Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile Spala Wam Piec Na Ekogroszek i Pellet


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Po obliczeniu wychodzi u mnie 17 kg/24 h z ostatnich dni. Metraż ogrzewany - 56 m². Kocioł 10 kW.

Ekogroszek YELLOW. Tu słów kilka. Chyba dobrze, że kończę tym palić bo takiego błota w 2 t co miałem nie życzę nikomu. Cały czas staram się go podsuszać. Oczywiście ile mogę, ale to nie powinno tak wyglądać. Mimo wszystko gdyby nawet był to towar suchy i kurzyło się z niego to według mnie nadaje się do ogrzewania tylko przy minimalnej temperaturze około 0°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ptaszniko napisał:

Po obliczeniu wychodzi u mnie 17 kg/24 h z ostatnich dni. Metraż ogrzewany - 56 m². Kocioł 10 kW.

Witam kolegę.

Według mnie to chyba dużo za dużo, Skąd u Ciebie takie spalanie? Osobiście myślę, że powinno być kilka kilogramów na dobę nie 17kg/d, u mnie chata 300metrów i spalanie 22-23kg/d ruskiego, ale to ponad 5 razy tyle powierzchni. Nie irytuj się wypowiedziami kolegów, gdyż naprawdę nienaturalny jest ten wynik, a kolega @wojteekk w ten sposób to dosadnie określił. Wiadomo słaby węgiel, ale nawet najsłabsze to też ze 20MJ/kg mają a ten rusek na pewno więcej.

Pozdrawiam. YARO.

Edytowane przez YaroXylen
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. @YaroXylennie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Gdybym nie wiedział jakie wyniki tu na forum osiągają palacze ekogroszku nie zastanawiałbym się nad tym specjalnie, a tak zawsze zagadka, która nurtuje. Nie będę się rozpisywał, ale nie jestem technicznym umysłem i dla mnie te sterowniki do kotłów to taka trochę czarna magia. Znalazłem na YouTubie filmik, gdzie gość mówi, że przy moim sterowniku Cobra2 z PID trzeba mu zadać wartości graniczne i nic się tam więcej nie ustawia. Wymieniłem kilka wiadomości prywatnych z gościem mającym ten sterownik, ale w innym kotle niż Sekom i on ma tam zupełnie inne nastawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegę.

Osobiście widziałem kotły z tymi sterownikami ale niestety nie miałem okazji z nimi "współpracować". Opinie użytkowników sterowników w większości są bardzo dobre. Czy próbowałeś na forum poszukać tematu sterownika czy kotła? Bardzo wiele osób uzyskało potrzebną minimalną ilość wiedzy jak ustawić i zgrać kocioł ze sterownikiem. Powtórzę się ale Twoje zużycie jest naprawdę duże i myślę że powinno coś się dać uszczknąć z tej górki węgla którą musisz wsypać do kotła.

Spróbuj w dziale podajnikowym wrzucić temat, najwyżej admini połączą go z innym pasującym. Koledzy z forum na pewno pomogą. Temat kotłów z cobrą był przerabiany.

Pozdrawiam. YARO

Edytowane przez YaroXylen
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiechrznia 100m2 podlogowki + 50m2 grzejniki + cwu 140L.  Kociol 24kW, spalanie dobowe w okolicy 21 kg ekogroszku pdzy temp. - 5 do +5.  Ciaglr sie starm kombinowac zeby cos urwac z tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 56m2 to powierzchnia całego domu czy ogrzewasz tylko część? Zimne pomieszczenia za ścianą potrafią nieźle wyciągać ciepło. No i rzecz kluczowa,  jaką masz temperaturę wewnątrz mieszkania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest powierzchnia całego domu, ale wszystko co mam do ogrzania to ogrzewam, a że jest tych metrów mało to i wynik powinien być niski. Nad piętrem zamieszkałem mam poddasze/strych. Jak to ponad 50 lat wstecz to przypuszczam, że może tam te kilka cm trocin na stropie jest. Aha no i domek podpiwniczony.
Mimo wszystko mam wrażenie, że ten sterownik hula inaczej jak inne z PIDem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam , że po tylu latach trocinowe ocieplenie stropu wrąbały szczury,i teraz za ocieplenie robią pozostawione przez te sympatyczne zwirządka bobki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że każdy szczegół ma znaczenie. Ocieplenie jest kluczowe potem węgiel i ustawienia sterownika . Potrzeba by zrobić wszystko od podstaw , przesyp, czas podawania, moc nadmuchu itp. Węgla takiego jak Yellow też spalisz więcej. Mysle ze więcej jak 2 kg byś nie urwał. Dom widocznie tyle potrzebuje i jeśli wszystko masz poustawiane i dobrane dobrze to niestety tyle będzie szło. Jeśli w tamtym sezonie było podobnie to tak zostanie. Nie patrz ile inni spalaja bo nie tędy droga. Domy dobrze ocieplone to i mniejsze zapotrzebowanie. Ja nie używam podajnika i spalam obecnie do 30 kg rosyjskiego . Za6 listopad poszlo 680 kg za 400zl. Mnie to odpowiada nie robię doktoratu bo średnia 4 tony za sezon przez x lat to norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 250m2 podłogi, wszędzie podłogowka bez żadnej automatyki plus 200l cwu i 180l bufor gdyż posiadam kominek z płaszczem wodnym. dom zbudowany z pustaka i max'a i między nimi pustka powietrzna do tego 10 cm styropianu grafitowego na stropie 30 cm wełny, na podłodze 10cm styropianu, piec polspaw 24kw na sterowniku tech 480 bez pid, temp na parterze to 23 stopnie, u góry z racji tego że jeszcze nie do końca jest skończona to 20-21 stopni. Spalanie kształtuje się na poziomie około 30kg na dobę i się tak zastanawiam czy do dobry wynik czy taki normalny. Bo naczytałem się że ludzie mają podobne domy i spalają 20kg ekogroszku i sam nie wiem gdzie jest problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tu raz napisałem - ludzie palą nawet i po 10, a co roku 3 palety z grochem jesienią na podjeździe stoją :-) 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W punkt.

Ptaszniko, dodam jeszcze bo o tym nie widziałem wzmianki że na zwiększenie ilości spalanego paliwa ma wpływ ilość wolgoci w nim zawartej. Kocioł musi tę wodę odparować a to pociąga wzrost zużycia. Susz węgiel. Bo zwiększona ilość wody to zwiększone spalanie jak i degradacja samego kotła czyli ślimaka, rury podajnika czy zwłaszcza zasobnika. Rdza lubi cienką blachę. No i komin też cierpi.Hejka 

Edytowane przez BORA
Dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rada dotyczyła kolegi Ptaszniko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam postanowiłem przedstawic mój wynik. Kocił Seko Bawaria 18 kW ogrzewam  120 m+120litr CWU 6 osób

Podaje dane za ostatnie 67 dni   Praca max  518h

                                                          Praca min 214h

                                                          Nadzór  870h  praca podajnika 39 h

                                                         Spalone paliwo  1209kg  groszek Chwałowice

Prosze fachowców o ocene ,  w mieszkaniu 21-22 C. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RCpilot napisał:

Podaje dane za ostatnie 67 dni

U mnie metraż podobny, CWU 140 l , 3 osoby. Aktualne spalanie to około 15 kg na dobę. Kocioł Skamp-PV13. Węgiel ATEX Mercury. Dom stary ale ściany docieplone 10cm styro grafit, okna plastiki.

Jak widzisz masz spalanie w normie, biorąc pod uwagę podwojoną liczbę osób. Temp mam podobną ze wskazaniem raczej na okolice 22 st.

piec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Panowie  piękne macie te wykresy będe jeszcze kombinował  żeby zmniejszyc zużycie groszku .

Mysle o zainstalowaniu deflektora. Oczekuje porad na ten temat  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.