Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Pelmax Nibe-Biawar Opinie Użytkowników


Damian111

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, o takie konkrety chodzi, dzięki. 

Nie mając możliwości na osobny bufor, jest szansa, że bez niego dużo nie stracę? 

Co do Econeta, czy posiadając go, serwis może mi pomóc na odległość? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, cezar76 napisał:

Sterownik nie pokaże w jaki sposób, ile czasu i z jakiego powodu pracował kocioł, a econet to zrobi.

zgadza się, pod warunkiem, ze serwer pluma nie padnie. Ja wolałbym, aby serwer pluma pełnił role tylko serwera DNS, a wszystko to co umożliwia econet było przechowywane lokalnie. Koszt karty SD to parę groszy. Poza tym, dlaczego mam korzystać z zewnętrznego serwera a nie przez lokalny LAN? Dlaczego inni potrafią to zrobić?

 

27 minut temu, cezar76 napisał:

Ale jeśli ktoś np pracuje poza domem, a kocioł pozostaje pod opieką żoną, to niektórzy wolą mieć nadzór nad kotłem i jego prawidłową pracą, aby móc zdalnie zareagować i ewentualnie coś poprawić w parametrach.

jak juz ustawisz, to co masz poprawić? Siedzisz w pracy i gapisz sie w monitor cały czas śledząc jak pracuje kocioł?

ja swój zostawiałem na cały tydzień bez jakiegokolwiek nadzoru, a teraz tak jak pisałem: econet na mnie się gapi wyłączony(szkoda prądu), w sterowniku jak i w piecu nie grzebie, bo po co jak wszystko jest ok?

zresztą poważniejszej awarii czy niedomagania i tak zdalnie nie zrobisz.

27 minut temu, cezar76 napisał:
Godzinę temu, Gonzo19 napisał:

ważenie - pic na wodę fotomontaż,

Palnik do uzyskania określonej mocy potrzebuje określonej dawki paliwa. I w takim celu jest ustalana waga pelletu, a konkretnie wydajność podajnika. 

jak już pisałem: NIE w Biawarze. Biawar w ogóle nie używa tego parametru do określania jakiejkolwiek dawki paliwa czy czegokolwiek innego oprócz wyliczenia teoretycznej mocy oraz przybliżonego poziomu paliwa w zbiorniku. Juz sam palnik wrzutkowy i podajnik Sprężynowy ma tak ogromny rozrzut podawania, ze jakiekolwiek dokładne okreslanie dawki mija sie z celem. Raz poda garść, albo dwie, a raz kilka ziarenek.

I przy okazji to jest palnik wrzutkowy, wiec niech nikt nie myśli, ze płomień będzie zawsze na 100%, każde dodanie(wrzucenie) rozbija żar na palniku co powoduje zmianę jasności płomienia. co innego palnik typu Kipi, tam paliwo jest dodawane płynnie od "tyłu" .

 

6 minut temu, arturwin87 napisał:

Nie mając możliwości na osobny bufor, jest szansa, że bez niego dużo nie stracę? 

w zimie nie, w lato będziesz grzał niepotrzebnie cały zład, ale kto bogatemu zabroni.

 

6 minut temu, arturwin87 napisał:

Co do Econeta, czy posiadając go, serwis może mi pomóc na odległość? 

tak, ale chyba szybciej dostaniesz poradę na tym czy innym forum. Poza tym pomoc będzie dotyczyła tylko ustawień, bez mozliwości oceny i prac mechanicznych

Edytowane przez Gonzo19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gonzo19 napisał:

jak juz ustawisz, to co masz poprawić?

Poprawki są czasem konieczne przy zmianie pelletu. 

 

6 minut temu, Gonzo19 napisał:

Siedzisz w pracy i gapisz sie w monitor cały czas śledząc jak pracuje kocioł?

Zdarza mi się spojrzeć raz na jakiś czas, aby zobaczyć z jakiego powodu, ile czasu i jak pracuje kocioł. Dzięki przypadkowemu zerknięciu na econeta wykryłem awarię palnika i mogłem szybko zareagować. 

Ale co kto woli. O gustach nie będę dyskutował. Jednemu wystarczy do szczęścia nokia 3210, inny woli smartfona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, cezar76 napisał:

Poprawki są czasem konieczne przy zmianie pelletu. 

biorąc pod uwagę, ze na efekt poprawki i tak trzeba poczekać, to możesz to zrobić po pracy.

8 minut temu, cezar76 napisał:

Zdarza mi się spojrzeć raz na jakiś czas, aby zobaczyć z jakiego powodu, ile czasu i jak pracuje kocioł. Dzięki przypadkowemu zerknięciu na econeta wykryłem awarię palnika i mogłem szybko zareagować. 

Ale my piszemy w temacie kotła Pellux Biawara :) tu jak jest awaria palnika, to econetem nic nie zrobisz. zresztą, czy komuś popsuł się palnik Biawara w pelluxie?

 

 

I jeszcze jedno dotyczące econeta i przechowywanej tam historii, szczególnie wykresów. Te wykresy sa bardzo poglądowe i uśredniane. Za mało próbek i to zdecydowanie, co innego gdyby ilość próbek była z 10 razy większa. dotyczy szczególnie płomienia, bo temp. wiadomo, nie skacze jak szalona.

Edytowane przez Gonzo19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gonzo19 napisał:

tu jak jest awaria palnika, to econetem nic nie zrobisz.

Kolego, oczywista sprawa, że śrubokręta do naprawy palnika przez econet nie zastosujesz. Napisałem, że dzięki zerknięciu na econet, zauważyłem, że z palnikiem coś się dzieje. Wsiadłem w samochód i pojechałem z powrotem z pracy do domu, aby sprawdzić o co chodzi. Bez econetu, dowiedziałbym się wieczorem, że coś jest nie tak. A dzięki econetowi zareagowałem dosyć szybko.

Ja nikogo nie będę namawiał. Posiadam econeta, jestem zadowolony i nie żałuję wydanych pieniędzy. I taka jest moja opinia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, cezar76 napisał:

Wsiadłem w samochód i pojechałem z powrotem z pracy do domu,

no właśnie, Ty mogłeś, a inni? Poza tym pisałem, że piszemy o kotłach Pellux, tu czy rzucisz robotę, czy pojedziesz na szybko do domu zobaczyć co się dzieje czy zobaczysz wieczorem jest bez znaczenia. Co by się z palnikiem nie działo, to sterownik zatrzyma kocioł i wywali błąd.

 

No i tu mnie masz, econet poprzez serwer wyśle wiadomość email z kodem błędu, czasem itp :P

econet alarm.jpg

To akurat urządzenie pamięta i nawet chwilowe podłączenie wysyła zestawienie ostatnich alarmów, tych których jeszcze nie wysłało

Edytowane przez Gonzo19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gonzo19 napisał:

no właśnie, Ty mogłeś, a inni? Poza tym pisałem, że piszemy o kotłach Pellux, tu czy rzucisz robotę, czy pojedziesz na szybko do domu zobaczyć co się dzieje czy zobaczysz wieczorem jest bez znaczenia. Co by się z palnikiem nie działo, to sterownik zatrzyma kocioł i wywali błąd.

No fakt, mam widocznie niezłą robotę i gorszy palnik. 

Sorki, że wyraziłem swoją opinię. Pozdro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie napisałem, ze masz gorszy palnik, tylko, ze Biawar ma bardzo prosty palnik. czy lepszy? nie wiem, w każdym razie inny.

3 minuty temu, cezar76 napisał:

Sorki, że wyraziłem swoją opinię. Pozdro. 

nie potrzebnie sie dąsasz. Ja tez wyrażam swoja opinię i piszę co wiem.

Taka dyskusja służy wszystkim, każdy oceni po swojemu czy mu to coś potrzebne czy nie, podsunie jakiś pomysł, albo zwróci uwagę na coś, o czym wcześniej nie pomyślał nawet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego się odezwałem. Ja w sezonie grzewczym z econeta korzystam bardzo często. I jestem zadowolony, że go mam. Ostatnio, gdy mnie nie było w domu ponad dwa tygodnie, również musiałem poinformować pozostałych domowników, którzy byli na miejscu, że skończył się pellet, i jeśli chcą się umyć w ciepłej wodzie, to niech uzupełnią zbiornik. Ponieważ latem niektórym w moim domu wydaje się, że ciepła woda robi się sama, a pelletu krasnale dosypują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jednak jestem prosty chłop, jak mam w domu zimno tzn. że się pelet skończył a jak za gorąco to otwieram okno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jednak jestem prosty chłop, jak mam w domu zimno tzn. że się pelet skończył a jak za gorąco to otwieram okno.
 

Ciepło ciepło cieplej zimno zimno zimniej .. wieki temu coś takiego słyszałem
Trzeba uczyć domowników niskich temperatur to i zdrowiej i można niskim zużyciem pochwalić.
A poważnie to każdy musi wiedzieć czego chce.
Co komu po econetach jak nie będzie z tego w stanie nic wywnioskować.?
Każdy bajer na poczatku wydaje się potrzebny lub wtedy gdy dzięki niemu coś się odkryło i zareagowało odpowiednio. Kwestia czasu reakcji czy ten bajer nas przed czymś ustrzegł.
Jak fundusze nie ograniczają to kto komu zabroni od startu mieć pełen wypas i możliwości?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet powinien być w standardzie. Dzięki temu łatwiej zestroić instalację. W razie draki jak klient pogrzebie można zdalnie zmienić ustawienia. W dzisiejszych czasach to pralkę jesteśmy w stanie zdalnie uruchomić mimo że załadować trzeba tymi rekoma,  to już chyba norma. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co zaproponują i za ile. W poniedziałek może już będę wiedział wszystko konkretnie. 

Z innej beczki, już pewnie stu pytało to zapytam i ja. Gdzie w mojej mieszanej inst podlaczyc drabinkę w łazience by służyła jako suszarka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nigdzie i ja tak bym zrobił. Kup sobie taki grzejnik z grzałką i będziesz uruchamiał kiedy tylko będziesz chciał, nawet latem.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w tym przypadku będzie taniej i bardziej komfortowo. Tylko moja opinia :)

A bufor razem z CWU też nie bardzo, ale kolega nie ma miejsca. Ja (zaznaczam JA) myślałbym żeby bufor ulokować przy kotle, a bojler nie duży w łazience lub innym pomieszczeniu. Może gdzieś w zabudowie.

Pozdrawiam

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może do kotłowni wstawić bufor a bojler cwu na strych nad kotłownie? Ewentualnie bojler 120-140L ale wiszący. Tyle że musiałbym jakoś dobrze go podeprzeć bo bałbym się na ścianie działowej 15cm go powiesić. 

Trochę dał mi do myślenia post w którym pisaliście o stratach w lato. 

Edytowane przez arturwin87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry kierunek myślenia.

Tak dalej :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby kocioł wejdzie na 150ciu cm. Bufor i bojler wejdzie na prawo od filara czyli 181cm. Problem w tym że na krótkiej stronie komina mam wyczystkę i ktoś mi raz pisał że dostęp musi być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie Ci się zmieści bufor 500l(80cm średnicy z ociepleniem), zbiornik stojący cwu 200l (ok 60cm z ociepleniem) na scianie przy wannie i jeszcze zostanie miejsce na dostęp do wyczystki(nie musisz mieć przy niej sali balowej na 200 osób).

Kocioł na ścianie przy drzwiach DW2 , umywalkę przenieś  w narożnik z napisem h=45cm

Ja to wszystko zmieściłem w kącie 2x2m i jeszcze miejsce zostało

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.