Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dynamiczna cena energii elektrycznej


Rekomendowane odpowiedzi

Može jakis czas budzi kontrowersje i obniža,no jedny z najdrožszych chalup sa u nas pobliž Temelina,bo ta atomka tam tylko cicho stoi.Najtansze w okoliciu weglowych elektrowni,gdzie w okoliciu musi sie opal wydobywac,przesypywac......

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupi skład opału potrafi uprzykrzyć życie, a węglowa kopalnia, to nawet nie chce sobie wyobrażać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MORIA napisał(a):

Piszecie o inwestycjach w infrastrukturę z przejedzonego ets-u. Wytłumaczcie mi jak te inwestycje i co konkretnie zmieni w cenie energii elektrycznej ?

To jest bardzo proste. Jest sobie osiedle, na którym jest dużo PV (na takim akurat mieszkam). Infrastruktura jest cała nowa. Brakuje tylko magazynu energii. To co dzisiaj wyprodukowałem i wpakowałem do sieci, to częściowo rozeszło się po sąsiadach, ale duża ilość z innych instalacji poszła do sieci energetycznej. Właśnie ta energia mogła zostać zmagazynowana na osiedlu, a nie obciążać dodatkowo sieć energetyczną. Na przesyłach też są straty. W nocy ta energia zostałaby pobrana, chociażby przeze mnie, bo grzeję elektrycznie. Mój bilans na dzisiaj poniżej.

image.png.1a84311d124c4eb5493e454a6eb80989.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko zaproponują jakieś rozsądne dofinansowanie, to warto pójść w tym kierunku pod warunkiem, że nie jest sie na starych zasadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    Jakiego byś magazynu nie założył, to i tak będziesz musiał być podłączony do sieci zakładu energetycznego. Weźmiesz od nich mniej energii, to dojadą cię abonamentem, czy innymi opłatami. Znajdą się na to piękne nazwy i lemingi znowu będą płacić i chwalić. Z czegoś ten biznes musi się utrzymać a koszty stałe mają gigantyczne. Myślicie, że kto do tego dołoży...

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś napisać, że dobre czasy już były, a teraz czeka nas zmierzch cywilizacji 😁

 

 

 

 

 

 

 

Dla wielu co g... mieli dalej g... będą mieli, więc to nic nie zmieni 😁

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MORIA napisał(a):

Myślicie, że kto do tego dołoży...

Jak to kto, dobry rząd dołoży 🙂. Tak jak pisałem wcześniej, państwowym spółkom nie opłaca się inwestować w infrastrukturę żeby energia była tańsza - im opłaca się gdy jest droga a rząd dopłaca do rachunków z budżetu.

 

Edytowane przez nightwatch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Do niektórych nie dotrze nic. Nawet jak dostaną pałą po głowie a w tvn-e powiedzą, że to dla ich dobra bo dobrze robi na krążenie, to to łykną. Tym bardziej jak powtórzą to na wszystkich kanałach, tak jak jest teraz... Rozumiem, że mnie nie posłuchacie Też jestem bardzo ostrożny w ufaniu w cudze opinie ale jednak czasami nie ma innego wyjścia. Jeśli nie mnie, to może uwierzycie komuś mądrzejszemu ode mnie...

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3D3s_kOHO3Iwk&ved=2ahUKEwjGycWEwaqFAxXtRvEDHYf0AM0QFnoECBcQAQ&usg=AOvVaw2TC9kn2aqCItv3BCvWzOAL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, nightwatch napisał(a):

inwestować w infrastrukturę żeby energia była tańsza

Piekna sprzecznosc terminologiczna.Energia bede kostowac kilka bedzie,ale przesyl i oplata stala dužo wzrosnie.Tak,jak u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, o6483256 napisał(a):

Zapomniałeś napisać, że dobre czasy już były, a teraz czeka nas zmierzch cywilizacji 😁

Dokładnie można się tylko domyślać  co kryje  trzecia tajemnica fatimska ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie szło tego przewidzieć a to tylko niedziela. To teraz ważne info majowy weekend 1-3 maja lub nawet do 5 maja (przemysł nie idzie i jak będzie słoneczko i wiatr to tragedia będzie)bo długi weekend będą ceny minusowe (przewiduje ja samozwańczy jasnowidz 🙂 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze napisz:

Poczekaj na nowy program mój prąd 6.0, bo inaczej z tą baterią pójdziesz z torbami i nawet gbbsoft nie pomoże!

  • Zgadzam się 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulatory cały czas tanieją i tanieć będą, jeżeli nie nastąpi jakiś krach na rynkach. Nie wiadomo jak bardzo tąpnie ich cena i kiedy będzie dobry moment na zakup. To samo tyczy się samochodów na bateryjki, tyle że tam znawcy motoryzacji bardzo zniechęcają do ich zakupu, a jest to fajne źródło energii którym można codziennie kursować do pracy.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gbbsoft napisał(a):

Ja baterie mam. W netmeteringu bez baterii nie ma sensu zaczynać. Słyszałem, że ostatnio staniały...

ok 18tyś 10kWh, więc nadal tanio nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gotowymi bankami energii jest jak z paliwem. Niby ropa tanieje a paliwa na stacjach nie za bardzo. Same ogniwa zeszły z cenami bardzo dużo, ale gotowe pakiety uformowane w fabryczne zestawy to już inna bajka. Każdy chce zarobić na spadkach cen podstawowego składnika magazynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztował rok temu około 21tyś więc i tak cena spadła, ale 18 to i tak dużo pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2024 o 08:53, MORIA napisał(a):

dojadą cię abonamentem, czy innymi opłatami.

Jak tylko wprowadzą taryfy dynamiczne okaże się że prąd w godzinach 11.00 - 14.00 kosztuje 5 gr/kwh a w wieczornym szczycie 5, 8 czy 10 zł/kwh . Przez pierwsze 2 lata taryfy dynamiczne będą dobrowolne dla chętnych, potem obowiązkowe dla wszystkich, a to dlatego że zakłady energetyczne muszą zbalansować sieć przeciążoną nadmiarem podpiętej fotowoltaiki i zrobią to kosztem konsumentów bo tak jeszcze na nas zarobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób nie zbalansują sieci energetycznej. Chyba że za wprowadzanie energii do sieci w momencie ceny ujemnej, będą kasować prosumentów za wprowadzanie energii do sieci. Ale może się to szybko odbić czkawką. Jeżeli będą pobierali opłatę za wprowadzanie do sieci, to za odbiór z sieci energii z minusową ceną będą musieli płacić. Wtedy bardzo opłacalne zrobią się magazyny energii. Za darmo będą się ładować, a zmagazynowana energia będzie do wykorzystania w godzinach nocnych.

Pewnie znajdą rozwiązanie, aby wszystkich uwalić. 🙂 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest to o krok naprzod.Nie pozwalaja ci zarobic z magazynom,czy bez.Tu nie zachod,ale wschod.Co wyprodukujesz,to zamagazynuj i užyj samemu,to wciaz jedyna pewnosc.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.