Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile Spala Wam Piec Na Ekogroszek i Pellet


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Tego samego producenta co zawór czyli Diamond. Wszystko po ustawieniu dobrze działa, ale podczas montażu było widać pewne niedociągnięcia w wykonaniu. Generalnie lepiej dołożyć do zaworu i siłownika od Afriso. Tam nawet trzylatek bez instrukcji sobie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MrWolf napisał:

Tego samego producenta co zawór czyli Diamond. Wszystko po ustawieniu dobrze działa, ale podczas montażu było widać pewne niedociągnięcia w wykonaniu. Generalnie lepiej dołożyć do zaworu i siłownika od Afriso. Tam nawet trzylatek bez instrukcji sobie poradzi.

Może i sobie poradzi, tylko czy montaż siłownika Afriso jest kompatybilny z zaworem? Raczej nie sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak weźmiesz od jednego producenta zestaw to kłopotu nie będzie. Nie jestem zwolennikiem mieszania takich rzeczy. Biorę wszystko z linii produktowej jednego producenta co gwarantuje kompatybilność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4D Afriso, następnie kupiłem do niego siłownik Afriso proclick. Jak wielkie było moje zdumienie kiedy okazało się że muszę jeszcze kupić jakiś adapter za 20 zł. Nie mam tu na myśli tych dodatkowych 20 zł. ale sam fakt, kupuje firmowy zawór i siłownik, a do tego muszę dokupić kawałek plastiku zwanego adapterem. Zakupy oczywiście przez aledrogo. Nie jest prawdą to że Afriso ma problem z SKZP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kijasr napisał:

Afriso nie współpracuje zbyt dobrze z timelem.

Nie ma to znaczenia. To kup zawor i silownik Timela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4D Afriso, następnie kupiłem do niego siłownik Afriso proclick. Jak wielkie było moje zdumienie kiedy okazało się że muszę jeszcze kupić jakiś adapter za 20 zł. Nie mam tu na myśli tych dodatkowych 20 zł. ale sam fakt, kupuje firmowy zawór i siłownik, a do tego muszę dokupić kawałek plastiku zwanego adapterem. Zakupy oczywiście przez aledrogo. Nie jest prawdą to że Afriso ma problem z SKZP.
Poczytaj na wątku o skzp02 tam znajdziesz opisane problemy z afriso.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oldek Afriso przeszlo na typ „Proclick”. Stad to zamieszanie. Jak starszy zawor a nowy silownik lub odwrotnie to trzeba adapter. Jak jedno i drugie nowe/stare to pasuje. Przed zakupem sprawdzac.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że jedna czy dwie osoby miały jakieś problemy z ustawieniem pracy siłownika nie może świadczyć o tym że skzp źle współpracuje z Afriso. Pamiętam dyskusję w tym temacie w wątku SKZP, co spowodowało kilkumiesięczne opóźnienie w oczekiwaniu na nowy soft. Doszła funkcja mieszacza Pozycjonuj co, z której ja oczywiście nie korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam siłownik afriso i ich zawór 3D jak również skzp02. Gdyby nie pozycjonowanie co 48h to sie rozłazi okrutnie. Mam wrażenie, że w jedną strone ma lżej kręcić zaworem niż w drugą i stąd rozjazd. Bawiłem się czasami min i max i nic to nie dało. Teraz niech robi co chce, zrobi sobie pozycjonowanie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grudzień zamknąłem wynikiem:

image.png.ee4fcc61074bea4ae4e019f314658817.png

image.png.65d99c44f933133d941d9f838df535e6.png

image.png.a3735164f7cf586a10f9ddf9fda0408e.png

 

Wydaje mi się, że spalam więcej niż w poprzednim sezonie, ale wyniki z wykresu zbliżone:

spalanie średnie dobowe ostatni rok:

image.thumb.png.7ac8f7fdbf55dc19c92e3e17275dda6a.png

Od początku sezonu:

image.png.a3bd9c4f4f0f366b29e35b776edf4ceb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesunely ci sie daty z cieplomierza i wegla o 7 dni. Wiec wyjdzie „lepiej”. U mnie bardzo podobnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10kW, szacowane zapotrzebowanie 5kW, jest w podpisie 😀

17 minut temu, PioBin napisał:

Przesunely ci sie daty z cieplomierza i wegla o 7 dni. Wiec wyjdzie „lepiej”. U mnie bardzo podobnie.

Ciepłomierz ostatni wpis 1.01.22, reszta aktualizuje się automatycznie (spalanie poprzedni miesiąc i sprawność się nie zmienią- domoticz aktualizuje coś, co i tak się nie zmienia 🙂), jedynie całkowite 7 dni temu było nieco mniejsze.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiedzialem. Ok.

U mnie grudzien 2012kWh i ~520kg peletu. Przy czym ten pelet to z bledem bo „sterownik” przeklamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Styczeń 447kg eko

Ciepłomierz 2015kWh

 

70kWh/doba.

Sprawność kotła ~65%

Spalony opał w tym sezonie grzewczym: 1683kg do dzisiaj.

Zapotrzebowanie na ciepło od początku sezonu (CO+CWU) 6880kWh

 

Edytowane przez o6483256
Błąd
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, o6483256 napisał:

Styczeń 447kg eko

Ciepłomierz 2015kWh

U mnie:

2123 [kWh] i ~560 [kg] peletu.

Robiles jakies zmiany w kotle, parametrach, ustawieniach, temperaturach, budynku itd. ?

 

Edytowane przez PioBin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ruszałem, styczeń cieplejszy od grudnia. Cały czas palę tym karlikiem, bez szału, do tego dużo popiołu.

 

Generalnie olałem sprawę z czymkolwiek, nie mam czasu, sypię i się pali 😁

 

6 godzin temu, der napisał:

6880kWh/1683kg =4kWh z kilograma

Masz wybitnie słaby opał, lub  sprawność kotła na poziomie 50 procent. Albo mocno niedoszacowane zużycie mocy cieplnej. 

 

Czytasz co wklejam?

 

Są kolorowe obrazki, nawet przyjemnie się patrzy! 😁

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.