Skocz do zawartości

AdamGuitar

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  4440
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  24

Ostatnia wygrana AdamGuitar w dniu 27 Październik 2015

Użytkownicy przyznają AdamGuitar punkty reputacji!

Reputacja

52 Doskonały

O AdamGuitar

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

39737 wyświetleń profilu
 1. AdamGuitar

  Sprawdzony Eko-Groszek.

  polecam https://ktkpolska.pl/ekogroszek/?gclid=EAIaIQobChMIppK6gf6n2QIVCUMZCh38-QdFEAAYASAAEgKEsfD_BwE pale od półtora roku. Mało popiołu i dobrze się pali.
 2. Wielokrotnie było to już poruszane. Na początku było ognisko a potem...
 3. Jak najbardziej normalne. Nazywa się to bezwładnością.
 4. Gdybyś przejrzał temat od początku to znalazłbyś opis takich rozwiązań. Stosuję wentylator od 8 lat, jednak wymaga korekt co do powierzchni rusztu. Odsyłam do wcześniejszych wpisów.
 5. Oczywiście ,że zasuwą też, jako całość sama rączka nic nie da.
 6. Sprawdź czy właściwie jest ustawiony zawór trójdrożny. Wygląda,że pompa nie pobiera wody z powrotu kotła. przy zaworach trójdrożnych często sie to zdarza. Obróć rączkę o 180 st. na część z cyframi. Obecny układ moze być przeznaczony do innej konfiguracji. Może być też inny układ gdzie należałoby pokręrtło obrócić o 90 st. w lewo lub prawo. tabliczka z cyframi powinna dać się obrócić w zależności od konfiguracji. Oznaczenia są często po jednej i drugiej stronie tabliczki. Co do kotła wystarczyłby 30 kW.
 7. Z kartki papieru można wykonać klapki zwrotne. Wkłada się za kratkę wentylacyjną, naciętą w trzech płaszczyznach ( u góry karki nie nacina się). Działa to w ten sposób,że gdy jest właściwy ciąg to kartka (nacięta część) odchyla się do kanału wentylacyjnego . Gdy ciąg jest wsteczny to klapka opiera się o kratkę i zamyka przepływ powietrza do pomieszczenia. A najlepiej sprawdzić czy jest nawiew powietrza z zewnątrz. Niestety aby wentylacja prawidłowo działała należy zapewnić odpowiedni napływ powietrza z zewnątrz poprzez nawiewniki, np. w oknach.
 8. Ponieważ mam dużo do czynienia z geodetami a i syn w tym roku skończył studia w tym kierunku, wiem ,że wiele błędów lokalizacyjnych powstało w czasie cyfryzacji map z wersji papierowej. Zresztą przy rysowaniu dawniej był też błąd linii rysowanej na podkładach ( Grubość kreski), dokładność nanoszenia kopiowanie powodowało, że błąd jest coraz większy. przy pomiarach okazuje się,że budynek stoi parę metrów dalej niż wynika to z podkładów.
 9. Potrafią się różnić do 50 % , taki rynek. Sam nieraz kupuję przy takich zniżkach. jest to różnica pomiędzy katalogiem a kupującym (zazwyczaj dla wykonawców). Rożnica na jaką wykonawca umówi się z inwestorem jest jego zyskiem.
 10. W cenniku sa ceny bez upustu. każdy wykonawca ma upusty i to spore.
 11. co do ceny kotła to raczej zawyżona
 12. Regulacje przeprowadza się dla kompletnego układu z wszystkimi odbiornikami i armaturą zgodnie z wyliczonymi wartościami dla poszczególnych obiegów. Poprawki dopiero po dłuższym okresie eksploatacji. na temperaturę wpływ ma wiele czynników w tym kierunek wiatru , rzeczywiste eksploatacyjne zapotrzebowanie na ciepło, częstotliwość otwierania drzwi i inne. Stąd właśnie potrzebny jest dłuższy okres eksploatacji aby nanieść poprawki nastaw.
 13. Do tego (otwarte okno) potrzebny jest dodatkowy czujnik.
 14. Woda gruntowa to woda która jest pod powierzchnią gruntu. te dzielą się na podskórne i głębinowe. Wykonanie izolacji typu ciężkiego nie dopuści do dostawania się wód gruntowych w fundamenty (szczelna niecka). Może jednak taki budynek pływać Jak łódka. odprowadzenie takich ilości wód gruntowych (odwodnienie) mija się z celem. Lepiej nawieść gruntu i usadowić budynek wyżej. należy tez pamiętać, że poziom wód gruntowych jest zmienny w zależności od opadów. niestety nie znam warunków geologicznych tego terenu, ale wahania poziomu wód mogą być znaczne.
 15. Sprawdź kanały nadmuchowe czy nie są zanieczyszczone (od wentylatora do retorty).
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.