Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile Spala Wam Piec Na Ekogroszek i Pellet


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ciepłolubną żonę i małe dzieci, w salonie musi być ciepło ?

U mnie wbrew pozorom dzieci nie chorują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pali ktoś pelletem Faves ?  EN A1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie do tej pory 6200kg ekogroszku. W domu musi być cały czas między 22,5 do 23,5. Dla mnie za ciepło ale kobiety marudzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od 24 lutego, gdy zamieszczałem ostatnie info o spalaniu, doszło 210 kg spalonego wungla (90 kg Orzeł 27-28 MJ, 120 kg Czarnej Perły 22-24 MJ). Razem od połowy października 1640 kg. 

Edytowane przez MrWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spaliłem do tej pory 3.5 tony pelletu. W domu 23 stopnie. Zdarzało się że w salonie 23.5. ale zdarzało się że i w sypialniach 22. Kwestia jak regulator ustawiłem. Ale te 23 stopnie trzeba przyjąć. Też mam 3 kobiety w domu które lubią ciepło.

Edytowane przez dhany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, arthek napisał:

Pali ktoś pelletem Faves ?  EN A1

 

Spaliłem dopiero 6 worków, wydaje się być w porządku.

P.S. Jaka cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Roko75 napisał:

Spaliłem dopiero 6 worków, wydaje się być w porządku.

P.S. Jaka cena?

U mnie po 820 zł/ t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 880 zł/paleta 1050 kg z dostawą pod drzwi kotłowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Roko75 napisał:

U mnie po 880 zł/paleta 1050 kg z dostawą pod drzwi kotłowni

U mnie 860 za 1050 t z dostawą gratis  (jakieś 2 km od składu) 

Czyli praktycznie to samo.

W Kielcach w hurcie jest po 570 netto za tonę ( dla firm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przez ostatnie 1,5 miesiąca spaliłem następne 440 kg czarnej perły. Łącznie od połowy października, gdy zamontowałem i rozpaliłem kocioł, poszło w komin 2080 kg. Prognozy zwiastują, że zimno ma być jeszcze około tygodnia, później temperatury nie będą spadały w nocy poniżej 10 stopni, a w dzień będzie przyzwoite 17-25 stopni. Będzie można powoli pomyśleć o odcięciu grzania na dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Przez ostatni miesiąc szło dobowo ok 6kg ale ogrzewanie już wyłączyłem 3 dni temu i na razie da się wytrzymać bo temp w domu spadła tylko do 22 stopnie a jak spadnie do 21 to załączam od nowa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie, te 6kg to ogrzewanie samego budynku bez CWU?

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Nie , ogrzewanie oraz cwu , mam podłogówkę a sterownik kotła pokazuje 2 kw bo tyle min ustawiłem ale nawet przy tych 2 kw po 2 godzinach wchodzi w podtrzymanie bo temp ustawiona 65 stopni rośnie do 67 i stop , samo cwu u mnie to nie więcej jak 3kg /doba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3kg/doba to jest podtrzymanie pracy kotła na eko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No 3 kg do cwu i 3 kg na ogrzewanie proste , ja jadę w pid nie uznaję podtrzymania bo same z tym problemy .zasobnik mam tylko 60 kg a wystarcza na 10 dób i wszystko w temacie ,kocioł 65 stopni a na podłogówkę 25 stopni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi wciąga po 13kg... ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 13 kg to nie takie złe spalanie patrząc na metraż. U mnie jest 45 mkw w bloku z ociepleniem ścian styropianem 10 cm (zwykły biały, nie wiem jaka lambda) i średnia z tego sezonu wychodzi prawie 10,5 kg doba. Wychodzi 0,43 kg/h na słabym ruskim groszku. 95% czasu było jechane na dwustanie na ostro tzn. ustawienia w okolicach mocy maksymalnej palnika 9 KW. Czopuch i rura nie parzyła. Kocioł pracował 15-20 minut, a potem 40-50 minut stał. Obecnie lecę na PID z mocno obciętą mocą maksymalną. Jest ustawione okolice 3,3 KW mocy maksymalnej i tak się odstawia. Mam nieco skaszanioną instalację bez żadnych 4D, 3D i powrotem zimniejszym o 20-30 stopni od zasilania. Ster też lichy, bo podstawowy Argos PID i praktycznie brak możliwości ustawienia czegoś sensownego. Testuję te nowe ustawienia. Ten tydzień ma być ostatnim gdy jest względnie zimno, więc sprawdzę na ile starczy mi zasyp 60 kg, który zrobiłem wczoraj. Będę miał jakieś porównanie, ale na cuda nie liczę. Tyle najwyraźniej musi iść u mnie opału i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieprzenie 3kg same CWU:

to mój spala 1,5kg (same CWU) ?? Proszę:

 

Tylko ja to mogę udowodnić, a Berthold61 znowu jak wędkarz z rybą !
image.png.e7db08075650ec7e472792367f3eecad.png
Zasobnik 100l.

 

 

 

Poniżej całkowite z CO i CWU z pół roku:

image.thumb.png.c388c8a3dc8e83ea16402862ccb226f0.png

 

Jak doda 1kg do całkowitego spalania, może 2kg to jestem w stanie uwierzyć !

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrWolf

U mnie średnia 14,5 kg/dobę. Najmniej 8kg a najwięcej 30 kg. Piwnica mi sporo musi wciągać. 100m2, stara brama garażowa i stare drzwi wyjściowe, rura fi 110 na dwór w spiżarni. Wszystkie rury do grzejników idą piwnicą. Ocieplone tylko 1 warstwą otuliny. Zaizolował bym je lepiej ale znowu lubię ciepło mieć w piwnicy bo spędzam tam sporo czasu.

Samo CWU w  "posezonie" to 3kg/doba w dwustanie i podobnie w PID ale w PID kopcił i brudził za mocno. Potem zacząłem rozpalać co 2 dni to szło 3 kg co 2 dni (300l na 70 st)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
Godzinę temu, o6483256 napisał:

Pieprzenie 3kg same CWU:

to mój spala 1,5kg (same CWU) ?? Proszę:

 

Tylko ja to mogę udowodnić, a Berthold61 znowu jak wędkarz z rybą !
image.png.e7db08075650ec7e472792367f3eecad.png
Zasobnik 100l.

 

 

 

Poniżej całkowite z CO i CWU z pół roku:

image.thumb.png.c388c8a3dc8e83ea16402862ccb226f0.png

 

Jak doda 1kg do całkowitego spalania, może 2kg to jestem w stanie uwierzyć !

Widzę że masz grzejniki a ja ich nie używam , u mnie podłogówka tylko i wyłącznie zasilana 25 stopniami przy temp kotła 65 stopni no i sam kocioł wydajny , mam kocioł typowo peletowy z podajnikiem ekogroszkowym i płomyczek jak ze świeczki wystarczy aby było ciepło . zapraszam na oględziny jak by co to nie żaden problem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejniki nie mają tutaj nic do rzeczy, jeżeli chodzi o spalenie CWU w granicach 3kg/doba

Jaki masz podajnik ?

 

Ile spaliłeś od początku sezonu i kiedy Dla Ciebie ten sezon się zaczął ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.