nie być wiatru( nie mam rck) no i na dworze musi być z 3 stopnie może więcej. Ja ogólnie drugi sezon walczę z tym spalaniem. Wiem że mam troszkę instalacje skopana. Mam 4d mam 3d mam pompę kotłowa. Różnica między zasilaniem a powrotem ok 4 stopnie a mimo to tyle spala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, eliks napisał:

Jest dużo zmiennych a u Ciebie jest ok. U mnie wczoraj średnia dobowa -15* to mi podeszlo pod 38-40kg pelletu, w domu 23*.

Witam.

E tam to i tak nie dużo :-)) ... u mnie tej doby co u Ciebie, pompa ciepła wessała 92kWh prądu, ale zobacz jakie temperatury. Rano wstałem o 6.00 oglądam wiadomości na Polsacie i mówią że w Warszawie (32km na zachód ode mnie) -19stopni podchodzę w kuchni do okna patrzę na termometr i.... widzę -26stopni... myślę sobie że termometr szlag trafił... no dobrze ale jak poszedłem do samochodu stojącego kilka metrów od domu (bo akurat nie wjechałem na noc do garażu), ciężko kręcił rozrusznik ale odpalił a tu -27,5stopni się pokazało.... myślę sobie no nie ten termometr też? Dopiero poszedłem do kotłowni zobaczyłem -26stopni na wyświetlaczu pompy ciepła to uwierzyłem.  Pompa 12kW chodziła bez grzałek praktycznie na full, bo mam wyłączone grzałki to miała co robić i przeszła "chrzest bojowy"..... Zdjęcia zostawiłem sobie na pamiątkę jakby tak się zapomniało co to mróz.

A chałupki kawałek jest... i nic nie dotykałem..... żadnych worów z groszkiem nie nosiłem....żadnego popiołu.... sąsiad ma troszkę mniejszą chatkę i mówił że mu prawie dwa worki eko schodzi na dobę

Cieplutko pozdrawiam. YARO

20210118_074535.thumb.jpg.6764ce758a9e7f35aa32e725a5c29e72.jpg20210118_074633.thumb.jpg.17879843b252de466767b908f887fc24.jpg

 

Edytowane przez YaroXylen
dopisek
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w ostatnim tygodniu na śląsku pelleciak sas bio efekt 17kw lykal po 30 kg dziennie. 184 m2. W większosci pomieszczen 22,4. Sypialnia 21. Garaż 14 (on podejrzewam najwiecej łykał). Czasem odpalam kominek w salonie ale tylko wieczorami i to "na trzy polanka". Teraz spalanie sie uspokoilo. Od końcówki września średnia 16,1 kg na dobe.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka





  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po co grzejesz garaż? Auto ci w nim marznie ;-)). Ja w ogóle nie grzeję, a przy 20C mrozach miałem w nim +9C. Może temperatura by spadła znacznie bardziej jakby mrozy dłużej trwały, nie wiem. Trudno sprawdzić bez odpowiednich warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak tam wasze spalanie ?

Moje z 30 dni:

image.png.636860190bb8413b7f23d7f3b45932e9.png

 

Spaliłem od 10.10.20 do dzisiaj: 1880kg ekogroszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 15.10.2020 do dzisiaj 1430 kg ekogroszku. 400 kg Carbon R max 26 MJ, 1000 kg Czarnej Perły 22-24 MJ oraz 30 kg Orła 27-28 MJ. U mnie mieszkanko małe bo 45 mkw. ale temperaturę trzymam 22-24 stopnie w zależności od pomieszczenia. Czy dużo czy mało? Myślę, że w normie. Nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To mi 2t Lwa w tym samym okresie co Ty.... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może gdybym miał lepiej wykonaną instalację i sensowny sterownik, mógłbym troszkę z tego wyniku urwać, aczkolwiek nie mam ciśnienia na bicie rekordów. Miałem w PID bardzo szarpaną pracę kotła, więc palę w dwustanie. Aktualne spalanie to w okolicach 10,5 kg/dobę Czarnej Perły. Docelowo będę mieszkał w 120 metrowym domu, gdzie też będzie montowany ekogroch. Tu już będę chciał mocno przypilnować wykonania instalacji oraz wleci porządny ster. Zobaczymy jak to wyjdzie ze spalaniem w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie wiem co ty grzejesz... U mnie stara instalacja i parcia tez nie mam ino zlotowki licze. W kopciuchu o tej porze 5 tone zaczynalem wiec tez uważam ze nie jest najgorzej. Jeszcze jak sie kiedy chalupe dociepli.... 

Widze ze ty tez zach-pom. To u mnie teraz ok 15kg na dobe idzie. 

 

Edytowane przez janosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje z 3 miesięcy:

image.png.659100204e79c54b6b779e3efdb7ae7e.png

od początku sezonu do dzisiaj spaliłem 2164kg eko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janosh widać tutaj ewidentny wzrost sprawności spalania. 5 ton, a 2 tony to jednak różnica diametralna. Twój przykład pokazuje w jakim kierunku powinna iść wojenka ze smogiem. Wywalić w kosmos śmieciuchy, zastąpić 5 klasą i problem śmierdzącego dymu byłby wspomnieniem. Nie trzeba na wariata walczyć z węglem jako paliwem. Nie jestem zwolennikiem nakazywania czegokolwiek, ale niestety edukacja ludzi jak się powinno palić jest walką z wiatrakami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MrWolf napisał:

... ale niestety edukacja ludzi jak się powinno palić jest walką z wiatrakami. 

No właśnie dlatego są naciski na likwidację tego źródła ciepła. Próbowałem w mojej wsi edukować, nawet najbliższą rodzinę i NIC. Jak ktoś palił 40-50 lat "swoim sposobem" to nie chce zmienić swojego systemu palenia.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był węglooszołomem to napisałbym Ci, że palę taniej ekogroszkiem od Ciebie i nie ma nic lepszego ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To potem odesłał bym delikwenta do opisu co ogrzewam, gdzie mieszkam i ile mam stopni w domu ?

Od ładnych paru lat nie miałem mrozów przez pełne 2 miesiące, dlatego jak wyjdę w 3k zł za sezon to będzie znakomicie.

Screenshot_2021-03-17-15-03-06-99_51725a65de50bc7853eb07931b07554c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.