Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Pelmax Nibe-Biawar Opinie Użytkowników


Damian111

Rekomendowane odpowiedzi

@Gonzo19 mało rozumiem. Pytałem o te kabelki do rozdzielnicy. Lepiej je wyprowadzić póki mogę czy się nie koniecznie w to bawić? Co zyskam? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te kabelki będą do sterownika. I ster podaje napięcie czy trzeba jednocześnie i do sieci? Pytam bo jeśli steriwnik da napięcie to może po prostu wykorzystam te dwa które mam przepuszczone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arturwin87 tak, jeden z nich będzie podawał napięcie sieci. Jeśli masz już taki kabelek to doloz tylko ten 2x0.5 lub 2x0.75.

@sambor jeśli da grupę pompową to temperaturą medium na grzejniki(pogodowy, jeśli go podepnie), ale ja pisze o czujniku temp. na belce zasilającej podlogowke. Ten zabezpieczy podlogowke przed zbyt wysoką temperaturą(zawór 3D termostatyczny więc o awarię lub pomyłkę nie trudno ) oraz pozwoli na automatyczne wyłączenie pompy jak sterownik przejdzie w tryb np.lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowice głowicami, ale jest różnica gdy grzejniki są zasilane niższą temp niż wysoką i głowica zamknie przepływ. Zupełnie inny komfort jest jeśli grzejnik grzeje chociaż 27-30stopni niż jak przestaje grzać.  Tak, temp powietrza jest taka sama, ale brak promieniowania podczerwonego które odbiera nasze ciało daje się odczuć. 

Oczywiście jak ktoś nie chce to nie musi. Ja mam odmienne zdanie i tak mam.  Głowicy nie mam w najzimniejszym pokoju i w łazienkach, a grupa pompowa sterowana pogodówką utrzymuje mi w nim stabilną temp. Natomiast w pozostałych pomieszczeniach głowice w miarę potrzeb wyłączają grzejniki lub zmniejszają przepływ. Poza tym na dłużej wystarcza ilość ciepła w buforze. 

Zresztą mam dodatkowo ustawione ograniczenie temp na grupie pompowej.

Wszystkim steruje ecomax860p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Gonzo19 napisał:

ale brak promieniowania podczerwonego które odbiera nasze ciało daje się odczuć. 

I dlatego w lecie chodzimy na plażę, ale tak naprawdę do przesądy i wymysły, myślących inaczej.

Nie rozumiem dlaczego doradco nie poradzisz wymiany 3-D termostatycznego w rozdzielaczu na 3-D z siłownikiem - wtedy sterowanie czujnikiem pogodowym ma sens.

A grzejniki zasilać albo przez ten 3-D z rozdzielacza albo 3-D z ręczną nastawą - tam nie musi być dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sambor napisał:

Nie rozumiem dlaczego doradco nie poradzisz wymiany 3-D termostatycznego w rozdzielaczu na 3-D z siłownikiem - wtedy sterowanie czujnikiem pogodowym ma sens.

Myślałem nad tym, ale stwierdziłem że to zbyt duży koszt i zaraz by mnie tu zjedli. Co innego gdyby nie było rozdzielacza. 

Wtedy polecałbym dwie grupy pompowe i mamy full wypas z pogodówką. 

 

Sam mam 4D termostatyczny na podłogówce i widzę że to daje rade z tym ze ja mam jeszcze grzejniki do tego. Mówię o otwartej przestrzeni typu salon kuchnia jadalnia holl. Z regoly podlogowka grzeje z temp 27-28st. A grzejniki dogrzewaja. Jak jest bardzo zimno na dworzu to zwiekszam ręcznie do ok 30st. A jak robi się cieplej to zmniejszam do 26. No ale to jest u mnie przy moim układzie pomieszczeń i mojej instalacji. Gdzie indziej może się nie sprawdzić. 

 

I nie nazywaj mnie ironicznie "doradcą ".

Piszę co jest mu potrzebne dodatkowo oprócz tego co ma.

Jak poczytasz moje wcześniejsze posty w tym temacie to zapewne się doczytasz ze ten zawor 3D przy podłogówce to nie najlepszy pomysł i będzie miał z tym problemy.

@arturwin87 i tak zrobi jak będzie uważał. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gonzo19 napisał:

Jak poczytasz moje wcześniejsze posty w tym temacie to zapewne się doczytasz ze ten zawor 3D przy podłogówce to nie najlepszy pomysł i będzie miał z tym problemy.

I dla tego ta zmiana jest najważniejsza, a nie pisanie o bzdetach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie. Na schemacie Pelluxa jest 3d z siłownikiem. Zapewne tak bym zrobił. Doczytałem też że obsługa bufora i drugiego obiegu tylko z dodatkowym modułem. Czy to raczej pluma nie dotyczy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sambor napisał:

I dla tego ta zmiana jest najważniejsza, a nie pisanie o bzdetach.

Nie sądzę aby @arturwin87 teraz zmieniał to. Ma tak jak ma. Chyba ze się mylę. 

 

7 godzin temu, arturwin87 napisał:

Czy to raczej pluma nie dotyczy? 

Akurat tej wersji sterownika co Biawar daje do pelluxa nie potrzeba żadnych dodatkowych modułów. W standardzie masz obsługę i bufora i 2x 3D. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Biawar Compact 12kw z mieszaną instalacja i buforem. Czy schemat katalogowy jest kompletny? Warto dokupić sondę? Pogodowka jest w zestawie przy kotle czy dodatkową opcją? Rozumiem że jednak trzeba wymienić ten 3d w rozdzielaczu. Jakoś spróbuję to ogarnąć. 

Screenshot_20200820_223553_com.adobe.reader.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pellux compact 12kw na dniach w kotłowni. Pytanie może głupie ale tu jest samoczyszczenie. Czy zakupić jakiś odkurzacz gospodarczy? Nie posiadam obecnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2020 o 16:42, arturwin87 napisał:

Czy schemat katalogowy jest kompletny?

tak, nie obejmuje tylko ZZ i niektórych zaworów oraz filtrów siatkowych, ale to jest taka oczywistość, że na schemacie brak.

W dniu 27.08.2020 o 16:42, arturwin87 napisał:

Warto dokupić sondę?

warto

W dniu 27.08.2020 o 16:42, arturwin87 napisał:

Pogodowka jest w zestawie przy kotle czy dodatkową opcją?

jesli Touch to tak, jest w zestawie

W dniu 27.08.2020 o 16:42, arturwin87 napisał:

Rozumiem że jednak trzeba wymienić ten 3d w rozdzielaczu.

tak i nalepiej jakąś grupe pompową z 3D i siłownikiem w kotłowni do tego rozdzielacza zamontować.

11 minut temu, arturwin87 napisał:

Czy zakupić jakiś odkurzacz gospodarczy?

warto kupić, ale taki do kominków za stopare złotych

 

edit:

do tych grzejników, tez warto jakiś zawór 3D z siłownikiem. Duzo lepiej instalacja wtedy pracuje

Edytowane przez Gonzo19
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, następne pytanie. Wrzucam zdjęcia. To moja wyczystka w kominie systemowym. Do kotła jak w temacie, lepiej regulator ciągu w czopuchu czy wyczystce? Jeśli w wyczystce to może ktoś podrzuci jak to wygląda. Jeśli w czopuchu to Kocioł ma ok 120cm wys. a czopuch na wysokości jak na zdjęciu. Zmiesci się? 

IMG_20201014_171210.jpg

IMG_20201014_171305.jpg

IMG_20201014_171350.jpg

IMG_20201014_171132.jpg

Edytowane przez arturwin87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej już zakupić czy poczekać na efekty i wtedy decydować czy kupić czy nie? 

To samo z wentylatorem wyciagowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.