Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

2,5tyś taki falownik kosztuje x3 to 7,5tyś Za takie pieniądze kupię sofara hybrydowego, ze wszystkimi kwitami, albo deye.

Miało być TANIO Bercus!

Opublikowano (edytowane)

15 KW? Pomimo,že ten sam falownik z inna naklejka w innym sklepie kupie za 1300.

Kilka kosztuje magazyn 10,czy 20 KWh sofara,lub deye?

HEhe

https://solarni-menice-napeti.heureka.cz/sofar-solar-hyd-15ktl-3ph-hybridni/?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw8pKxBhD_ARIsAPrG45kArpV9VS7TAD4yGfSQGqGIoj-sC4qrve47XmG_o-pGI-nbUrE_jJkaAnILEALw_wcB#prehled/

AAhahaha

https://www.vselektro.eu/baterie-amasstore-bts-ds5/?defaultVariant=603

Edytowane przez bercus
Opublikowano (edytowane)

Dobra, pokaż mi ten 5kW falownik z inną naklejką za 1300zł który będzie w stanie zrobić 3 fazy i synchronizować to między sobą.

 

Tylko, żeby był dostępny w sklepie. 

Edytowane przez o6483256
Opublikowano

Czy Wy w ogóle czytacie to co piszecie? W PL falownik 1F może mieć moc maksymalną 3,65kW. Powyżej tej mocy musisz montować 3F. 

To takie zabezpieczenie dla ZE, jakby kilku sąsiadów zamontowało sobie falowniki 1F na jednej fazie.

Opublikowano

Nie pitol wacio1967, tutaj była dyskusja nt systemu off-grid i jego kosztów. Autor linków do falowników w d... miał on-grid

Opublikowano
W dniu 20.04.2024 o 20:34, piastun napisał(a):

Po co papiery na magazyn skoro i tak inwerter wpycha energię do sieci ...

Chyba nie do końca chodzi o off-grid. 🙂 

Opublikowano

Ten to pitoli od rzeczy, nie wnikaj👍

Opublikowano

Od dłuższego czasu obserwuję, że jest na forum kilka osób, którzy uważają, że mogą bez konsekwencji w sposób lekceważący traktować innych forumowiczów. Krytykować bez żadnych argumentów używając wyłącznie obraźliwych lub pogardliwych zwrotów, itp.

W związku z powyższym informuję, że osoby, które nie potrafią kulturalnie odnosić się do współrozmówców będą wykluczane z dyskusji.

  • Zgadzam się 3
Opublikowano
15 godzin temu, wacio1967 napisał(a):

Czy Wy w ogóle czytacie to co piszecie? W PL falownik 1F może mieć moc maksymalną 3,65kW. Powyżej tej mocy musisz montować 3F. 

To takie zabezpieczenie dla ZE, jakby kilku sąsiadów zamontowało sobie falowniki 1F na jednej fazie.

Aha.To u nas wszystko skopane,pomimo obmiedzienia mocy.Juž možne miec 50KW,poki siec i dystrybutor  pozwoli.Ale wysilac w siec sie nie oplaca,to ludzia robia jak opisowalem-dužy magazyn,3 falowniki,12-15 w paneloch i co w domu,to w domu.Siec tylko zapas w zimie,licznik w wiekszosci roku stoi.

Opublikowano

Przewidziałem ja to 14 kwietnia:

 

1 maja.jpg

Powiało grozą i najbliższe dni też mogą takie być ;). Co Panowie będą te ceny dynamiczne od lipca czy raczej jak wszystko w tym kraju skończy się na gadaniu i nadal będzie funkcjonować rozliczenie miesięczne za jakieś drobne groszę ?

Opublikowano

Obietnice obecnego rządu dotyczące zmian w PV były spore, a rzeczywistość mamy jaką mamy 😁

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano (edytowane)

Magazynowanie energii przypuszczalnie może się przydać w kontekście cen dynamicznych prądu i ograniczania strat związanych z wyłączeniami fotowoltaiki z uwagi na zbyt wysokie napięcie w czasie największej produkcji z paneli fotowoltaicznych.

W temacie magazynowania energii w postaci cieplnej na kanale youtube „To i tamto...” Jasiek71 z forum muratora buduje sezonowy magazyn ciepła tj. wielki bufor ciepła na wodę z 30 plastikowych/plastikopodobnych mauzerów (czyli chyba o łącznej pojemności 30 m3 wody) do magazynowania nadwyżek prądu z fotowoltaiki z lata w celu użycia jej w okresach przejściowych lub zimą. Na razie zbudował część bufora z 4 mauzerów (więc 4 metry sześcienne wody):

 

 

 

a tu jest artykuł o tego typu instalacji dla domu jednorodzinnego z sezonowym magazynem ciepła w postaci cysterny wody nagrzewanej kolektorami słonecznymi, która to cysterna ma latem magazynować ciepło z lata do ogrzewania domu zimą:

https://czysteogrzewanie.pl/2022/02/megabufor-czy-da-sie-w-pelni-ogrzewac-dom-sloncem/

Edytowane przez Matejko1
Opublikowano

Kolego @Matejko1 ile razy jeszcze będziesz tutaj na forum Info-Ogrzewanie powielał te bzdury z YouTube.

Wystarczyło tylko raz wspomnieć i zapodać link do artykułu szanownego kolegi @Juzef , tam jest wszystko prosto i wyraźnie opisane.
Tutaj na forum, wszyscy ukończyli szkołę podstawową, więc czytać ze zrozumieniem na pewno potrafimy, a i rachunki nie są nam obce.

Temu pajacowi z YouTube przydała by się lokalna wizyta kominiarza i strażaka. 

  • Zgadzam się 1
Opublikowano

@Andrzej_M_ Chciałbym się zapytać czy użyte przez Ciebie określenie „pajac” dotyczy użytkownika Jasiek71 co ma powyższy kanał na youtube i jest prawdopodobnie forumowiczem z muratora i autorem wątku na muratorze:

 

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?203309-ja%C5%9Bkowe-quot-wynalazki-quot

 

Czy mógłbyś mu Twoje stanowisko wobec jego instalacji przedstawić w komentarzach na youtube lub na muratorze, bo ciekaw jestem co on na to odpowie? I jakie będą jego argumenty?

Opublikowano

Kiedyś temat magazynu energii był poruszany na naszym Forum np

instalację gromadzącą ciepło na tym forum opisywał ponad 10 lat temu  kolega @bachus, który miał taką gromadzącą ciepło z solarów w kolektorze gruntowym zlokalizowanym pod swoim domem

Warto się zapoznać z jego stroną , gdzie było wszystko opisane - choć jak widzę strona znikła z netu, ale firma nadal sprzedaje kolektory słoneczne i instalacje do nich.

Obecnie udane próby gromadzenia energii cieplnej prowadzą naukowcy we Wrocławiu, stosujący do gromadzenia energii cieplnej kolektory z kamieni

  • Przydało się 1
Opublikowano

Gdyby to było tak opłacalne, to większość z nas o niczym innym by nie dyskutowała. Jak widać to na razie zabawa dla naukowców i amatorów rzeczy dziwnych i ciekawych. Na co mi masa ciepłej wody latem, gdy ja potrzebuję na zimę energii elektrycznej.

Opublikowano

A co z ziemnymi pompami ciepła - nie można by gromadzić energii na zimę pod ziemią - tzn latem nasza pompa ciepła robi za klimatyzator a wytworzone ciepło trafia pod ziemię. Zimą - w drugą stronę. Da się w ogole zgromadzić ciepło pod ziemią na kilka miesięcy?

Opublikowano

Słyszałeś żeby ktoś masowo stosował takie praktyki?

Opublikowano

Przysłowiowe g... mu dadzą te 4 mausery razem 4000 litrów. Zagrzanie tego do 65*C to ok 300kWh, jakie będą straty i ile tego ciepła odda na dom?  

  • Zgadzam się 1
Opublikowano
17 minut temu, o6483256 napisał(a):

Przysłowiowe g... mu dadzą te 4 mausery razem 4000 litrów

Nawet gdybym szedl w takie pomysly to skorzystalbym z „gotowca” typu szambo np. 30m3. oblozonego styrodurem. Kazde zwiekszenie powierzchni przez osobne zbiorniki to wieksze straty ciepla.

Tylko to dalej nie zapewni wystarczajacej energii cieplnej na zime.

4 godziny temu, Matejko1 napisał(a):

wielki bufor ciepła na wodę z 30 plastikowych/plastikopodobnych mauzerów

Bez sensu

Opublikowano
8 godzin temu, Matejko1 napisał(a):

@Andrzej_M_ Chciałbym się zapytać czy użyte przez Ciebie określenie „pajac” dotyczy użytkownika Jasiek71 co ma powyższy kanał na youtube ,,,,

,,,, Czy mógłbyś mu Twoje stanowisko wobec jego instalacji przedstawić w komentarzach na youtube ,,,,


Poważnie pytasz ?.

Kolego @Matejko1 jak znajdziesz w bezmiarze informacji globalnej wioski informatycznej, podobnej treści artykuły, to będziemy Ci bardzo wdzięczni.

źródło:
https://spiug.pl/app/uploads/2020/12/SPIUG-Czy-mozna-ogrzac-dom-cieplem-słonecznym.pdf

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.