Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Galmet genesis plus kpp z palnikiem Revo


TomekMM

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Benton661 napisał:

Zrobisz jak zechcesz:-). Po kilku sezonach być może stwierdzisz, że taka mała "bzdetka" jednak by się przydała:-)

Tu nie chodzi tylko o ochronę kotła, tylko o warunki do poprawnego procesu spalania pelletu 

Jak zrobie rozpalanie przy 60 to mi nie zejdzie powrot ponizej 55 i po sprawie  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Visitor1230 napisał:

Zgadza sie. Dodalbym jeszcze staly przeplyw wody przez kociol jak rzecz na plus. Przy buforze na krotkim obiego to oczywiscie nie obowiazuje bo tu warunki sa calkiem inne. Totalnym nieporozumieniem sa instalacje gdzie termostat pokojowy podlacza pompke. Ze z ekonomia to nie ma nic wspolnego to juz nawet nie wspominajac. A co do stalej pracy pompki. Warto tu pomyslec o adaptycyjnej. U mnie na obiegu za buforem mam wlasnie taka. I nigdy nie pracuje na adaptacji z moca wyzsza niz 7W.

 

Mam adaptacyjne pompy pozakladane  :)

staly przeplyw przez kociol tez robi swoje na plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

W peleciaku nie trzeba anawet nie powinno sie odpalac kotla tak wysoko. No chyba ze na dworze -25. Ustawiasz zadana na 70 ( wyzej sie nie powinno) histereze na 20 i kociol ci sie odpala przy 50. Spokojnie wystarczy, Chwilowy spadek powrotu nie wyrzadzi mu zadnej krzywdy. Ja u siebie ochrone powrotu na krotkim obiegu mam praktycznie wylaczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły mętlik masz pewnie w głowie:-). Pytałeś o Galmeta, a zamówisz  Biawara heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem ze troche tak  :)

ale to i tak najwczesniej za rok. Kredyt za okna i drzwi musze splacic  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Taa. Bylo trzeba pogadac ze mna jak szukalem kotla. hi hi. Najgorsze w tym wszystkim jest wieloletnie doswiadczenie weglowe od ktorego ciezko sie uwolnic. W pellecie trzeba myslec inaczej . I calkiem inaczej prowadzic kociol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze rok męki z "czarnym złotem"? Szczerze współczuję :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Visitor1230 napisał:

W peleciaku nie trzeba anawet nie powinno sie odpalac kotla tak wysoko. No chyba ze na dworze -25. Ustawiasz zadana na 70 ( wyzej sie nie powinno) histereze na 20 i kociol ci sie odpala przy 50. Spokojnie wystarczy, Chwilowy spadek powrotu nie wyrzadzi mu zadnej krzywdy. Ja u siebie ochrone powrotu na krotkim obiegu mam praktycznie wylaczona.

Nie mam narazie żadnej praktyki na pellecie. Pol swojego krotkiego zycia jade na ekogroszku, a wczesniejsze pol na smieciuchu  :) ale chetnie wejde w pellet bo mam dosyc kurzu  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
5 minut temu, Benton661 napisał:

Niezły mętlik masz pewnie w głowie:-). Pytałeś o Galmeta, a zamówisz  Biawara heheh

E tam. Na razie razie jest spokoj. Poczekajcie jak dolaczy sie grupa wloska z Edilkaminami i Eliksem na czele. Wtedy beda jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Benton661 napisał:

Jeszcze rok męki z "czarnym złotem"? Szczerze współczuję :-)

Nie przeszkadza mi to az tak bardzo, ale milo by bylo wejsc i wyjsc czystym z kotlowni i przy okazji mniej czasu spedzac na czyszczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Visitor1230 napisał:

E tam. Na razie razie jest spokoj. Poczekajcie jak dolaczy sie grupa wloska z Edilkaminami i Eliksem na czele. Wtedy beda jazdy :)

Jak sie tak stanie to chyba wezme kupię arkusz blachy i sam sobie piec pospawam, bedzie szybciej  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Jak sobie zafundujesz peleciakadobrego, ogarniesz kociol i ustawiena zadasz sobie pytanie. Jak moglem tyle lat babrac sie w syfie. Zawsze gdy schodze do kotlowni mam ten niesamowity kontakt z zapachem jak ze stolarni. A nie smrodem sadzy i wegla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie taki zapach mi sie marzy  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Visitor1230 napisał:

E tam. Na razie razie jest spokoj. Poczekajcie jak dolaczy sie grupa wloska z Edilkaminami i Eliksem na czele. Wtedy beda jazdy :)

Autor tematu wyraźnie określił, że nie interesuje go praca start/dogrzewanie/stop, więc eliks na pewno nic nie wskóra:-)

2 minuty temu, Visitor1230 napisał:

Jak sobie zafundujesz peleciakadobrego, ogarniesz kociol i ustawiena zadasz sobie pytanie. Jak moglem tyle lat babrac sie w syfie. Zawsze gdy schodze do kotlowni mam ten niesamowity kontakt z zapachem jak ze stolarni. A nie smrodem sadzy i wegla.

Tak jest:-). W kotłowni pelletowej nawet popiół ładnie pachnie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Benton661 napisał:

Autor tematu wyraźnie określił, że nie interesuje go praca start/dogrzewanie/stop, więc eliks na pewno nic nie wskóra:-)

Teraz po wymianie okien w domu moze sie to zmieni, ale raczej woje jak pompki chodza caly czas  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Visitor1230 napisał:

Dobra ja znikam. Bo jutro nastepny dzien nierownej walki. Niech ci sie przysnia 3 tony super pelletu po dwie i pol stowy za tone :):):)

Ja spac ide dopiero o 7 rano, ale dzieki za ten pellet po taniosci  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Visitor1230 napisał:

E tam. Na razie razie jest spokoj. Poczekajcie jak dolaczy sie grupa wloska z Edilkaminami i Eliksem na czele. Wtedy beda jazdy :)

Nic z tego, ja wszędzie chwalę Twojego Biawara :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli powiadasz dobre kociolki?  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Pytanie brzmi gdzie ty Kolego kupujesz swoj pellet :) Moze to jakis produkt pozbawiony… z zerowa zawartoscia trocin. Zamknij ewentualnie wentylacje wywiewna. Przy huraganie w kotlowni efekt zanika ha ha. Nie masz moze tez przypadkiem chronicznego kataru ?  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup sobie olejek sosnowy i wstaw do kotłowni to będzie haha! , ja składuje pellet w skrzyni skręconej z  osb bo nie kupuję w workach to zapach jest ,zwłaszcza jak nową partię wsypie , więc jakiś procent w tym moim a2 iglastego jest , kiedyś z nagłej potrzeby kupiłem 5 worków takiego z dodatkiem mdf ,sprzedawca tego nie ukrywał , to powiem wam że nic nie pachniało wręcz zapach był taki chemiczny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, TomekMM napisał:

Czyli powiadasz dobre kociolki?  ;)

Oczywiście, Pellux to peleciak z krwi i kości.  

Ja mam inny typ kotła, z mniejszym zbiornikiem i bez neta, no ale to dobrze że jest wybór, każdy dobiera wg swoich potrzeb.

 

Możemy się śmiać ale jak się wchodzi do piwnicy to ten zapach robi robotę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
9 godzin temu, TomekMM napisał:

Wlasnie taki zapach mi sie marzy  :)

Proponuję zakup jednego worka i przyzwyczajać się do zapachu :) 

Pozdro ludziska :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.