Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana pieca zasypowego na ekogroszek


MatCh

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że trzeba wyjąć separator który jest między podajnikiem, a koszem, podajnik od peletu, i zmienić w sterowniku program. Po tych zabiegach można palić groszkiem, zachowując wszelkie atesty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominając o wymianie płytki paleniska w palniku na wersję do grochu ok 200zł i wtedy można hajcować czarnym złotem, nie tylko ekogroszkiem ale wszystkim co podajnik zdoła podać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, zdecydowałem się na zakup kotła dwu-paliwowego, czyli sv200 pellet/ekogroszek.

Zastanawiam się tylko nad firmami, Kotły pleszew, sekom czy kotły marcinak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.01.2022 o 12:46, Popcorn1 napisał:

 

 

W dniu 18.01.2022 o 12:46, Popcorn1 napisał:

 

Witam serdecznie. Podepnę się pod tamat, jako że też stoję przed wyborem pieca do ogrzania domu. Jeśli ktoś może to niech się wypowie na temat pieców, które linkuję poniżej.  Generalnie raczej będę celował w ekogroszek. 

Zobacz ofertę:
https://allegro.pl/oferta/kociol-piec-z-podajnikiem-19-kw-do-210-m2-inox-9186824582

https://allegro.pl/oferta/piec-kociol-pellet-24-kw-max-5-klasa-ekoprojekt-11325839346

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ekogroszek to szukaj kotła z palnikiem SV200 i sterownikiem SKZP 02/05 z zapalarką. Oprócz ekogroszku będziesz mógł spalać pellet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Piec z drugiego linka właśnie jest wyposażony w palnik sv200n. Stąd, między innymi, moje zainteresowanie nim. Jednakże liczę że ktoś z tutejszego forum dokładnie przeczyta opis  tego kotła i w sposób jednoznaczny powie czy jest on wart uwagi czy też coś go ewidentnie dyskwalifikuje. Ja na piecach znam się tyle o ile, moja wiedza opiera się na ogrzewaniu domu piecem na miał z 2006 r - Pleszew 😉

 P. S. Zasłyszałem ostatnio opinię (montera pieców) że palniki bocznego spalania to kiepski wynalazek. Że gdy coś jest do wszystkiego (czyt. groszek/pelet) to jest do niczego. Traktować poważnie takie opinie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy pan monter miał do czynienia z takim palnikiem,czy tylko widział go w internecie? Ja używam SV-ki od 2019 roku i jestem bardzo zadowolony. W tym czasie doposażyłem go w zapalarkę i zmieniłem sterownik z Iryda na SKZP02. Dokupiłem też analizator spalin firmy Brager. Teraz tylko dosypuje ekogroszku i czyszczę kocioł/wyrzucam popiół. Co do pana montera to pewnie ma działkę (kasę) od polecenia kotłów konkretnej marki,która nie stosuje palników SV200 i stąd jego gadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcines79  Wejdź sobie na stronę www.cieplowlasciwie.pl to taki internetowy kalkulator doboru mocy kotła.

Jak dobrze policzysz, to skreślisz 24kW..... 

Słabo opisujesz, co jest do ogrzania, dlatego policz, wrzuć link do wyniku i można wówczas rozmawiać.

Jak chcesz wyjściowo na pellet ale taki, aby szło zejść do groszku, to myślę,że kotły 15kW będą brane pod uwagę. Poleciłbym Skamp-PV 15kW pellet z SV200 i Argos Maxv2 czy TechnixPel 15kW

 

W każdym razie policz i możesz napisac na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Popcorn1, dzięki za wyrażenie swej opinii o tym palniku. Jestem co raz bardziej przekonany że idę w dobrym kierunku.  No ale jeszcze potrzebuję pomocy przy wyborze samego kotła.  Dlatego proszę o wypowiedzenie się o kotłach, które podlinkowałem. Będę miał jakiś punkt odniesienia w porównaniu z jeszcze innymi ofertami. A jest w czym wybierać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotłów które podlinkowałeś nie znam,więc na ich temat nie będę się wypowiadał. Mam do czynienia z kotłami od SEKOM-u i od MALINY.
Jeśli chcesz skorzystać z dofinansowania to idź w kocioł na pellet z możliwością zejścia do ekogroszku. Post wyżej kolega Pieklorz polecił Ci konkretne kotły. Jeśli ekogroszek od początku to też polecam te dwie firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pieklorz napisał:

Wejdź sobie na stronę www.cieplowlasciwie.pl to taki internetowy kalkulator doboru mocy kotła.

Jak dobrze policzysz, to skreślisz 24kW..... 

 Oczywiście doborem mocy zajmę się w sposób rzetelny, najpierw chce znaleźć dobry piec. 

Jeśli chodzi o budynek, który ma być ogrzany to mniej więcej wygląda to tak: 

Dom jednopiętrowy,z poddaszem nieużytkowym, z dachem jednospadowym. Podpiwniczony, przy czym dodatkowo dogrzewam znaczną część tej piwnicy (pomieszczenia użytkowe) dwoma grzejnikami. Dom budowany w połowie lat '80. Mury to żadna rewelacja, zwykły pustak. Dom ocieplony styropianem 15cm. Strop będę docieplać wełną od strony poddasza + sufity podwieszane z wełną minimum 10cm.  Powierzchnia łączna do ogrzania podchodzi mi pod 200m kw. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Popcorn1 napisał:

. Mam do czynienia z kotłami od SEKOM-u

Tylko, że Sekom ma tylko 13kW i 15kW na pellet.

 

2 godziny temu, Marcines79 napisał:

  No ale jeszcze potrzebuję pomocy przy wyborze samego kotła.  

Sam palnik nie zrobi roboty, jak wymiennik w kotle malutki, a te firmy może produkują kotly do supermarketów więc trzeba uważać, w dodatku nie dostaniesz dotacji  Czyste Powietrze na kocioł  na  ekogroszek.

https://spidersweb.pl/bizblog/czyste-powietrze-wegiel-2022/ 

Musiałbyś wziąć  Sekom-a  15kW na pellet i dokupić palnik SV200 ekogroszkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animus co ty za pierdoły wypisujesz??? Przecież Sekom pelletowy jest na palniku SV200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o SEKOM, to na pellet na palniku SV200 bio dostepne są:
Skamp-PV 15kW, TechnixPel 10kW, TechnixPel 12kW, TechnixPel 15kW, TechnixPel 19kW, TechnixPel24kW, TechnixPel 30kW, TechnixPel 38kW, TechnixPel 48kW

wszystkie wymienione dedykowane do pelletu spełniają podwyższone wymogi dotacji, czyli mają klasę energetyczną A+ oraz emisję pyłu <=20mg/m3

Starając się o dotację należy przez okres jej trwania posługiwać się paliwem, na które dotację bierzemy, w tym wypadku pelety.

Groszkowe z SV200 z zapalarką, to
Skamp-Pv13, Technix 9, 12, 15, 19, 24, 30, 38, 48kW
wszystkie z klasą energetyczną B dla ekogroszku i Ecodesign

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Popcorn1 napisał:

Animus co ty za pierdoły wypisujesz??? Przecież Sekom pelletowy jest na palniku SV200.

Ale innym.

Godzinę temu, Pieklorz napisał:

Jeżeli chodzi o SEKOM, to na pellet na palniku SV200 bio dostepne są:
Skamp-PV 15kW,
Groszkowe z SV200 z zapalarką, to
Skamp-Pv13, 

Ja patrzyłem tylko na Skampa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik jest ten sam. Różni się tylko płytką paleniska, która kosztuje 2 stówy i wymienia się ją 3 minuty wraz z przerwą na wyzerowanie piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest aż takie proste.

Potrzebny demontaż podajnika pelletowego z kosza, demontaż kryzy separującej pellet między koszem a dolnym podajnikiem oraz trzeba  dokupić płytkę palnika na ekogroszek.

Wtedy kocioł spełnia  wymogi samej 5-ej klasy przy opalaniu ekogroszkiem dla mocy max 20kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiłeś całą procedurę przezbrojenia kotła z wyposażenia pelletowego na węgiel (swoją drogą nic skomplikowanego dla kogoś kto ze dwa razy w życiu trzymał w ręku podstawowe klucze). 

Wcześniej dyskusja była o samym palniku SV200 na pellet, gdzie sugerowałeś, że jest inny niż węglowy, a w rzeczywistości różni się tylko płytką paleniska. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Animus padłem po tym komentarzu :-))))))

Co do tej płytki, ta "pelletowa" ma drobniejsze otwory i była zrobiona na początku do badań na pellecie A1 dla mniejszych mocy tj. 12 do 15kW.
Ta tzw groszkowa, można ją traktowac jako uniwerslaną. Ma nieco większe otwory, tu dla przykładu powiem,że na niej np. na A-1 moce kotła czy 19 czy 24kW z emisjami z palcem wyjdą dla przykładu debiutujący niebawem model kotła Dukati w wersji premium tak był badany. Zaletą tej płytki jest też fakt taki,że łatwiej na niej spala pellet A-2

 

Zatem mając tą uniwerslana już nawet palnika nie trzeba płytkami przezbrajać.

 

Od dobrych kilku miesięcy rura z motoreduktorem i tzw separacja to jeden element a nie dwa elementy. Zatem trzeba aktualnie zdemontować jeden element (używając klucza 13ki) i przełączyć sterownik na groszek. Tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.