Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Pelmax Nibe-Biawar Opinie Użytkowników


Damian111

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Yaro. Jak spalasz ruska na retorcie to może być kolejność jak mówisz ale mój wpis dotyczył innego rodzaju paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ArturS74 napisał:

Tylko na ile ta automatyka poprawi spalanie? O ile pozwoli zmniejszyc zużycie pelletu? Śmiem twierdzic, że skórka nie warta wyprawki.

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka
 

W moim przypadku, bardzo przydatna byłaby informacja n/t ilości spalanego pelletu w jednostce czasu, gdyż:

1. nie mam standardowego zbiornika na pellet (jak zauważyliśmy);

2. nie mam mieszacza na podłogówkę z siłownikiem, tylko ręczny - gdzie szukam złotego środka (aktualnie, przy panujących temp zewnętrznych jestem na etapie tłoczenia z bufora wody o temp 31 stopni C );

3. nie wiem jaką siłe pchania wody ustawić na pompie od podłogówki ( aktualnie testuję ciśnienie 3 metry);

4. chciałbym wiedzieć jak najlepiej ustawić temp w poszczególnych pomieszczeniach (sterowanie strefowe), by uzyskać kompromis między zużyciem paliwa a komfortem cieplnym

Sądzę Arturze, że gdybym znał wartość, której poszukuję - to zapewne moje "testy" trwałyby o wiele krócej, bądź byłyby bardziej efektywne. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prostą instalację. Kaloryfery, dwa odrębne obiegi, zawory z siłownikami, sprzęgło, pogodówkę, sterowniki pokojowe, a ostatnio i tak mam ustawioną temperaturę na mieszczach stałą 55 stopni na kaloryfery i przestałem sie zagłebiać w temat. Wcześniej bawilem sie z krzywymi, ale już przestalem. Stwierdziłem, że szkoda czasu i zachodu. Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie jak te liczenie tak Was bardzo nęci to proponuję wejść sobie na forum Heiztechnika, i odnaleźć gościa o nicku Patrol.

W jego stopce podany jest bardzo ładny kalkulator oparty na excelu który się sprawdza. Heiztechnik korzysta w większości ze sterowników Pluma pod swoją/palnikową banderą. Jak nastawicie to wg kalkulatora to na pewno będziecie zadowoleni.

 

Pozdro

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Biawar Compact 12kw. Instalacja mieszana. Jakie sterowanie? Co zamontować by ten kocioł to ogarnął? Czy net potrzebny czy raczej bajer? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Net potrzebny. Masz wykresy czasowe. Możesz zawsze sobie popatrzeć i zanalizować czy coś było nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dorzucę bufor 2w1 to sprzeglo nie potrzebne? Jaki ster? Plum czy inny? Jest sens montować termostat pokojowy? Komin nowy systemowy ale 200mm 6m więc rck potrzeba a chyba nie ma w zestawie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat instalacji się nie wypowiadam. Bierz Pluma. Bufor przy tym kotle to ułatwienie. Nie będziesz sie wiecznie męczył z dostrajaniem parametrów modulacji. Tylko moc maksymalna. RCK koniecznie. I nie oszczędzaj na sondzie. Domów czuknik temp spalin bo nie ma w zestawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Późno już ale @Outsider pomęczę cie trochę. Bufor muszę brać kombinowany. Biawar ma BUZ 400/150. Może w zestawie jakiś rabat wywalczę. Tyle że w katalogu nie ma schematu pod kombinowany. Jak to jest z tym ważeniem peletu po zmianie dostawcy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie. Zdejmujesz rure od podajnika. Odłączasz podajnik od palnika i podłączasz bezpośrednio do prądu. Puszczasz pellet do jakiegoś pojemnika przez np 6 min. Ważysz , mnożysz i wpisujesz wydajność podajnika na godz w sterze. Wszystko.

Jak uruchomisz kocioł to musisz to zrobić tak czy tak. Po kilku godzinach pracy powtórz ważenie. Na dole rury podajnika jest inspekcja. Trzeba regularnie odkręcać co maks 3 dni, delikatnie odsuwając blache do góry żeby spuścić pył. Bo inaczej podawanie bedzie do doopy a stabilność pracy palnika... szkoda gadać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam instalacje mieszaną. 70mkw w podłogowce, w dwóch sypialniach po grzejniku, do tego drabinka w łazience jako suszarka. Ster to ogarnie czy trzeba jakiegoś np Techa i3? 

Edytowane przez arturwin87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O litość proś raczej w kościele. Widzę na sondzie co się dzieje. A pył biera sie na wszystkim. Nawet na olimpie. I niech zrezygnuje są o wiele lepsze kotły. 

Edytowane przez Outsider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest pył to równomierność spalania spada. Płomień na foto m,a za duże wachania. Bez sondy i jej prawidłowego ustawienia  tlen w spalinach albo spada albo rośnie. Palnik jest wtedy za mało albo za dużo napowietrzany. I w kotle jest albo czarno albo went wychladza palnik. Tylko tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z tego co wnioskuję to do Compacta sonda i rck to podstawa, tyle że za dopłatą. Napiszcie coś o sterowaniu mieszaną instalacją i termostacie pokojowym. 

Czemu zasobnik 300L jest tańszy niż 200L? 

Edytowane przez arturwin87
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może ja coś dopiszę:

net- zbędny bajer, chyba, ze masz parcie na siedzenie w necie i leżąc na plaży na Bahamach musisz akurat wtedy zmienić temp cwu o 2st więcej.

Mam, był podłączony w sumie ze dwa tygodnie, sprawdziłem historię jak co chodzi, w zasadzie wszystko tak samo, teraz lezy na kotle i się na mnie gapi(jak przechodzę koło kotła, albo mam parcie na pogrzebanie w nim :)

czyszczenie podajnika - czyszczę 2-3 razy w roku(kocioł mam prawie 2 lata)

ważenie - pic na wodę fotomontaż, nie ważę(z ciekawości zważyłem ze dwa razy). Kocioł Biawara a w zasadzie sterownik pluma z oprogramowaniem dla Biawara, z wagi korzysta tylko i wyłącznie do określenia/obliczenia mocy (wartość ma się nijak do rzeczywistości) oraz poziomu paliwa w zbiorniku, ale i tak za każdym razem, zupełnie inaczej wskazuje kiedy jest np. te 5 czy 10%. Fakt, powiadomi zanim skończy sie pellet w zbiorniku, a to czy zostało w nim jeden czy 3 worki to nie ma znaczenia.

zbiornik kombinowany - przy tym piecu odradzam, a w zasadzie w każdym na paliwo stałe. O ile w zimie jakoś to będzie pracowało, to w lato będzie porażka. Tez miałem taki mieć 500/120 ale producent nie był wstanie wykonać go w odpowiednio krótkim czasie, bo akurat zaprzestali produkcji(Termica) a wznowienie za ok 3 m-ce. nie miałem czasu.

Mam oddzielny zbiornik na cwu i oddzielny bufor 500l

edit1:

zdecydowanie plum.

jak mi sie jeszcze cos przypomni to dopiszę

 

edit2:

ad. net: sam interfejs czyli econet nie jest głupi, głupio tylko to jest zrobione, bo wszystkie dane są trzymane na serwerze pluma i bez tego serwera można go sobie w 4 litery wsadzić. 

Edytowane przez Gonzo19
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Gonzo19 napisał:

net- zbędny bajer,

Econet to bardzo pożyteczny bajer, chyba że ktoś się nie rusza z domu i jest w nim codziennie. Ale jeśli ktoś np pracuje poza domem, a kocioł pozostaje pod opieką żoną, to niektórzy wolą mieć nadzór nad kotłem i jego prawidłową pracą, aby móc zdalnie zareagować i ewentualnie coś poprawić w parametrach. Ja nie miałem econeta od początku, ale bardzo szybko się w niego zaopatrzyłem. Sterownik nie pokaże w jaki sposób, ile czasu i z jakiego powodu pracował kocioł, a econet to zrobi. A przez to, że dane z econeta są przechowywane na serwerze, to jesteśmy zwolnieni z konieczności zapewnienia swojego serwera, i dostęp do kotła mamy z dowolnego miejsca na świecie z dostępem do internetu.

 

41 minut temu, Gonzo19 napisał:

ważenie - pic na wodę fotomontaż,

Palnik do uzyskania określonej mocy potrzebuje określonej dawki paliwa. I w takim celu jest ustalana waga pelletu, a konkretnie wydajność podajnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.