Skocz do zawartości

maniek83

Stały forumowicz
  • Postów

    484
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    5

Ostatnia wygrana maniek83 w dniu 24 Lutego 2021

Użytkownicy przyznają maniek83 punkty reputacji!

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia maniek83

Kompetentny

Kompetentny (10/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

70

Reputacja

  1. maniek83

    Kocioł DS MPM

    Ryni nie wiem dlaczego tolerujesz obecność znanych powszechnie trolli, którzy prowokują kłótnie, manipulują i piszą oczywistą nieprawdę. W ten sposób pozbywacie się wartościowych użytkowników a w ich miejsce zostają właśnie trolle takie jak MTadeusz i jego multikonta Alewanęło, Lolekx86 i kto wie który jeszcze. Jeśli wolicie czytać ich głupoty, posty naganiaczy takie jak kilku innych tutaj, zamiast trochę obiektywnej prawdy to OK. Wątek opuszczam bo dyskusja z trolami jest bezsensowna. Kilka słów jeszcze na temat metanu i tych "czystych" kotłach na gaz ziemny. Metan wchodzi w reakcje chemiczne w atmosferze powodując powstawanie m.in. ozonu troposferycznego, to substancja silnie zanieczyszczająca powietrze, szkodliwa dla ludzi i roślin. Ten ozon powoduje liczne choroby układu oddechowego astma, rozedma płuc więc jak słyszę, że SMOG z kopciuchów jest szkodliwy a gazik jest eko to śmiać mi się chce. EOT.
  2. maniek83

    Kocioł DS MPM

    Znowu świecisz ? Zero pojęcia o instalacjach i kotłach a trolowanie to jedyne zajęcie na forum? A skąd się ten twój gazik bierze jak nie z m.in. pokładów węgla? A ile ucieka w transporcie, wydobyciu, dystrybucji i z innych źródeł. Do tego dochodzi CO2 ze spalania i inne PPMy jak kociołek nie serwisowany. Tego już nie wiesz? Za dużo myślisz i za dużo ci się wydaje na ten chłopski rozum. Gaz jest gorszy od węgla bo metan przy znacznie mniejszych emisjach niż CO2 z kopciuchów przyczynia się do ocieplenia klimatu. Kilka wycieków metanu równa się cały sezon w Polsce na węglu. Ale ameby myślą, że jak gazik nie kopci to jest eko ? Kotły na gaz to jeszcze większe kopciuchy niż najgorszy GS na węgiel obsługiwany przez Lolka, na zachodzie od tego odchodzą bo to kanał jest ? Proszę tutaj kolejne źródło: Metan groźniejszy od CO2. Radykalne ograniczenie jego emisji zatrzyma ocieplenie klimatu. Czyli polskie GSy nie takie złe jak te brudne gazowe kopciuchy. Ludzie na własne życzenie pozbędą się alternatyw to będą bulić jak za zboże a duża część będzie siedzieć przy świeczce, no cóż za głupotę się płaci.
  3. maniek83

    Kocioł DS MPM

    Zostanie tylko prąd albo ogrzewanie zbiorowe reszta zostanie wydziedziczona bo będą zmuszeni do sprzedania domów bo nie wyrobią na kary i modernizacje. To współgra z planem lewactwa pod tytułem wszystko jest wspólne. My już to przerabialiśmy w PRLu i wiemy, że wszyscy równo g***no mieli, syf, brud i zacofanie.
  4. maniek83

    Kocioł DS MPM

    Za chwilę koniec z dotacjami do kotłów gazowych. Kotły gazowe wylatują z "czystego powietrza" Nowy piec węglowy lub gazowy z naklejką „dofinansowano ze środków UE” byłby strzałem w stopę unijnej polityki klimatycznej. Metan to gaz cieplarniany o wiele silniejszy od dwutlenku węgla. Gdyby zastąpić w energetyce węgiel gazem ziemnym sytuacja pogorszyła by się o 40% w stosunku do obecnej. Kotły gazowe to jeszcze większe kopciuchy niż te węglowe. 60% emisji metanu ma pochodzenie antropogeniczne. Metan ma bezpośredni wpływ na ocieplenie i zmianę klimatu, SMOG to niewielki problem przy tym (tym bardziej, że żyjemy z nim od długiego czasu). Ogrzewanie gazem powinno być zakazane jeszcze wcześniej niż ogrzewanie węglem. Niestety dezinformacja w mediach wzięła sobie na cel węgiel ze względów politycznych co tym bardziej uderza w środowisko.
  5. maniek83

    Kocioł DS MPM

    Bezsensowne bicie piany, węgiel pójdzie pierwszy a zaraz za nim gaz. Zostanie jedynie ogrzewanie sieciowe albo elektryczne (pompy, grzałki itd). Siłą rzeczy jeśli nie będzie alternatywy to prąd podrożeje niebotycznie. PV nie wystarczy bo wszyscy będziemy mieć miesięczne zużycie wielkości 400-600kWh (cele życiowe, rekuperatory itd.) plus 4000-5000kWh na ogrzewanie, żaden magazyn takiej energii nie pomieści w zime PV ledwo dyszy do tego opłata mocowa od poboru i jesteśmy ugotowani. Dojdą auta elektryczne. Skąd energia na to nie mam pojęcia. W naszym wspólnym interesie jest możliwość wyboru paliwa a co kto wybierze to nie jest ważne.
  6. Telewizji nie oglądam bo przypomina mi to wypasiony paśnik w lesie i myśliwy na ambonie a ja nie czuje się jeleniem. 30 minut reklam w każdej godzinie a na każde 10 reklam 6 to BigFarma weź sobie tablete będziesz ładniejszy i zdrowszy ? Zaszczep się najlepiej na wszystko ? Polecam także nie podniecać się bieżącymi wojnami o kasę, i tak z tego nic nie będziecie mieć a zrobią z was zakładników swoich interesów. Szkoda tylko, że my nie mamy takich możliwości protestu jak nas opodatkowują. Taki kawałek na rozluźnienie.
  7. No to i tak przekroczysz bo z 9,9 wyprodukuje średnio 9900kWh. Dziwne ja nie mam czegoś takiego. Chociaż jest napisane ilość energii dostarczonej do sieci czyli tak jakby zakładali autokonsumpcję bo pewnie jakaś jest.
  8. Ja też nie. W dodatku jak pisałem wyżej przekroczyłem zadeklarowaną moc paneli w zeszłym roku przy dobrej pogodzie i nic sie nie stało. A większość paneli ma dodatnią tolerancję mocy. Jak sprawdzałem moje flash testy to jest dobrych kilka W więcej ponad STC na panel co w sumie daje pewnie do 100 W więcej na instalację plus dobra pogoda to można 3-5% spokojnie przekroczyć na instalacji, nie słyszałem żeby kogoś za to ścigali. Chociaż żeby pojawił się problem to pewnie trzeba było by mieć zerowy pobór z autokonsumpcji a to mało prawdopodobne. Pewnie że jak dołożysz kilka paneli więcej co da 1,5kWp ponad to co zgłosiłeś to się zgodzę ale te kilka procent przejdzie niezauważenie.
  9. Jak sie ma na granicy to może ale przecież łatwo się obronić bo przy składaniu zgłoszenia o przyłączenie mikro instalacji sklada się też karty techniczne paneli a tam jest moc w zależności od temp wystarczy się na to powołać. W Tauronie jest to jawne na eliczniku można sprawdzić sobie moc jaką występowała w danym dniu. Za nie wiedzę się płaci.
  10. Szkoda, że te Froniusy obcinają moc, mój chinol nie obcina. Teraz będzie najlepszy okres dla PV, w zeszłym roku chyba w kwietniu w piku przebijało mi moc max paneli nie falownika, o 300W. Było zimno i duże słońce. Jeśli ktoś dysponuje kartą techniczną swoich paneli to można się zapoznać ile więcej można wyciągnąć gdy panel jest zimny i jest odpowiednie nasłonecznienie.
  11. Myślisz, że w 19 wieku żyli idioci? Bez względu na czasy trzeba mieć wiedzę i umiejętności. 21 wiek zwalnia cie z czegoś? Tak na marginesie gaz to rok 1809 a pompa ciepła to chyba 18 wiek. Rodzina wie, że zbliżasz się do pieca?
  12. Nie bawiłem sie tym nigdy ale czy bufor nie zadziała tutaj jak duże sprzęgło?
  13. Bo nie umiesz obsługiwać kotła ani instalacji, brak podstawowych kwalifikacji, właśnie przez takich co podpalić, załadować, iść na kanape, wszyscy muszą robić idioto odporne instalacje. Dla takich musi być gaz i nie zbliżać się do CO bo po łapach. Kto cie wogóle dopuścił do obsługi kotła? Nie umiesz to się nie baw bo narobisz szkody!
  14. Temat jak ze spalaniem samochodów niektórzy maja perpetuum mobile. Mnie nie bawi mieć COP na poziomie 2 przy średniej temp 0 lub lekki minus, jeszcze jakbym miał podłogówkę to może ale mam inny system ogrzewania.
  15. No to będzie zimno innego wyjścia nie ma. To trzeba policzyć ale raczej większość czasu jest 1:3 albo i więcej. Ci odważniejsi pokazują na YT zużycie i COP szoruje po dnie są to wartości 2 albo mniejsze czyli niewiele lepiej niż grzałka. Powtarzam, każde urządzenie techniczne ma swoje optymalne warunki pracy a ten rok jest daleki od optymalnych warunków dla pompy powietrznej. Ściema pompiarzy powietrznych polega głównie na tym, że uzależniają sprawność ogrzewania domu od warunków pogodowych, zadowolenie, że było kilka dni poniżej minus 10 w styczniu jest nie poważne. Ilość dni poniżej zera była duża, dla węgla to nie jakiś duży problem finansowy a nawet lepiej, natomiast dla pompiarzy to rosnące koszta i praca pompy w nieoptymalnych warunkach co wiąże się z kosztami i większym zużyciem urządzenia. No nic czekamy do wiosny zobaczymy jaki będzie bilans.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.