Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Taryfy na 2023 rok


Rekomendowane odpowiedzi




Nawet wtedy gdy dwoje dzieci siedziało na zdalnym nauczaniu w domu + żona uczyła zdalnie inne dzieci.

Ja mam 6 dzieci. Obiady gotujemy w domu, odgrzewane są po kilka razy, bo dzieci o różnych godzinach wracają do domu (indukcja). Prania, zmywarki itp - też w ciągu dnia. W nocy dogrzewa się tylko cwu częściowo i grzeję klima (w ciągu dnia też). Większość zużycia w ciągu dnia jednak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wacio1967 napisał(a):

Jak widać na załączonym obrazku w każdej taryfie po przekroczeniu 2000 kWh będzie taka sama cena.

To jak to wreszcie jest, bo nie śledzę tematu ostatnio.

To do 2000 będzie się płącić po tych cenach z cennika, a jak się przekroczy 2000, to dopiero ta stawka płaska 0,6930 zł?

A nie miało byc tak, że do 2000kWh ceny są po takiej cenie co dzisiaj tylko, że z VAT23%? To juz to zmieniono, że zamrożone będą dopiero po przekroczeniu 2kWh?

A może ten cennik jest dla podmiotów, których nie obejmuje ustawa i tylko dla nich trzeba stosować te ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, miklo napisał(a):

Ja mam 6 dzieci. 

KDR musisz załączyć do oświadczenia aby skorzystać z wyższych progów zamrażających ceny prądu w 2023 roku.

Z KDR limit zużycia energii wynosi 3000 kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, esselite napisał(a):

To jak to wreszcie jest, bo nie śledzę tematu ostatnio.

Wcześniejszy obrazek był z cenami powyżej 2000 kWh. Poniżej masz do 2000 kWh. Oczywiście bez dystrybucji.

Są to ceny Tauron, bo to akurat mnie interesuje.

 

image.thumb.png.2391b49adbb3121684fe38f8613f53c8.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAURON_Dystrybucja.pdf TAURON_Sprzedaz.pdf

Warto obejrzeć oba cenniki  bo tylko suma  sprzedaży i dystrybucji  da pojęcie o cenach.

Jak sie mieszka w dwie rodziny czyli rodzice z dziećmi  żonatymi i wnuki to o kant  te śmieszne 2000kwh.  Mamy jeden licznik i nie będzie drugiego raczej.   A zużycie około 1000 kwh /mc   bez pompy -wiosną doszła pompa i kto wie czy będzie użyta od  lutego jak się limit skończy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Animus Nie to że staję w obronie Taurona, ale ten tekst jest całkowicie z d.... wzięty.

Nie warto odwlekać decyzji

Klienci, którzy dostali z Taurona oferty zmiany lub przedłużenia produktu z gwarancją ceny (podobnie jak innych produktów), powinni w miarę szybko podejmować decyzję w ich sprawie. Tauron wysyła takie pisma najpóźniej na 45 dni przed zakończeniem umowy, ale klienci mają dwa tygodnie na decyzję, bo zmienić warunki mogą najpóźniej na 30 dni przed końcem wygasającej umowy.

Miałem identyczną sytuację z tym cennikiem. Umowa przedłużyła się z automatu w dniu 30.06.2022. W dniu 14.07.2022, czyli w ostatnim dniu w którym mogłem się wycofać, bez problemu to zrobiłem.

Znajomy "obudził się" za późno o dwa miesiące, ale też zmienił bez problemu taryfę na inną.

A więc, nie wierzyć we wszystko co piszą na różnych portalach, tylko sprawdzać u źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej nie kumam tego wszystkiego , w sierpniu dali mi z taurona jakieś pisemko abym wybrał teryfę i były chyba 3 lub 4 warianty z ceną w moim przypadku gwarantowaną do 2025 roku jak pamiętam to było to 48 gr brutto , tylko niech ktoś mi powie czy kapuje te ich cenniki i bredzenie na 10-ciu stronach chyba nie ma w PL takiego bata który to zrozumie i teraz co znaczą ich zapewnienia o nie zmienionej cenie przez 3 lata ho ho ho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie taką ofertę dostałeś jak piszesz. Ale było tam też zaznaczone że od listopada do końca roku jest wyższy abonament za gwarancję ceny (chyba 34 PLN jak dobrze pamiętam). Od nowego roku ten abonament miał wrosnąć do kwoty około 150 PLN na miesiąc. Z tym że te 48 gr, co piszesz, to na tamtą chwilę to była kwota brutto bez podatku VAT. Teraz nasuwa się jedno pytanie. Czy opłaca się mieć taką gwarancję ceny, przy takim abonamencie? Cena będzie stała, ale abonament mogą sobie dźwigać. Trzeba teraz wczytać się dokładnie w ustawę, czy mogą mieć tak wysoki abonament (chyba nie). I tutaj może być taki "myk", że wysyłają informację do klientów żeby przechodzili na inną taryfę, a kto nie przejdzie z własnej woli, to znaczy że chce płacić wysoki abonament.

Faktycznie, ciężko się zorientować w ich pomysłach, że nie wspomnę o stronie internetowej, gdzie do ceny standardowej w ogóle nie ma dostępu. Trzeba sobie ręcznie wpisać adres. Poniżej link do tych cen.

https://www.tauron.pl/dla-domu/prad/taryfa-sprzedawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz co znaczą ich zapewnienia o nie zmienionej cenie przez 3 lata ho ho ho."  

Dokladnie to samo co wszystkie inne o powszechnym dobrobycie,  węglu po 900 zł  i  malejącej inflacji  której jak covida -nie trzeba się bać . przecież tracą tylko Ci co mają - ludzie spod MOPS-u  mają się coraz lepiej. Prawda jest  w tych dwóch plikach które zamiesciłem powyżej - suma dwóch cen da kwotę.

Ale...  jeśli kwota  wyjdzie im za mała mają jeszcze czas na manipulacje  abonamentem  opłatą handlową  ekologiczną mocową i kilka innych składowych  OZE  przejściowa  itp. tak że dopóki się nie otrzyma rachunku to  wróżenie z fusów.  Przy moim zużyciu ponad 15000  kwh jest sie czego bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wacio1967 napisał(a):

Taryfa sprzedawcy  pozbawiona jest opłat dodatkowych i zawierana bezterminowo, jak Tauron podsyła zmianę  to płaciliście albo będziecie płacić frajerską opłatę handlową. takaemotka.gif.34443f94561d304b2bbe326a0eb09f5d.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gruner napisał(a):

i teraz co znaczą ich zapewnienia o nie zmienionej cenie przez 3 lata ho ho ho."  

Tyle co przy podpisaniu umowy. Cenę energii masz zagwarantowaną przez trzy lata. Jak z tego nie zrezygnujesz, to będzie obowiązywała. Tylko abonament Ci się może zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to fikcja, to nie ty masz cenę energii  zagwarantowaną przez trzy lata, tylko operator trzyma cię za uzdę.

W umowie podpisujesz, że cenę energii masz zagwarantowaną ale opłatę stalą, handlową, czy jeszcze jak by ją inaczej zwał, mogą i podwyższają kiedy chcą, żeby jeszcze zarobić na kliencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego próbują się z tego wycofać, że niby za "free" można zmienić taryfę. Są "dobrzy", bo wiedzą że i tak im się dobiorą do dupy za takie abonamenty. Wielu ludzi nawet nie wiedziała że będą tak drogie abonamenty i nic z tym nie robili. Szczególnie starsze osoby, które nie rozumieją tego co się dzieje i nie mieści im się w głowie że firma państwowa może ich nabić w butelkę. Przecież jest tak dobrze teraz w tym naszym PRL-u. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy wiecie jaka jest aktualna cena węgla dla energetyki? ( główna składowa ceny prądu).

Z cenami prądu będzie podobnie jak z paliwami na Orlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co wynika z tabelki? Nie bardzo łapię, ale chyba przy większym zużyciu nie ma rozróżnienia na taryfę nocną i dzienną w G12 ??? Proszę mnie poprawić jeśli błędnie wnioskuję.

Pozdrawiam. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłem się różnią.
W Tauron w G11 wynosi 34 grosze, g12w 43 i 7 w nocnej.
W G13 szczyt przedpołudniowy 25 groszy, popołudniowy 45 oraz w nocnej 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie było ustawy, to w G11 w Tauronie 1kWh kosztowałaby około 1,70 zł. W G12W byłoby to 2zł/1zł, w G13 odpowiednio: 1,67/2,41/1,03 zł. brutto

Czyli tyle będzie w 2024r jak nie wzrosną - stanieja 🐏 stawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniu to cena była między 71, a 75 groszy w ENERGA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.