Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowa instalacja - bulgotanie w kotle


eustachy

Rekomendowane odpowiedzi

To jest zestaw fabryczny ,pewnie jest po to aby wyregulować proporcje między obiegami CO i kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisant ustawił go na 1,5 obrotu i to działa,gdybym go calkiem odkręcałem go też na full ale wtedy niższa temp idzie na gzrejniki a kocioł grzeje sam siebie.2141277139_zestawhydrauliczny.thumb.jpg.357472f3888181e5575ef6235e952338.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g Ciebie co to zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy poprawnie pracuje zawór 3D i na grzejniki idzie woda dopiero wtedy, jak powrót ma odpowiednia temperaturę, poza tym brak sztucznych oporów.

odkręc go na maxa i zobacz co sie bedzie działo, w końcu to 10s roboty i zero kosztów, zawsze możesz z powrotem go przykręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok,spróbuje ponownie,choć robiłem to już,dam znać czy coś się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa na I biegu cały czas i charakterystyka liniowa do ciśnienia stałego,jesteś pewien że proporcjonalana może być?rzuć okiem na screeny z instrukcji,mam układ owarty z pompą na powrocie,druga p1667749553_IMG_20190213_1744411.thumb.jpg.393e84e35ce319224ea3e790961d25bf.jpgompa do CWU

char. prop..jpg

char. stała.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to ustawili goście z serwisu,oczywiście zmieniałem to przed sezonem gdy występowały te problemy,ale od grudnia to chodziło bez zająknięcia do teraz, jak pisałem wcześniej.Dobra otworzyłem zawór na maxa i odpowietrzyłem grzejnik,niech to pochodzi,jak dalej będzie to samo to zmienię tą charakterystykę.

acha,jeszcze dodam,że nie zauważyłem na manometrze żeby były jakieś wahania ciśnienia gdy pompa mieli to powietrze lub gdy nie ma odbioru ciepła przez grzejniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kristof59 napisał:

,jesteś pewien że proporcjonalana może być

tak, jestem pewny

 

2 godziny temu, Kristof59 napisał:

mam układ owarty

to troche zmienia postac rzeczy. Nie znam zalezności w układzie otwartym, W takim przypadku problem moze byc gdzie indziej.

Niech ktos bardziej obeznany sie wypowie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.