Skocz do zawartości

jedlica

Stały forumowicz
 • Zawartość

  341
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

2 Neutralny

O jedlica

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

Ostatnie wizyty

3182 wyświetleń profilu
 1. Pokój jest zamknięty do póki nie rozwiążesz zagadek, na tym polegazabawa
 2. Mnie dziwi tutaj wiele wątków: Zamknięte 5 osób w pokoju z piecykiem gazowym bez możliwości natychmiastowego opuszczenia pomieszczenia, pewnie wentylacji nie było. Wypadek w tym miejscu to była tylko kwestia czasu bo podusić się nawet mogli. Ten młody chłopak- pewnie obsługa, sam w panice szukał klucza żeby wydostać dziewczyny.
 3. W tv raczej mówią: wybuch gazu z rozszczelnionej instalacji gazowej. Tam nawet gaz nie wybuchł tylko był pożar ( dotychczasowe informacje). Dlaczego butle domowe nie mają zaworów bezpieczeństwa jak lpg? Lepszy 5m język ognia niż wybuch. PS. Butle wybuchają, sam widziałem po pożarze targowiska w Słubicah dziesiątki porozrywanych butli
 4. jedlica

  Solarna pompa ciepła

  Jak to mawiają w mojej okolicy: Jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód. Ja mam PC z klimatyzatora, PV 2,5Kwp oraz 3 płyty kolektorów cieczowych. Działa to tak: Pc startuje 8 rano i zaczyna grzanie wychodzi Słońce i Pc pracuje w 100% na PV Po kilku minutach rozgrzewają się kolektory cieczowe i wspomagają Pc ( Pc obniża moc grzewczą ) Po kilkunastu minutach Pc idzie na minimum a głównym źródłem ciepła są kolektory Pv zasila tylko 2 pompy obiegowe a resztę pcha w sieć. Działa to fajnie wrzesień/ październik, w listopadzie raz na tydzień, w grudniu w ogóle :) Liczę, że w styczniu nie będzie uzysków, w lutym raz na tydzień, w marcu i kwietniu będzie już dobrze. Ps. kolektory zaczynają wspomagać podłogówkę wtedy jak zasobnik CWU osiągnie zadaną temp. Ale od jesieni działa to tak jak opisałem wyżej gdyż nie potrzebuję CWU. Karol
 5. Jak w piecyku rakietowym, wylot spalin od dołu. A nie lepiej wstawić w komin wymiennik płomieniówkowy z kwasówki ? Druga prawa to jaką temp czynnika można uzyskać z odzysku spalin bo skoro masz kocioł węglowy i instalację wysokotemperaturową to co zrobić z czynnikiem o temp. 40stpni?
 6. jedlica

  Analiza ogrzewania domu Pompą ciepła

  Moim zdaniem masz za wysoką temp zasilania i to się przekłada na wzrost energii elektrycznej, ale sam dom potrzebuje dużą ilość energii cieplnej, więc jakie źródło ciepła nie będzie trzeba będzie dostarczyć taką samą ilość energii do ogrzania. Jakie problemy powoduje obsługa?
 7. jedlica

  Kłamstwo smogowe Fake news

  Zadyma pary z kotła 15KW jest do 50cm od wylotu , z kotłowni osiedlowej kilka MW parę widać do 5-7m. Żyję tu 40 lat i wiem co widzę z kominów. Poza tym w 1.05 widać osiedle domków podłączonych do gazu i tu nie ma tej zadymy, zadyma pojawia się wieczorem jak rozpalają tam w kominkach " dla klimatu".
 8. jedlica

  Kłamstwo smogowe Fake news

  Nie twierdzę, że tylko spalanie węgla ma na to wpływ. Sprowadzane 15- sto letnie graty z Niemiec z wyciętymi filtrami również robią robotę. Ale są też np. uwarunkowania geologiczne, mieszkam właśnie w takim mieście w kanionie gdzie nie ma przepływu powietrza. Na filmie widać, że albo dymy mogą iść w lewo albo w prawo a najczęściej jest tak że stoją. Mamy też stację monitoringu zanieczyszczeń powietrza ale umieszczoną wysoko na zboczu tego kanionu i przy osiedlu opalanym gazem, że normy zawsze mamy zachowane :D Więc skoro kłamstwo smogowe jest głoszone w TV to skąd mamy 36 na 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie?
 9. jedlica

  Kłamstwo smogowe Fake news

  Smog nie występuje tylko wtedy jak Słońce nie może się przebić przez chmury. W Paryżu są takie normy przy których ogłasza się alarm smogowy a u nas jest to czyste pietrze. Poza tym jak jest 20 stopni a niskie ciśnienie i bez wiatru a ludzie rozpalą na wodę to też jest ogromne zadymienie. Oczywiście TV znana jest z żonglowania danymi więc wszystko możliwe.
 10. jedlica

  Kłamstwo smogowe Fake news

  Tak, za osobę. Gabaryty 2x w roku biorą a resztę wystawiam do woli prócz poremontowych. Karol
 11. jedlica

  Kłamstwo smogowe Fake news

  Skoro temat zszedł w stronę śmieci to ja w moim bloku po kontakcie z zarządcą zaproponowałem osobny pojemnik na popiół, postawili taki 1m3. Było tak, że kontener na nie sort podpalał się lub popiół sąsiedzi sypali obok kontenera. Sortownia też ma lepiej bo jak przywiozą nasz kontener to można to jeszcze posegregować bo nie jest wszystko wymieszane z popiołem. Ps U mnie w domku jednorodzinnym sort kosztuje 9 zł. Można obok kubła z nie sortem stawiać worki, czasami dokładam 3 worki po 200l, wszystko zabiorą prócz remontowych Karol
 12. jedlica

  Pompa Ciepła Z Klimatyzatora 5Kw

  Badyl18- Przykra sprawa. Czy można rozważyć taką sytuację: Klima odmraża się pełną parą i nagle brak prądu. Obiegówka staje a zimne gazy napływają jeszcze przez chwilę ( każdy kto ma klimę może sprawdzić to sam wyciągając wtyczkę z prądu) Nawet nie koniecznie przy defroście bo gazy cofają się nawet jak klima jest na grzaniu i prąd nagle zaniknie. Masz mały wymiennik ( gabarytowo) więc sama pojemność cieplna wymiennika z wodą mała. Druga sprawa, czy masz prąd 3 fazowy? PC masz na jedną fazę a obiegówkę na drugą, zanik fazy na obiegówce przy defroście. Trzecia sprawa to zwykły defrost, jak pisałem na poprzedniej stronie moc chłodnicza większa od mocy cieplnej. Karol
 13. jedlica

  Wodór do ogrzania domu z elektrolizy wody

  Ja uważam, że w naszych warunkach lepiej postawić mini biogazownię, kiedyś w programie rolniczym był taki projekt przedstawiany, gaz gromadzili w dętkach od ciągnika. Co do wodoru to czy ktoś powie mi ile kosztuje energii sprężenie do 340 bar 1kg? Bo wyprodukowanie 1kg to coś koło 60 Kwh a sprężenie pewnie drugie tyle.
 14. jedlica

  pompa ciepła typu drops do ogrzewania kawalerki

  Tyle co wyciągniesz z piwnicy to z zewnątrz musi wlecieć. Co mogłem zrobiłem sam ale do podłączenia po stronie gazowej musiałem wziąć człowieka bo palnik potrzebny, roztłaczarka, kielicharka. Jest jeszcze jedna wielka zaleta tej imprezy. Jak po kilku latach padnie CI sprzęt to nawet nie ma po co serwisu wołać bo za bele naprawę skasują Cię 30-50% wartości nowej klimy. Idziesz do marketu, bierzesz splita za 1700 zł. i sam już go montujesz w godzinę czasu nawet manometrów nie potrzeba. Karol
 15. jedlica

  pompa ciepła typu drops do ogrzewania kawalerki

  Też mam podłogówkę i PC z klimatyzatora 4kw, teraz przy około 0 st zużywam 10Kwh prądu dziennie na dom 85m2 . Przy dodatnich temp tak koło 5 drops pewnie da radę ale stawiam na to, że piwnica szybko się wychłodzi i uzysk energii będzie żaden. A jeszcze sąsiedzi będą krzyczeć, że ziemniaki im przemarzły :)
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.