Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Pelmax Nibe-Biawar Opinie Użytkowników


Damian111

Rekomendowane odpowiedzi

Dom parterowy z dachem kopertowym więc wystarczyło 6mb. Fi 200. No tak jak u ciebie max 3metry od kalenicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie dobrać rck. Moja wyczystka:

Ramka 200x330 po zewnątrz. Drzwiczki 160x290.

IMG_20201026_190606.jpg

IMG_20201026_190654.jpg

Edytowane przez arturwin87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę zdemontować drzwiczki i głębiej wstawić darco 125x250. A może zakupić okrągły i wyciąć otwór na niego w drzwiczkach wyczystki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witajcie. Kotłownia gotowa, w domku ciepło. Pellux compact 12kw na Plumie plus bufor 320L. Dom obecnie się wygrzewa ale jest już 18stC. Na podłogę temp zwiększam, zmniejszam. Na grzejniki idzie 35-40stC.

Kociolek pali od 5dni. Pytanie mam. Czy zawsze to tak wygląda na początku, że potrzebuje kilku dni by sam siebie dogrzał? Bufor ust na 70stC, automatycznie kocioł zwiększył swoją temp do 75. Doglądam 3x dziennie i max temp bufora jaką widziałem to 60stC. Co wejdę do domu to Kocioł pracuje. Od początku do teraz spalił cały zbiornik 200L plus 15kg.

Wrzucam fotki. 

IMG_20201217_213921.jpg

IMG_20201217_213938.jpg

IMG_20201217_213959.jpg

IMG_20201217_214016.jpg

IMG_20201218_191621.jpg

IMG_20201218_193156.jpg

IMG_20201218_193212.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli dom sie wygrzewa to potrzebuje ciepla i nie nadaza dogrzac bufora bo z niego wychodzi duzo cieplej wody i zmniejsz dol bufora na 60 st nie potrzebnie grzejesz do 70 w tym kotle grzanie malego bufora u mnie do 70 spala o wiele wiecej niz do 60 bo powyzej 60 juz bardzo powoli dogrzewa a tez mi dosc szybko zabiera cieplo z bufora na instalacje bo mam nie ocieplony ustaw tak i zobacz czy bedziesz mial przestoje kotla i jakie dlugie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ograniczeń palnika. Jak widać na jednym z foto 84h na mocy max. 

Ok spróbuję zmniejszyć do 60st.

Jak oceniacie popiół? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam teraz a nie ma mnie obecnie przy kotle. Test wagowy robił przy mnie serwisant. Pamiętam jego zaskoczenie gdy można było wybrać jednostki kw/g. Stwierdził że Pellux idzie w dobra stronę. 

Po zmniejszeniu temp na mieszaczu od podłogi i na 3d od grzejników w końcu kocioł ma postój. Góra bufora 60stC a dół 28stC. Rozumiem że te 28 nie wraca do kotła skoro mam ATV 55?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam stry sterownik te co ty masz sa lepiej rozbudowane ale dzialanie palnika jest to samo :) ja mam podawanie na moim pelecie 6,5 sek to wtedy najszybciej sie rozgrzewa plomien jest gesty i tlen w spalinach w normach jak dam mniejsze podawanie piec dluzej grzeje do zadanej 

u mnie np zeby wyliczyc podawanie producent podaje wzor  5,8+(10-Test wagowy ) i wychodzi ile powinno byc podawanie max przy danej wydajnosci podajnika nie wiem jak to robia przy nowszych sterownikach jak dobieraja podawanie czy z innego wzoru nie moge tego nigdzie znalezc u mnie jest to w instrukcji kotla podane nie wiem jak u Cebie  czy poprostu na szkoleniach ucza instalatorow jak maja to przeliczac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, arturwin87 napisał:

Po zmniejszeniu temp na mieszaczu od podłogi i na 3d od grzejników w końcu kocioł ma postój. Góra bufora 60stC a dół 28stC.

i to jest po nagrzaniu bufora? jeśli tak, to masz zimny bufor. Dół ma być 60st a góra jak wyjdzie.

 

Wyłącz:

-FL i włącz standard.

-czyszczenie rusztu po wygaszeniu

zmień:

-cykle pogrzebacza na 1(w zupełności wystarczy)

-czas testu zapłonu na 10s(kocioł i tak sie nie rozpali bo nie jest w podtrzymaniu a szkoda czasu i prądu na bezsensowne mielenie wentylatora)

-maksymalny czas wygaszania na 5-7min

-minimalny czas wygaszania na minimum co się da

obraz.png.575c1c8d5f6b4b4ccce155faca7f1d05.png

 

2 godziny temu, arturwin87 napisał:

Pamiętam jego zaskoczenie gdy można było wybrać jednostki kw/g. Stwierdził że Pellux idzie w dobra stronę. 

zawsze tak było, poza tym test wagowy jest zawsze w kilogramach na godzinę a kaloryczność w kWh/h

obraz.png.3323f21d213d7ebdb8708d65274cbccb.png

 

 

Test wagowy robisz tak:

wyłączasz kocioł z panelu,

wchodzisz w tryb reczny

zdejmujesz rurę z podajnika i podstawiasz/podwieszasz wiadro

w trybie ręcznym wybierasz prace podajnika i czekasz aż zakończy. podajnik będzie pracował równo 6minut 0 sekund

po zakończeniu pracy podajnika ważysz wiadro z pelletem-wynik zapisujesz, wysypujesz pellet z powrotem do zasobnika, ważysz samo wiadro a wynik odejmujesz od wagi wiadra z pelletem. Otrzymany wynik mnozysz przez 10 i masz wydajność podajnika która wpisujesz w sterownik.

 

Kaloryczność spisujesz z worka odejmując ok 0,2 i wpisujesz w sterownik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na myśli podawanie pelletu? jeśli tak, to nie ma żadnego wzoru, wpisujesz ręcznie co Ci do głowy wpadnie. Ogólnie sam ustalasz cykl i czas podawania w tym cyklu. Np czas cyklu 20s a podawanie 5s to przerwa wyniesie 20-5=15 itd. wszystko dobierasz doswiadczalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdj1 zasilenie bufora

Zdj2 zasilenie instalacji co

Zdj2 powrót do bufora

Zdj 4 powrót do kotła z atv55 

IMG_20201219_141235.jpg

IMG_20201219_141259.jpg

IMG_20201219_141305.jpg

IMG_20201219_141352.jpg

Sytuacja obecna zdj 5

IMG_20201219_141833.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilość paliwa tak samo może być Ax6 przy pracy 10minut podajnika lub Ax10 przy 6 minutach. ja wybieram 6minut, dlatego, ze u nas podajnik pracuje w cyklach 6 minutowych i nie potrzebny stoper czy zegarek i nie trzeba pilnować. Włączasz i sobie idziesz, za 1h lub 2 przychodzisz i ważysz.

 

Podawanie max tez możesz sobie policzyć, ale wzorów nie ma. Zresztą ja swój kocioł dostroiłem do mocy max 12kW chociaż mam 20kW, za to 50% to u mnie ok 10kW czyli tak jak potrzeba, to samo 30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tej instalacji za mały bufor, poza tym strasznie pająkowato tam masz :) No, ale to nie wpływa na pracę :)

Nad siłownikiem zaworu 3D w obwodzie z pompą Tece jest jeszcze jakiś trójnik/zawór 3D czy cos innego? na tym drugim obwodzie z pompa LFP. co to jest i czym sterowaniem

Edytowane przez Gonzo19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.