Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Galmet genesis plus kpp z palnikiem Revo


TomekMM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z racji tego, że mój 15 letni piec na ekogroszek moze niedlugo zakończyć swój żywot będę go wymieniać na pelleciaka. W oko wpadl mi właśnie galmet genesis. Ale niestety nie za duzo informacji w internecie o nim. Chcialbym uzyskac jakies informacje na temat powyzszego kociolka, opinie użytkowników, czy warto instalowac taki piec. Jeszcze czy ktoś moze uzywa nasady kominowej SMARTFLOW, czy warto inwestować w taki sprzęt. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik posiadam, więc mogę polecić. Kotła nie widziałem, ale z tego co słyszałem jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie bardzo malo w internecie na temat tego pieca, wrazenie jakby byl taki dobry ze nikt nic nie pisze bo same plusy  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zasadniczo i tak to ująć:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale może ktos sie znajdzie co posiada takowy piec i sie podzieli swoją opinią  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, TomekMM napisał:

. Jeszcze czy ktoś moze uzywa nasady kominowej SMARTFLOW, czy warto inwestować w taki sprzęt. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Robin 60 używa takowej nasady kominowej , niedawno była dyskusja na ten temat , jaki jest powód że kolega nie chce już groszkiem palić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powod taki, że jak sie patrzy na to co sie dzieję z tymi wszystkimi dyrektywami itd to za chwile ekogroszek bedzie po 1500zl za tone. A druga sprawa to czystosc w kotlowni i sama obsluga mysle przyjemniejsza niz z weglem  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługa , a raczej wygoda o niebo lepsza ,oby tylko pellet nie osiągnął takich kosmicznych cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym isc do kotlowni czysty i wrócić czysty, a nie zapylony cały jak Górnik  :)

ale raczej jeszcze jeden albo dwa sezony sie przemecze na węglu.

Ta nasada kominowa wlasnie tez mnie ciekawi cxy to cos daje ekonomicznie.

po wymianie okien na trzy szybowe i docieplenie stropu miedzy pietrem a strychem spalanie w moim domku 280m2 i kilku przerobkach w instalacjispadlo dosyc znaczaco, takze mysle ze pellet mnie nie zje jak optymalnie ustawie proces spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Posiadam takowy kociołek KPP PLUS 10 KW z palnikiem REVO MINI . użytkuje go od niedawna bo około dwa miesiące i spisuje się bardzo dobrze . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz spalanie kolego przy 100m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcji zawsze był Revo, bo droższy niż hybryda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, obrotowy palnik jest jako opcja.

A powiedz temp spalin jaką masz przy pracy nominalnej?

I czy moze kupiłeś z kotlem sonde lambda np. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się czyści Galmeta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo szamotu w srodku ma ten piec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, TomekMM napisał:

Dużo szamotu w srodku ma ten piec?

Nie ma szamotu . Jedna płyta wermikulitowa pod popielnikiem i jedna po środku pieca tak dla obiegu ciepłego powietrza [ tak myślę ] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma duzo szamotu to gut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.