Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalmark eko wood


marcin25
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Micha90zgaz,

Rekomendowane odpowiedzi

  Ja mam tak, tylko że zasilanie na dom jest u samej góry nie z boku jak zasilanie z kotła. Pierwsze pchnięcie pompy i mogę puszczać na dom. Zawór 4 drożny sterowny z sterownika pieca. Teraz cały czas chodzi na 32 stopnie, po południu podnosi się w zależności od potrzeby. Zasilanie cwu mam wpięte przed zaworem 4 drożnym i powrót tak jak z domu. Przed zaworem 4 drożnym ma zawór klapowy. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie odnośnie dofinansowania do kotła zgazowującego. Jest napisane że kocioł o podwyższonym standardzie PM mniej niż 20 na m3 mogą otrzymać 9 tyś dofinansowania a nie 6,6 tyś. Wood ma 19, czy należy się na niego ten podwyższony poziom dofinansowania? Dołączam linki

 https://stalmark.pl/wp-content/uploads/2022/07/KARTA-PRODUKTU-2015_1189-EKO-WOOD.pdf

 

https://czystepowietrze.gov.pl/wp-content/uploads/2022/12/Zal-2-PPCP-koszty-kwalifikowane-czesc-1-Programu.pdf

dla ciekawości podaje link do badania  kotłów Attack, dla badań nie ma generalnie różnicy między Profi a Lambda. 

https://attack.sk/wp-content/uploads/2023/01/Information-letters-SLX-20-55-EN.pdf

Edytowane przez rafwla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, rafwla napisał(a):

dla badań nie ma generalnie różnicy między Profi a Lambda. 

Na badaniach ktoś stoi przy tych kotłach i ustala najlepsze warunki żeby badania wyszły najlepiej więc nic dziwnego, że sonda lambda nic nie daje. 
W normalnych warunkach jak najbardziej sonda lamda to duży + 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest 10 tyś zł różnicy, czyli przy obecnych cena 30 metrów buka, 3 lata palenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lambda nie sprawi, że opał sam będzie wskakiwał do kotła i pójdzie go o połowę mniej niż bez lambdy. To czyste spaliny i czysty wymiennik. No i wygoda, bo wrzucasz drewno, podpalasz, zamykasz i zapominasz. Da się bez tego żyć, ale fajnie jest mieć.

 

@rafwla Przejrzałem te kwity i różnica jest. Nie to, żeby ogromna, ale jest. Z lambdą jest czyściej.

Edytowane przez miklo
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda lambda w kotle pozwala czyściej spalać np drewno i to jest pewne. A jeżeli czyściej spala, to znaczy że lepiej dopala to co palne, więc oszczędności na opale też jakieś będą, ale czy aż tak duże żeby zrekompensować w krótkim czasie różnicę w cenie kotła z lambdą i bez to raczej wątpię.

Edytowane przez maracz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ma ktoś wolną cegłę szamotową lub zwykłą cegłę czerwoną lub kostkę brukową? 
Mógłby ktoś sprawdzić czy po wyłożeniu podłogi 6,5cm wyżej będzie się palić ? Mam pewien pomysł.

image.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://fenixus.pl/kliny-i-opory-do-klinow/302-klin-szamotowy-1l52-gat-bsz.html Ja bym od strony tych ekranów dał takie kliny szamotowe aby drewno dopalało sie na bokach. Dociąć i uszczelnić sznurem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 10.05.2023 o 15:46, widelec1 napisał(a):

Tak wygląda całkowicie goły, w sumie nie ma się czego obawiać, może jedynie uszczelki na bocznych otworach PP, bo po odkręceniu blachy redukującej ilość powietrza uszczelka -trochę taka jednorazowa a czort wie z czego to zrobione i czym zastąpić w razie czego.

IMG_20230508_104615.jpg

To teraz mi powiedz, gdzie ciąć by dać odpowiednio duży kanał dla PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drzwiczkach?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PredatorC napisał(a):

To teraz mi powiedz, gdzie ciąć by dać odpowiednio duży kanał dla PW.

Tak jak widzisz PP to mógłbyś dać olbrzymie ilości,takie są wielkie otwory zredukowane tak jak na zdjęciu kolegi wkl a PW chyba nie ma szans- dwa małe otwory plus zasuwa , żeby jeszcze je zredukować,zresztą mówiłeś że paliłeś w tym kotle to wiesz jak to wygląda, po zdjęciu obudowy więcej w tym temacie nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie ciąłem do niego,najlepiej jak by miały idealnie 50cm wtedy zostaje nam 3cm luzu ale w praktyce grubego krzywego drewna nie da się idealnie na długość uciąć więc wychodzą  nieraz 45-53.Znowu ciąć takie krótkie 30-35 to chyba nie ma sensu

Jak powinno wyglądać podłączenie zaworu schładzającego DVB1, chodzi mi o odprowadzenie gorącej wody w razie przegrzania, bo moi hydraulicy twierdzą,żeby nie dawać tego do kanalizy bo nie będzie widać czy np zawór nie cieknie, nie jest uszkodzony. Wystarczy do jakiegoś wiaderka dać odprowadzenie, czy to mogą być duże ilości gotującej się wody i musi iść szczelnie do kanalizy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej wysokości od podłogi są powroty wody w stalmarku 37kw ? 
Czy ktoś może wykładał w tym kotle komorę zasypową cegłą szamotową?

Edytowane przez PredatorC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.