Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dynamiczna cena energii elektrycznej


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Tak jak w temacie, o co w tym wszystkim chodzi? Mam wrażenie, że znowu chcą nas wycyckac! Dziś dostałem pismo o możliwości podpisania takiej umowy od 24 sierpnia. Coś wiecie na ten temat, warto czy nie?

Dziękuję za wyjaśnienia bo jak zwykle tak opisane, że nie wiadomo o co biega.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to co tym "dynamicznem" wlasnie myszla.U nas bylo možliwe miec czysto rynkowy taryf i sprzedawac w nocy energii zmagazynowanu za dobre ceny,ale ten taryf jakos jest z euro przepisow zabroniony,bo tež w sumie za rynkowa aktualna kupujemy.I cel tego byl ochronic ludzi,ktorzi z brakiem solarow miali w kryzys przy tym taryfe zaraz kosmiczne faktury.Wynikom sa nie zadowolni wlascicieli FV z dužymi magazyny ktorzi zainwestowali w magazyn i sterowanie,bo maja teraz taryf wygodny dla korporatow.Pozostaje jedyna wygoda-co w domu wyprodukowane,to w domu zužyte.

Edytowane przez bercus
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, o6483256 napisał(a):

Jak masz magazyn, to może mieć sens.

Ze wszystkich źródeł płynął przekaz, że to będzie opłacalne bardziej dla nowych prosumentów z magazynami i zaawansowanym sterowaniem funkcją ładuj-wysyłaj, o ile będzie bezproblemowy dostęp do aktualnych stawek cenowych.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było 50% dofinasowania do magazynu, teraz mam być więcej, może będzie 70? Tak mi się marzy. Wtedy 10kWh do kupienia byłby za ok 6-7tyś

22 minuty temu, carinus napisał(a):

Ze wszystkich źródeł płynął przekaz, że to będzie opłacalne bardziej dla nowych prosumentów z magazynami i zaawansowanym sterowaniem funkcją ładuj-wysyłaj, o ile będzie bezproblemowy dostęp do aktualnych stawek cenowych.

No ja jestem takim prosumentem. Policzyłem, że z dofinasowaniem mi się to będzie opłacało. 

Na + dla kanapowych preppersów mamy backup całego domu przez 2-3 doby, a może więcej jak święci słońce.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzej_M_ napisał(a):

Cytat z ostatniego linku: Klienci sieciowi mogą [normalnie] płacić trzy centy za kilowatogodzinę, ponieważ taka jest średnia cena rynkowa” – powiedział Joshua Rhodes, pracownik naukowy w Webber Energy Group na Uniwersytecie Teksasu w Austin.

Imponująca jest ta cena kWh przed zimowymi podwyżkami ok. 12 groszy - przy takiej cenie można mieć PC i nie liczyć COP, magazynów czy lambd styropianu.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GbbOptimizer (ex GbbVictronWeb) jest na to gotowy. Zapraszam wszystkich posiadaczy Victronów i Deye hybrydowych.

Jest używany przez ponad 150 osób na zachodzie, gdzie ceny dynamiczne zakupu i sprzedaży istnieją.

🙂

 

PS. Gdyby ktos miał hybrydę Huaway, kto myślę, że dałoby się go podłączyć do programu, ale potrzebny ochotnik do testowania.

Edytowane przez gbbsoft
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, o6483256 napisał(a):

Jak masz magazyn, to może mieć sens.

No nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tylko u nas ty .------. sa poplatni korporatom.W Czechach po czeski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, gbbsoft napisał(a):

Jest używany przez ponad 150 osób na zachodzie, gdzie ceny dynamiczne zakupu i sprzedaży istnieją.

Ta cyfra mnie nie przekonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba optymistycznie patrzeć w przyszłość i nie narzekać. W każdej złej sytuacji jest jakieś wyjście i pozytywna nauka.

Oni tam dawno nie mieli podwyżek prądu, a żaden polityk nie chciał podejmować słabych politycznie decyzji. Ostra zima była pretekstem do znacznych podwyżek, które zostaną obniżone, ale już nie do tych co były, a ktoś zbije na tym kapitał - mechanizm nam znany ostatnio. 

A tak realnie to firmy mocno bronią się przed łupieniem przez miłościwie nam panujących ( przenoszeniem firmy i  produkcji za granicę), więc się wzięli za łupienie Ludzi - jak wszędzie ostatnio.

Edytowane przez Piecuch19
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do sierpnia trochę czasu jest to może trochę wyjaśni się czy jednak warto lub kolejny pretekst aby od nas parę złotych chapnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już większość założy PC to może wynegocjują dłuższy okres dla używania węgla np. z powodu fatalnego stanu sieci energetycznych czy innego. Każda zmiana ogrzewania takiej ilości ludzi to duża kasa do budżetu z podatków i pobudzenie gospodarki, którym można się chwalić - ideologia zmian nie jest priorytetowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gbbsoft napisał(a):

PS. Gdyby ktos miał hybrydę Huaway, kto myślę, że dałoby się go podłączyć do programu, ale potrzebny ochotnik do testowania.

Pomyśl też nad sofarem, bo to bardzo popularny falownik hybrydowy. Byłaby większa szansa na zysk 👍😉

 

Aktualnie robię przymiarkę do rozwiązania tego właśnie w sofarze za pomocą domowej automatyki opartej na HA i innych pierdołach. Tylko nie mam jeszcze magazynu 😁

Godzinę temu, Piecuch19 napisał(a):

Ta cyfra mnie nie przekonuje.

To już nie jest mało! 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe, jakie to będą różnice w cenie w różnych momentach. U mnie duże zużycie jest w ciągu dnia. 7 osób jest praktycznie non stop, indukcja do gotowania, piekarnik, komputery, zmywarka, pralka itp. Wszystko w ciągu dnia. W nocy śpimy 😉 Kto wie, czy przy takim modelu (i ogrzewaniu pelletem, nie prądem) dynaniczna taryfa nie będzie korzystniejsza, niż zwykła taryfa? 😉 NIe mam paneli - chodzi o samą konsumpcję. Pewnie w zimę, jak mróz dowali, to prąd będzie po 3 zeta za kWh w nocy 😉 Za to w wakacje za friko w dzień prawie 😉 

Edytowane przez miklo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie - za przesył będziesz nadal płacić. Ale to miałem właśnie na myśli pisząc za friko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za przesył sie płaci tylko w jedną stronę, podczas pobierania energii z sieci. Dlaczego to pisze? Bo jeden pożal sie Boże youtuber twierdził, że to sie dzieje w dwie strony 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w lato będzie tak jak dzisiaj, to nici z taniego prądu.

"W piątek 29 marca operator krajowej sieci przesyłowej poinformował o konieczności zmniejszenia produkcji energii przez farmy fotowoltaiczne. Redukcja odbędzie się w godzinach: 12-14. Prognozy na świąteczny długi weekend są jeszcze gorsze — słońce święcić będzie bardzo mocno, a zużycie prądu będzie niewielkie".

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/operator-kolejny-raz-redukuje-fotowoltaike-jeszcze-gorzej-bedzie-w-wielkanoc/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie powróciłem z mojego prywatnego centrum dowodzenia, zwanego toaletą, gdzie na ekranie wielkości kieszonkowej książki zawsze z nieukrywaną ciekawością śledzę najnowsze wydarzenia dnia. To moje małe okno na świat.

Chciałem uprzejmie donieść, że Wielki Brat, który zawsze nade mną czuwa i śledzi me nieroztropne kroki w gąszczu informacji, przygotował dla mnie dziś taką oto wiadomość.

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,30818919,czy-warto-wstawiac-pranie-tylko-na-noc-klienci-dostaja-juz.html    

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej_M_ 

Dziękuję za artykuł. Dobrze on wyjaśnia o co w tym wszystkim chodzi. Wychodzi na to, że trzeba będzie przestawić się na tryb nocny 😁 Ale jak tak i wszyscy przestawia się to i w nocy będzie trzeba siedzieć pilnować spadku ceny i robić kawę 😁😁 Dla zwykłego człowieka to jakaś paranoja. Znając życie to i tak nas w...

Jeszcze raz dziękuję za artykuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.